Age Of Empire 2 Ağ Sorunumuz

era8822
11-11-2011, 16:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Biri masaüstü ikisi laptop olmak üzere üç bilgisayar bulunmakta.PC eternet kablosu ile laptoplar kablosuz olarak ağa bağlanmakta. Bilgisayarların işletim sitemleri windows 7. Ev ağı üzerinden birbirlerine bağlı ve dosya paylaşımı yapabilmekteler. Fakat aynı ağ üzerinden age of empire 2  oynamak istediğimizde multiplayer yerel ağ tcp/ip seçminde lan ı (kurulan oyunu) görmüyorlar. Tüm bilgisayarlarda virüs prog. güvenlik duvarı vs engeleyiciler kapalı olmasına rağmen.Hamachi seçeneğini kullanmak istemiyorum önermeyiniz. mevcut ağımızda oynamak için bu konuda hatamız ya da eksiğimiz ne olabilir?

era8822
04-01-2012, 15:16   |  #2  
OP Taze Üye
15 mesaj

soruyu sorduktan sonra geçen süreçte şunu farkettim 4 portlu eski kablolu modemim üzerinden eternet kablolarıyla oyunu sorunsuz multi oynayabiliyoruz ama kablosuz modem üzerinden hala bir sonuca ulaşamadık. Bir fikir bir uyarı bir ipucu lütfen

era8822
29-01-2012, 15:22   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

dün farkettim ki internet yokken normal kablosuz modem ile yine multiplayer oyun oynayabiliyoruz ama internet geldiğinde oyundaki multiplayer bağlantımız kesiliyor birbirimizi göremiyoruz oyunda.
nedendir yok mu bir bilge bunu açıklayacak bilgi verecek bu konuda