Alınacak en başarılı dokunmatik ekran

berat1058
08-03-2010, 19:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Bu yaz dokunmatik ekran telefon alacağım.Başlıca özellikleri şunlar olsa iyi olabilir.
-Pil ömrü
-Hassas dokunmatik
-Kişiselleştirebilme imkanı
-Film izleyebilecek kadar iyi bir görüntü kalitesi
-Kamera
-Wi-fi
-En az hata vermesi
-Ses

Bunlar bir telefonda olması biraz abes kaçabilir.Fakat bu özelliklere en yakın telefona 1.5 milyar vermeyi gözden çıkartabilirim.
Forumu gezdim fakat benim isteklerime benzer bir yazı göremedim.Dokunmatik telefonlarla ilgili şu aralar güncel bir inceleme yazısı var ise linkini de atabilirsiniz.Yorumlar için teşekkürler...

bosluk
08-03-2010, 19:49   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Çelişen bazı yerler var efendim aradığınız özellikler içinde :

-Hassas dokunmatik, Kişiselleştirebilme imkanı, Film izleyebilecek kadar iyi bir görüntü kalitesi, Kamera, Wi-fi, Ses

Bu özelliklerin tümü var ise şayet - ki hepsiburada gibi sitelerde fiyata göre sıralama yaparsanız en yüksek fiyatlıların içinde bunlar fazlasıyla var - , şu alttaki özellikler olamıyor :

-En az hata vermesi, Pil ömrü

Bu biraz da şuna benziyor aslında, öyle bir dizüstü söyleyin ki Cyrsis dahil her oyunu tam hızda oynatsın, ekranı en az 20 inç olsun, işlemcisi son modellerden olsun, 4 gb'tan az hafızası olmasın ama 2 kilogramdan hafif olsun, ısınmasın, şarjı da en 5 saatten az bitmesin. Böyle bir dizüstü var mı yok ;)

berat1058
08-03-2010, 20:03   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Aslında yazıyı biraz daha dikkatli okusaydınız,hiçbir şekilde çelişmediğimi görebilirdiniz.

Alıntı: berat1058  
Bunların bir telefonda olması biraz abes kaçabilir.Fakat bu özelliklere EN YAKIN telefona 1.5 milyar vermeyi gözden çıkartabilirim.
Karub
08-03-2010, 20:28   |  #4  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Bu saydığınız özelliklere tek uygun iPhone görünüyor..
N97de olabilir..

Son Düzenleme: Karub ~ 08 Mart 2010 20:30
xxömür
08-03-2010, 21:02   |  #5  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

tabii ki iphone ve birde tasınabilir batarya kesinlikle istediklerini ve fazlasını sana verecektir

berat1058
08-03-2010, 21:17   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

Taşınabilir batarya dediniz.Bataryası az mı dayanıyor normal bir insana(ortalama müzik dinleyen,ara sıra internete giren...) göre?Bir de yaza doğru sanırsam 4g çıkacakmış.Onu mu beklesem acaba diyorum?

xxömür
09-03-2010, 14:40   |  #7  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

iphone un bataryası kişiye göre değişiyor yani kullanıma şimdi su kadar yaparım bu kadar yaparım demekle olmaz cünkü iphone u elinizden düşürmeyeceginiz için normal olarak batarya umdugunuz gibi olmayacaktır ki diger telefonlar icinde gecerli bu tek bi fark var diğer telefonlardan sıkılır bi kenara atar caldıkca bakarsınız bataryanız uzun gider ama iphone her dk elinizde tutup kurcalar oynarsınız bataryanız az gider fark burda eğer ellemem diye kendinize güveniyorsanız bataryası size yetecektir

cnktkstr
19-06-2010, 10:07   |  #8  
Taze Üye
12 mesaj

benim sana önerim bunların hepsinin olduğu Samsungi8910 HD
http://www.log.com.tr/samsung-i8910-hd/
http://www.ceplab.com/inceleme/samsung-i8910-hd-incelemesi/
burada ayrıntılı incelemesini görebilirsin ortalama 1.500 tl sen de bu kadar verebileceğini yazmışsın

uGuR.uK
19-06-2010, 16:22   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

şuan piyasada olan motorola milestone'u veya yakında çıkcak olan(ingilterede ama) milestone xt720'yi öneririm o zaman. bunların fiyatı 1000 lirayı geçmez ve hem iphone'u hemde milestone'u kullanan birisi olarak iphone o kadar para vermezdim(vermicemde zaten, xt720 alıyorum:) iphone'un dokunmatiğini 10 üzerinden 10 olarak değerlendirirsek motorola'nın bu yeni modelleri en az 9 olur, zaten içinde android olduğundan özelleştirmenin kralı var + 8MB kamera xenon flaş vs...

MaDaGaskar
20-06-2010, 16:34   |  #10  
Taze Üye
10 mesaj

Şuan en mantıklı seçim nokia x6 olacağını düşünüyorum gerek parasal açıdan gerkse ozellkleri yetiyor

http://www.smartcep.com/Nokia_X6_16GB/

Ama tabiyki bence yinede her ne olursa olsun fiyatı uygun bir yere inmesi taktirde iphone 3gs tartısılmaz lider herşeyiyle bende hali hazırda kullanıyorum 1.5 sene oldu o gün verdiğim paraya acıyorum simdiki aklım olsa vermezdim ama acele etmemek gerekiyor aslında