Allahım Sen sen sabır ver

qharisma
07-05-2011, 13:13   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

Arkadaşlar bu bilgisayar beni deli edecek aldıgımdan beri doğru düzgün kullanmak nasip olmadı ben ne bok yiyim denemediğim yol kalmadı

oyun oynarken bilgisayar kapanıyordu power değiştir dediler değiştirdim olmadı ram dediler onuda değiştirdim olmadı bios pili bitmiştir dediler onu değiştirdim olmadı  işlemci fanı yetersizdir dediler onu değiştirdim olmadı sonunda anakart yandı yenisini aldım yine olmadı sonra işlemci fan ayagı tutacağı kırıldı onu söktüm yenisini aldım geldim taktım bu seferde ram çalışmıyor ne yapacağımı şaştım şimdiki problem işlemcinin mandalını kapatınca bilgisayar açılmıyor açılıyor ama siyah ekran olarak kalıyor mandalı açıkken açılıyor normal bu seferde işlemci fanı yerine oturmadıgı için bilgisayar kapanıyor neden olabilir bu bilgisayar benim örümü yedi sonunda kıracağım

Helal parayla alıyorsun yine nasip olmuyor bu kadarda olmazki ya

Banned
07-05-2011, 13:22   |  #2  
Banlandı
688 mesaj

biosunu ilk olarak fabrika yarlarına getir sonra  ubdate  et yani güncele 

işlemci fanını temizle ve termal macun sür sürdükten sonra başk bir sogutucuyla dene

işlemcini çıkar ve altına tornavidaile az bir dokun

Kapalı Hesap (200174)
07-05-2011, 13:43   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

arkadaşım öncelikle merhaba sinirlenmişsin önce bi sakin ol sonra sen sistemini yaz buraya donmalar nerelerde çıkıyor detaylı bir şekilde anlat bizde bildiklerimizi paylaşalım senle ayrıca servis veya başkalarının demesiyle onu bunu al bunu yabma servis kendine kar sağlamak amacıyla diyorlar %30 ları bilmeyende ya tutarsa hesabına gidip onu bunu değiştir der bilgisayarı nasıl programlarsan formatlarsan öle kullanırsın uyumsuz sürücüler olabilir herşey olabilir sen detaylı şekilde yaz sistemini neler yabıyor sana bizde elimizden geldiğince bişeyler yabmaya çalışırız kolay gelsin..Saygılar

qharisma
07-05-2011, 13:45   |  #4  
OP Üye
60 mesaj

Anakartım Palit n61s bu kartı nasıl update edeceğim internette hiçbir bilgi yok

qharisma
07-05-2011, 13:53   |  #5  
OP Üye
60 mesaj

şimdi kardeş işmci fanının ayagı kırıldı anakartın üzerindeki parçası varya işte o mandalı sıkıştıramayırdum sonra o parçayı söktüm gittim aradım yenisini bulmak için bulamadım getirdim tekrar taktım sonra bilgisayarı çalıştırdım baktım bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sonra ramı diğer slota taktım ondan olabilir diye ondada çalıştı cmos ekranında takıldı yani windows yazısına gelmeden siyah ekran oluyor neyse elimde başka bir ram vardı 512 mb o ramı taktım sorunsuz açıldı bilgisayar ama diğer slota takınca yine aynı şekilde siyah ekran oluştu yani slotun teki bozulmuş neyse sonra internetten yeni fan ayagı aldım getirdim taktım macunuda sürdüm mandalıda kapattım bilgisayarı çalıştırdım bilgisayar açılıyor ama siyah ekran yine ekrana hiç görüntü gelmiyor sonra tekrar işlemcinin mandalını açtım bilgisayar açıldı sorunsuz yani bmandal kapalıyken bilgisayar açılmıyor mandal açıkken bilgisayar sorunsuz açılıyor ancak oyun oynarken fazla program çalıştırıken bilgisayar ısınıp mandal yerine tam oturmadığı için küt kapanıyor

amd athlon x2 dual 4600+
Palit N61S

Jubei76
07-05-2011, 14:05   |  #6  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: qharisma  
Anakartım Palit n61s bu kartı nasıl update edeceğim internette hiçbir bilgi
Arkadaşım ilk önce tüm parçaları kasanın dışına al daha sonra tüm parçaların temizliğini yap ve tek tek sıfırdan sistemi uzaj montaj olarak topla ve mümkünse başka bir işlemci soğutucusu ile yeniden format atarak sistemi kur.sonra buradan ne gerekli ise indir ve kur
http://www.palit.biz/palit/download.php?pc_cate=mb&id=5

Bios update için buradaki yazılanlara bak ve uygula
https://www.chip.com.tr/forum/tum ... emeleri_t30152.html

Sonra buradaki yazılanlarıda oku
BIOS Güncelleme Rehberi
http://www.pclabs.com.tr/2001/03/30/bios-guncelleme-rehberi/

Herşeyi doğru bir şekilde yaparsan eğer donanımların herhangi bir tanesinde sorun yoksa sistemin doğru bir şekilde çalışması gerek,bu önerdiklerimi bir dene sonra yine gelişmeleri bize haber ver bizde yaptığın işlemler neticesinde sana yol gösterelim.

Son Düzenleme: Jubei76 ~ 07 Mayıs 2011 14:10
Jubei76
07-05-2011, 14:09   |  #7  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Karizma arkadaşımızın anakart bilgileri
http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=17322884&mpage=1

Son Düzenleme: Jubei76 ~ 07 Mayıs 2011 14:14
SAİNT
07-05-2011, 14:15   |  #8  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

sana kim parça aldırdıysa yazık olmuş yapman gereken her parçayı ayrı ayrı denemkti yazını okudum hdd hiç bakmamışsın aman ama sana hdd a ldemiyorum bak.
arkadaşta önermiş uzay montajda sistemi bir göz at. imaknın varsa başka bir yerde arkadaşında bu parçaları deneyebilirsin. her zaman pc sıkıntı varsa denemek lazım benim başımada geldi yapmadığım şey kalmadı en sonunda anakartın bozuk olduuna emin olduktan sonra parça aldım ama her parçayı ayrı ayrı kontrol etme şansım oldu bundan sonra hatayı buldum.

qharisma
07-05-2011, 14:18   |  #9  
OP Üye
60 mesaj

Gerekli dosyaları indirdim ancak usb baglatılarımda o olaydan sonra çaılımamaya başladı şuan portlar görünmüyor bilgisayardımda disket özelligi yok ne yapmalıyım.

inNteAcoME
08-05-2011, 12:51   |  #10  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

başka bi bios sürümü yükle veya yüklemeyi gerial diskete gerek yok günümüzde windows ta internetten alıp kuran programlarvar live update vs anakart üreticinin sitesinde bulursun ordaki güncellemeleri tek tek dene bu arada portlar biostan kapanmış olabilir. açılışta del ile biosa gir orada 3 tane usb ayarı var usb suppurt ile daşlayan diseable olsun.diğer ikisi enable diğer portlarda aynı seri,pareler esata firewire vs...

mayel
16-05-2011, 14:40   |  #11  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

Arkadaşım bana kızma ama sen git yeni bir pc al usta birinden.Çokta ayrıtıya dalma kafay yersin.Kendimden biliyom.