Almanya Üniversiteda (Sınavlar Nisan ve Temmuz)

Ahmet Yeniceli
12-09-2013, 11:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2012

Merhaba arkadaşlar, Geçen günlerde Ankarada Özel bir Kolejde düzenlenen ve sizlere de yararlı olacağını düşündüğüm bir seminer ile ilgili bilgi vermek istiyorum. FH Aachen Üniversitesi, Almanya'nın batı tarafında Bonn yakınlarında bir üniversite, Almanya'nın ilk 5 üniversitesi arasında gösterilirken Dünyanın da sayılı üniversitelerinden birisi (Sadece bu üniversiteyi seçmenize gerek yok birçok üniversite var) (Son Araştırmalarda bazı Mühendislik bölümlerinde ilk sırada yer alabiliyor),(YÖK'de denkliği bulunuyor). Özellikle mühendislik bölümlerinde çok iddalılar. FH Aachen üniversitesinin Freshman yılı (Almanca dilinin öğretilmesi, Fizik, Kimya, Matematik dersleri, Laboratuar Eğitimleri, Almanya Denkliğinin sağlanması) 17.000 Euro (Bunun içine; Okul, Yurt, Ulaşım, Kitaplar, Sağlık sigortası vb masraflar dahil) ondan sonraki Lisans (Bachelor), Yüksek Lisans (Master) ve Doktora programları (PHD Programs) ÜCRETSİZ. (Freshman yılında ve Üniversitenin ilk yılında burs imkanı var, üniversitenin ikinci yılından itibaren öğrencilerin biraz gelir elde etmesi için çalışma olanakları olabiliyor).

FH Aachen üniversitesi sınavlarını her yıl Türkiyede İstanbul, Ankara ve İzmirde Nisan ve Temmuz aylarında gerçekleştiriyor (Sınavlara istendiği kadar girilebiliyor). Sınava 11. ve 12. Sınıflar girebiliyor, Türkiyedeki Lise öğrencileri 4 – 5 yıldır bu sınavlara giriyor, şu an üniversitede okuyan birçok öğrenci mevcut. Bu sınav iki bölümden oluşuyor, İngilizce sınavı (İstenirse Almanca) ve Matematik sınavı (Geçiş notu %50 civarında) Daha sonra öğrenciler Öğretmenler eşliğinde Freshman yılından sonra öğretim görmek istedikleri üniversiteleri (NRW Eyaletindeki tüm üniversiteler ve bu üniversitelerde eğitim harcı yoktur) ve istedikleri üç bölümü belirtiyorlar ve %99 olasılıkla Freshman yılından sonra ilk tercihlerine yerleştiriliyorlar(Yer Garantisi Var). (Üniversiteler; FH Aachen (AC), FH Bielefeld (Bi), Universitat Duisburg-Essen (DuE), Hochschule Rhein-Waal (RW), FH Südwestfalen (SW)(Üniversite, Türkiyede gerçekleştirililen YGS, LYS gibi sınavların sonuçlarını, Diploma notu sonucunu vb istemiyor).

Üniversitenin Türkiye organizasyonunun başında bulunan FH Aachen Üniversitesinde çalışan, Prof Dr.Dr. Ayşegül Artmann'dan (Ankara TED Mezunu) her türlü bilgiyi alabilirsiniz (Kendisiyle Türkçe, İngilizce yazışabilirsiniz). Prof Dr.Dr. Ayşegül Artmann FH-Aachen Medical Technologies and Technomathematic Institute for Bioengineering Heinrich – MuBmann Strasse 1 52428 Jülich Germany. [url=Tel:+49241600953922]Tel:+49241600953922[/url],

E-MAİL:a.artmannfh-aachen.de(Kendisi en geç 2-3 gün içerisinde cevap veriyor).