Aklınızda Olsun!

UNBAHTIBIL
07-04-2014, 17:08   |  #26  
UNBAHTIBIL avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
35 mesaj

Eyvallah.

ttbpc
08-07-2014, 12:34   |  #27  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj
Alıntı: viking20  
Aklınızda Olsun!

Lütfen Siz de paylaşın.

1.Bütün hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve aynı var olma hakkına sahiptirler.
2.Bütün hayvanlar saygı görme hakkına sahiptir. Bir hayvan türü olan insan, öbür hayvanları yok edemez. Bu hakkı çiğneyerek onları sömüremez. Bilgilerini hayvanların hizmetine sunmakla görevlidir. Bütün hayvanların insanca gözetilme, bakılma ve korunma hakları vardır.
3.Hiçbir hayvana kötü davranılamaz, acımasız ve zalimce eylem yapılamaz. Bir hayvanın öldürülmesi zorunlu olursa, bu bir anda, acı çektirmeden ve korkutmadan yapılmalıdır.
4.Yabani türden olan bütün hayvanlar, kendi özel doğal çevrelerinde karada, havada ve suda yaşama ve üreme hakkına sahiptir. Eğitim amaçlı olsa bile özgürlükten yoksun kılmanın her çeşidi bu hakka aykırıdır.
5.Geleneksel olarak insanların çevresinde yaşayan bir türden olan bütün hayvanlar uyumlu bir biçimde türüne özgü yaşam koşulları ve özgürlük içinde yaşama ve üreme hakkına sahiptir.
6.İnsanların yanlarına aldıkları bütün hayvanlar doğal ömür uzunluklarına uygun sürece yaşama hakkına sahiptir. Bir hayvanı terk etmek acımasız ve aşağılık bir davranıştır.
7.Bütün çalışan hayvanlar iş süresi ve yoğunluğunun sınırlandırılması ve güçlerini artırıcı bir beslenme ve dinlenme hakkına sahiptir.
8.Hayvanlara fiziki ya da psikolojik bir acı çektiren deneyler yapmak hayvan haklarına aykırıdır. Tıbbi, bilimsel, ticari ve başkaca biçimlerdeki her türlü deneyler için de durum böyledir.
9.Hayvan beslenmek için yetiştirilmişse de bakılmalı, barındırılmalı, taşınmalı, ölümü de acı çektirmeden ve korkutmadan olmalıdır.
10.Hayvanlardan insanların eğlencesi olsun diye yararlanılamaz, hayvanların seyrettirilmesi ve hayvanlardan yararlanılan gösteriler hayvan onuruna aykırıdır.
11.Zorunluluk olmaksızın bir hayvanın öldürülmesi yaşama karşı suçtur.
12.Çok sayıda yabani hayvanın öldürülmesi demek olan her davranış bir soykırım, yani bir suçtur.
13.Hayvan ölümüne de saygı göstermek gerekir. Hayvanın öldürüldüğü şiddet sahneleri sinema ve televizyonda yasaklanmalıdır.
14.Hayvanları koruma ve savunma kuralları, hükümet düzeyinde temsil olunmalıdır. Hayvan hakları da insan hakları gibi yasayla korunmalıdır.
[ Dünya Yalnız Bizim Değil ]

--- 
Hayvan Hakları Federasyonu
http://www.haytap.org/  

Türkiye'deki Hayvan Bakımevleri Listesi
http://www.haytap.org/index.php/ ... bakimevleri-listesi

Bilgiler için teşekkürler.

teknolojimeraklisi
30-12-2014, 11:05   |  #28  
teknolojimeraklisi avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
51 mesaj

Harika bir paylaşım çok teşekkürlerBeğendim

seyfhan
15-01-2016, 15:09   |  #29  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

arkadaşlar chip dergisine abone oldum. dergim gelmediği gibi yetkili kimseyle görüşmek mümkün değil. İletişim bölümüne bir telefon koymuşlar 3 kere çalıp kendiliğinden kapanıyor. Email yoluyla sorunumu aktardığım halde ilgilenip iletişime geçen yok. Son çare olarak bu yönteme başvurdum ayrıca hakem heyetine de başvuracağım.

umut erdem
23-01-2016, 23:18   |  #30  
Taze Üye
6 mesaj
Aklınızda Olsun!

Lütfen Siz de paylaşın.

