alt yazılı dvd filmi alt yazılı olarak vcd'ye

rizakar
02-07-2006, 10:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum şu. Bende bir tane altyazılı avi formatında dvd film var. Ben bunu vcd formatına çevirmek istiyorum. Fakat vcd formatına çevirdiğim zaman bile bu altyazının kaybolmamasını istiyorum. Çünkü dvd filmin sub, srt uzantılı altyazı dosyası olmadığı zaman, hatta filmin adıyla aynı olmadığında bile alt yazı kayboluyor. Acaba bu şekilde filmi alt yazı kaybı olmadan vcd formatına çeviren bir program varmı? Yada nasıl çevirebileceğim hakkında bilginiz varsa yazarsanız sevinirim. İlgisini gösteren herkese teşekkürler

make-believe
02-07-2006, 11:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Bildiğim kadarıyla bu mümkün değil,ama bilen varsa yazar zaten. DVD'den VCD yada DivX yaparken alt yazı gidiyor malesef çünkü, zaten bir sıkıştırma yapıyorsun doğal olarak.Bir düşün, 4,5 GB'lık bir filmi, bir ya da iki CD'ye sıkıştırıyorsun... Bana sorarsan, DVD'den DivX'e dönüştür, çünkü DivX çok daha kaliteli görüntü sunar, alt yazı sorununu da alt yazıları hem indirebileceğin, hem de ekleyebileceğin siteler var. Zaten artık DivX formatını destekliyor tüm DVD player'lar.

rizakar
02-07-2006, 12:08   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

ya bendeki film zaten dediğim gibi divx formatında avi uzantılı bir dvd film. Ve de alt yazı dosyası zaten mevcut. Ben televizyonda vcd playerimda izlemenmek üzere alt yazılı olarak vcd formatına çevirmek istiyorum bu filmi.

tolga2207
02-07-2006, 12:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

VCD yi bırakmadan önce uğraşıyordum bu işlerle ama DVD çıkınca uğraşmaz oldum. DVD Shrink ve Ulead Video Studio kullanıyordum. İstemediğim sahneleri (kamera arkası, reklamlar gibi) silip, DVD Shrink ile altyazı senkronizasyonunu sağlıyordum. Ama kullanmayalı baya oluyor. İşine yararsa bir bak derim bu programlara.

Aytun Çelebi
02-07-2006, 14:21   |  #5  
Üye
68 mesaj

Davideo adlı bir yazılım var, almanca, ancak kurulumu ve arayüzü oldukça kolay. Buradan VCD'yi CD'nin boyutuna göre yapabileceğin gibi, AVI'ye de çevirebilirsin. Altyazıları ise alttaki kutudan seçmeyi unutmaman gerekiyor.