Alıcıyı Kazıklayan Firma Trident

İtacHi_
13-11-2011, 20:38   |  #1  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Arkadaşlar geçenlerde Trident'in sitesine girdim ve Trident T-PAD10 versiyonlu cihazı beğendin.İnternette fiyat araştırması yaptım ve sonunda İstanbul bilişimde en uygun fiyatı buldum.Hemen bir tane aldım ve 3gün içinde ürün elime ulaştı ancak ne göreyim.Ürünün resmi sitesinde ve istanbul bilişimde verilen resimleri ve özellikleriyle alakası yok.Resmi sitede üzerinde Trident yazmayan,arkasında üst kısmında bir kısmın siyah olduğu bir tablet görmüştüm.Aynısı istanbul bilişimdede gösteriliyordu (ki bu yüzden siteye güvendim).Ama elimdekiyle sitedeki görüntülerin alakası yok.Görüntüyü geçtim özelliklerinde alakası yok.Resmi sitede ve İstanbul bilişimin sitesinde 512MB ramlı bir cihaz olduğu söyleniyor ancak elimdeki makinada 256MB ram var.Resmi sitede ve istanbul bilişimde 1024x768 gibi güzel bir çözünürlükten bahsediliyor ancak elimdeki üründeki ekran kare kare gösteriyor.... İşlemcide resmi sitede 800mhz istanbul bilişimdede 1GHZ diyor ...Ben işlemcinin yük altında ve yük altında olmadığı zmanki hızlarının referans alındığını düşünüp tereddüt etmedim ancak elimdeki makinada froyo 2.2 olmasına rağmen (flash yüklü) facebooktaki bir videoyu açmak için 2dk 12sn bekletiyor.Üstüne üstlük açtıktan sonrada 1 sahne gösteriyor ve takılıyor.Androidin hangi bölümünden işlemciye bakılıyor bilmiyorum ancak bunun 800MHZ lik bir işlemcinin yapmayacağı bir iş olduğunu biliyorum.Düşünün 5800 (434MHZ) videoları daha hızlı açıyor (ikisindede youtubeye girip denedim).Birde şunu demeyi unuttum.Çoğu zaman makina videoyu açmaya çalışırken artık ram mı yetmiyor bilmiyorum çöküyor.Uzun lafın kısası herkez dikkatli olsun.Fiyatı ucuz 'aaa özelliklere bak' demeyin,elinizdeki ürün hiç ummadığınız kadar kötü bir ürün çıkıyor.
Tridente güven olmaz diyorlardıda bende 'neden başka markalara bu gözle bakıyoruz??Neden başka markalarada şans vermiyoruz?' derdim.Demekki bu yüzdenmiş.Ucuz etin yahnisi arkadaşlar.Siz siz olun 'Trident' ve benzeri markalı cihazları almayın.Tridente veya o seviyede bir markanın cihazına paranızı vermeyin,2 katını verin 3 katını verin bilindik markaları alın.Samsung,Apple,LG,Asus,Exper... Böyle markaları tercih edin içiniz rahat olsun ...

Castieltr
14-11-2011, 09:50   |  #2  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj

iade et kurtul