1.Bütün hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve aynı var olma hakkına sahiptirler.
2.Bütün hayvanlar saygı görme hakkına sahiptir. Bir hayvan türü olan insan, öbür hayvanları yok edemez. Bu hakkı çiğneyerek onları sömüremez. Bilgilerini hayvanların hizmetine sunmakla görevlidir. Bütün hayvanların insanca gözetilme, bakılma ve korunma hakları vardır.
3.Hiçbir hayvana kötü davranılamaz, acımasız ve zalimce eylem yapılamaz. Bir hayvanın öldürülmesi zorunlu olursa, bu bir anda, acı çektirmeden ve korkutmadan yapılmalıdır.
4.Yabani türden olan bütün hayvanlar, kendi özel doğal çevrelerinde karada, havada ve suda yaşama ve üreme hakkına sahiptir. Eğitim amaçlı olsa bile özgürlükten yoksun kılmanın her çeşidi bu hakka aykırıdır.
5.Geleneksel olarak insanların çevresinde yaşayan bir türden olan bütün hayvanlar uyumlu bir biçimde türüne özgü yaşam koşulları ve özgürlük içinde yaşama ve üreme hakkına sahiptir.
6.İnsanların yanlarına aldıkları bütün hayvanlar doğal ömür uzunluklarına uygun sürece yaşama hakkına sahiptir. Bir hayvanı terk etmek acımasız ve aşağılık bir davranıştır.
7.Bütün çalışan hayvanlar iş süresi ve yoğunluğunun sınırlandırılması ve güçlerini artırıcı bir beslenme ve dinlenme hakkına sahiptir.
8.Hayvanlara fiziki ya da psikolojik bir acı çektiren deneyler yapmak hayvan haklarına aykırıdır. Tıbbi, bilimsel, ticari ve başkaca biçimlerdeki her türlü deneyler için de durum böyledir.
9.Hayvan beslenmek için yetiştirilmişse de bakılmalı, barındırılmalı, taşınmalı, ölümü de acı çektirmeden ve korkutmadan olmalıdır.
10.Hayvanlardan insanların eğlencesi olsun diye yararlanılamaz, hayvanların seyrettirilmesi ve hayvanlardan yararlanılan gösteriler hayvan onuruna aykırıdır.
12.Çok sayıda yabani hayvanın öldürülmesi demek olan her davranış bir soykırım, yani bir suçtur.
13.Hayvan ölümüne de saygı göstermek gerekir. Hayvanın öldürüldüğü şiddet sahneleri sinema ve televizyonda yasaklanmalıdır.
14.Hayvanları koruma ve savunma kuralları, hükümet düzeyinde temsil olunmalıdır. Hayvan hakları da insan hakları gibi yasayla korunmalıdır.

---

Guzel paylasim ama umursayan yok demisken bilen birisi yardim edebilirmi alintilayarak cevaplayabiliyorum konuya nasil yazacagimi bilmiyorum yardim

zeynepingo
07-10-2016, 19:29   |  #31  
Taze Üye
3 mesaj

onlar masumlar. esas vahşiler biziz, kocamanız ve alet kullanıyoruz. büyüklüğümüzü kullanmayalım, paylaşalım

kombiserv
19-11-2016, 14:23   |  #32  
kombiserv avatarı
Taze Üye
0 mesaj

Teşekkürler.

BlackBad
27-01-2017, 13:37   |  #33  
Taze Üye
0 mesaj

Güzel ve yararlı bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık.

Son Düzenleme: BlackBad ~ 27 Ocak 2017 13:39
Akenza
21-06-2017, 17:24   |  #34  
Taze Üye
10 mesaj
Aklınızda Olsun!

Lütfen Siz de paylaşın.

9.Hayvan beslenmek için yetiştirilmişse de bakılmalı, barındırılmalı, taşınmalı, ölümü de acı çektirmeden ve korkutmadan olmalıdır. https://www.aniyuzuk.com/kehribar-tesbih
14.Hayvanları koruma ve savunma kuralları, hükümet düzeyinde temsil olunmalıdır. Hayvan hakları da insan hakları gibi yasayla korunmalıdır. Kehribar Tesbih

---

Böyle Konularla gelin bize hocam.

Son Düzenleme: Akenza ~ 21 Haziran 2017 17:29
okudan07
23-06-2017, 05:59   |  #35  
Taze Üye
0 mesaj

Arkadaşlar acil paraya ihtiyacım var bu linke tıklayarak bana destek olabilirsiniz : http://link.tl/13vQD

Akenza
25-07-2017, 21:31   |  #36  
Taze Üye
10 mesaj

Köpek maması bulabileceğimiz bit yer varmı? ben bu siteyi buldum ama https://www.tarzmama.com/

eylülkya
01-08-2017, 14:48   |  #37  
Taze Üye
5 mesaj

Çok güzel bir paylaşım. teşekkürler...

daimy2017
07-01-2018, 21:16   |  #38  
daimy2017 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
74 mesaj

teşekkürler paylaşım için. ayrıca hayvan hakları federasyonu nu da ilk defa duydum, bundan dolayı ayrıca da teşekkürler...

Ahmet Yoran
26-02-2018, 23:32   |  #39  
Ahmet Yoran avatarı
Taze Üye
2 mesaj

Duyarlılığınız için teşekkürler.