AKK mi Mbps mi?

EmnCn2001
21-07-2016, 22:52   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

Öncelikle merhaba. Benim TTNet'e olan taahhütüm neredeyse bitmek üzere. UyduNet'e geçmeyi düşünüyorum. Asıl sorum ise şu; ben 8mbps ile ayda 95gb civarı internet kullanıyorum. Fakat ayın ortalarında 50gb yi buluyor ve hızım 3mbps'ye düşüyor.  Sizce 25 mbps 250gb AKK'li pakete mi geçsem yoksa 50mbps 150gb AKK'li pakete mi? İnternet hızım artınca fazladan internet kullanımı olursa 50mbps'den 3mbps'ye düşerse paketin bir anlamı kalmaz.

Ranakkl
22-07-2016, 22:57   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

Merhabalar,

Bu konuda soru sormamışsınız ama Uydunet'i iyice araştırdınız mı? yeterince hız istiyorsanız belki başka modemleri düşünebilirsiniz. ben Uydunet kullanıyorum (50 gb 22 mbs alıyorum) ve bazen çok gereksi internet gitmeleriyle karşılaşabiliyorum.
ama yok illa uydunet düşünüyorum diyorsanız akk olunca videoları biraz bekleyerek 480 p de izleyebiliyorsunuz ancak yine de yavaşlıyor bence akk si daha yüksek olanı tercih etmeniz sizin için daha iyi olabilir.

İyi günler.

EmnCn2001
23-07-2016, 10:11   |  #3  
OP Üye
77 mesaj

Evet Uydunet'i araştırdım. Zaten alt komşumuz da kullanıyor. Bizim bölgede ben kesildiğini neredeyse hiç duymadım. Onda da 25mbps var 25mbps'in tamamını alıyor. Cevabınız için teşekkürler.

OverClocK1ng
26-07-2016, 06:45   |  #4  
OverClocK1ng avatarı
Üye
52 mesaj

Valla ben kendime alacaktım. Arkadaşa daha1-2 gün önce başvurduk.
En iyi AKK li ve hızlı kampanya Vodafone.net de. Zira normalde TTNET de en yüksek kota 100 GB.
Turknet de ise 150 GB kotalı, taahhütsüz İnternet vardı. Ama benim istediğim fiyatı biraz daha yüksek
olabilir ama kota yüksek olmalı.
Bu bağlamda Vodafone net de normal yalın İnternet 49.99 ya da neyse işte 50 lira.
Bunun hızı 16 Mbit, kotası 60 GB.
Buna 5 TL fark veriyorsun. Hız 32 oluyor. 5 TL daha verirsen 2 katı kampanyasıyla hız 32, kota da 120 GB oluyor.
Fiyat da 60 liraya çıkıyor ama 10 lira daha fark verirsen, 4 katı kampanyasıyla fiyat 70 lira oluyor ama hız 64 Mbit,
kota da 240 GB oluyor.
Haaa, fiber yok derseniz. İşte biz de öyle yaptık. Fiber yoksa hız hep 16 da kalıyor. Ama kota yine 240 GB oluyor.
Ayrıca 2 senelik taahhüt süresi içinde fiber gelirse, o zaman hızın da 64 e çıkıyor yine.

Bence yüksek kota isteyip, hızı hiç düşmesin isteyenler için çok iyi kampanya.
Hem de TTNET gibi kullanıcı havuzu çok dolu olduğu için düşük hız problemi olmaması açısından da
Vodafone net in daha az abonesi olduğu için hız havuzu da daha boş olduğu için daha iyi İnternet olur...

İsterseniz inceleyin: http://www.vodafone.com.tr/Net/katlayan-supernet-kampanyasi.php

Son Düzenleme: OverClocK1ng ~ 26 Temmuz 2016 06:48
suhagurgen
29-07-2016, 21:06   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

Sevgili arkadaşım, ben yaklaşık 6 aydır Uydunet Abonesiyim ve 24 aylık taahüdüm var. Daha öncesi TTNET abonesi idim taahüdüm bitince uydunet'e geçtim. Yaklaşık 10 yıldır 720-1080p çözünürlüğünde film, belgesel, dizi ve konser arşivim var ve devam ediyor. Anlayacağın benim hızım ve kotam yüksek olması gerekiyor. Çünkü ben önceden ayın ilk haftasının sonunda 3 Mb düşüyordum ve sıkıntı başlıyordu. O neden Uydunet'e 50 Mb hız ve 250 gb kota ile başladım. Ayrıca Uydunet'in çok güzel bir gece uygulaması var eğer aylık kullanırsan yanılmıyorsam 8-9 TL civarında olması lazım tam emin değilim. Ama paketine ek olarak 24 aylık taahüd verirsen aylık 4-5 tl falan düşüyor. Yani gece 00:00 dan sabah 09:00 a kadar gerçek hızın ne ise kotana hiç dokunmadan onu kullanıyorsun gündüz kotan da sana kalıyor. Yani anlayacağın tüm indirmelerimi gece 00:00 den sabah 09:00 arasına alıyorum yani ful 50 Mb. hızla. Benim tavsiyem sana mutlaka uydunete geç ve hızını yüksek tut ama kotanı düşük alabilirsin. İndirmelerinide benim dediğim şekilde o saatler arasına aldınmı kotan cepte fıstık gibi kalıyor. Onuda indirme dışındaki işlerin için kullanırsın. Böylece 3 Mb denen müsibeti görmezsin. Uydunetde şu ana kadar kesinti falan görmedim ve fiber kullanıyorum.