AIR TIES ADSL IPTAL ETME

ozanaab
28-12-2008, 11:43   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

arkadaşlar 2 yıllık air ties rt103 adsl bağlattık. 1 yıldır kullanıyoruz ve hiç bi kere de kotam 6gb den aşaı gelmedi. ne zaman şikayette bulunduysak ta kullanıyosunuzdur vs. vs. vs. oralarından buralarından uyduruyolar.. 2 ay boyunca bilgisayarım arızalandı adsl nin fişini felan çektim telefon hattını direk tel e bağladım. ve bu 2 ay boyunca bize 6+9 15gb geldi ve faturasını ödemek zorunda kaldık. bu şerefsizlerin yaptıklarından bıktım artık. ilgilenen yok eden yok vs. vs.. internetimi iptal ettireceğim. 2yıl sözleşmem var. 2 yıl bitmeden iptal ettiremem mi internetimi? lütfen yardım edin.

trinity
28-12-2008, 12:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

sözleşmeye göre iptal ettiremezsin onlarında o sözleşmye göre hakları var . iptal ettirirsein bu seferde onlarda sözleşme gereği senden para talep ederler bu sözleşmede yer alır dikkat ettin mi iöza atraken bilmem çünkü bu durumda şlirket kendini mağdur gibi gösteriyor sen ise iş mahkemesine dava açma hakkın var tüketici derneklerine şikayet etme hakkın var bende ttnetin elinde mahkumum ama benim 5 ayım kaldı

ozanaab
28-12-2008, 12:42   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

malesef sabah okula gittim akşam eve geldiğimde annem-babam süprizzz dediler ve bi baktım ttnetin elindeyim... 1 yıldan az bi vaktim kaldı...

peki kardeş bu uydunet mi ne varmış. onunla ilgili bi bilgin var mı??
1 tane boş çanağımız var uydu için. ayda 512kbps 20ytl miş. çok uygun geldi  bana. onunla ilgili bi şeyler yazarsan sevinirim.
bi de benim ttnet 1mbps hıza sahip ama en fazla 100kbps de dosya iniyo. yani 1mbps si yalan. 512kbps bağlatırsam bu hız 50kbps ye düşer mi*?
yardımlar için şimdiden teşekkürler.

trinity
28-12-2008, 12:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

http://www.uydunet.net/ şu siteyi ziyaret etm indirimler falan var o da mantıklı geldi ben biri adsl e geçecem 5 ay sonra  ttnet ise o indirme hızları falan kişilerin oturduğu mahalleye kadar değişiyor ben çok sorun yaşadım ttnet ile çok şikayet ettim bana verilen cevaplardan biri sizin oturduğunuz mahallede bakım yapılıyor veya hatlar eski başka yere taşının sorun çözülür gibi sözler yani çözümü yok yanin oturduğun yerde ki kablolardan tutu telekom kutusuna kadar eski ise veya bakımı yapılmıyorsa rakam vermek doğru olmaz

Kapalı Hesap (91855)
28-12-2008, 12:50   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

bizde aynı şeyi yaşadık ama sonra sınırsıza geçtik
sizin iptal için onlara modemin parasını ödemeniz gerek

ama 2 yıl boyunca sabredebilirsen modem senin oluyo
yaklaşık modem parası olarak 100 ytl filan alıyor ....ler

ozanaab
28-12-2008, 12:53   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

kuzenim 3 sene ben de geçen sene aldım bu ttnet 3yıldır bakım mı yapıyor mahallede??
yazık yaw...

trinity
28-12-2008, 12:54   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj
Susam
bizde aynı şeyi yaşadık ama sonra sınırsıza geçtik
sizin iptal için onlara modemin parasını ödemeniz gerek

ama 2 yıl boyunca sabredebilirsen modem senin oluyo
yaklaşık modem parası olarak 100 ytl filan alıyor ....

yok be kardeşim modem de bozuk çıktı zaten bozuk diye vermişler herkese bir tanede benimki sağlam çıktı diye duymadım senden istedikleri para modem + sözleşmeden doğan zarar parası buda 350 ylt civarı bişey bu parayı ödeyipte ttnet ten kurtulan birini gördüm bayide adam bağıra bağıra parayı ödedi kavga edip gitti ayrıca ben modemide değiştirdim ttnet in verdiği modemi attım

ozanaab
28-12-2008, 12:55   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,434 mesaj
trinity
yok be kardeşim modem de bozuk çıktı zaten bozuk diye vermişler herkese bir tanede benimki sağlam çıktı diye duymadım senden istedikleri para modem + sözleşmeden doğan zarar parası buda 350 ylt civarı bişey bu parayı ödeyipte ttnet ten kurtulan birini gördüm bayide adam bağıra bağıra parayı ödedi kavga edip gitti ayrıca ben modemide değiştirdim ttnet in verdiği modemi attı
evet aynısını ben dicektim modem de dandik bi şey. durduk yere kitleniyo programı oriinalinden bozuk. kendi kendine net gidip geliyo vs. vs. vs

trinity
28-12-2008, 12:58   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

bende net 5 dk sabit durmuyordu sürekli kopuyordu bu modemin bozuk olduğundan kaynaklanıyormuş ama hız için mahallenin telekom kablolarını değiştirmek gerekiyormuş öyle dediler telekomdan bana ben mi değiştirecem dedim kabloları yok biz bir ara bakarız dediler bu kadar labali bir şirket ve çalışanları

ozanaab
28-12-2008, 13:01   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

malesf böyleler. türklerindi sonra yabancı firmalar aldı bilmemne oldu şu bu.. adam kazıklıyacak yer arıyolar.
buraya türktelekom için içimden gelenleri yazsam chip bana ip ban atar artık yani öyle diyim :D
artık bekliyecez. beklemekten başka çare yok gibi gözüküyor...
onların o ezik modemleri de sağlam bile olsa 100ytl etmez. ne la bu?? tek port dandik bi adsl. tak-çalıştır program cdsine gerek yok ama zaten programı da bozuk. durmadan hata veriyor...

trinity
28-12-2008, 13:03   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

BeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendim