Alt yazili film / dizi yazma problemi

Eldalote
07-03-2007, 01:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Soyle bir sorunum var : dvd ye film yazarken dvdnin içine yeni bi klasor yapıp filmi onun icine attigimda televizyona bagli olan dvd-playerimla izleyemiyorum. Filmi direk dvdnin icine atsamda alt yazi olayini nasil cozecegimi bilemiyorum. Tabi calistirmamasinin sebebini ben boyle tahmin ettim. Ne kadar dogru bilemeyecem. Calismamasinin sebebi bu olabilrmi? Arkadasima yeni bi duzine dvd cektirmeden once sorsam iyi olur dedim. Bir de dvd playerla televizyonda filmi alt yazisiyla izleyebilmek icin nasil yazmamiz gerekir? Birden fazla parcadan olusan (ornegin lost dizisinin birden fazla bolumu tek dvdde) dvdleri yine alt yazilariyla izlemek icin nasil yazmaliyim?
simdiden tesekkurler

root1907
07-03-2007, 08:58   |  #2  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

dvd nin yazma şifreleri daha yeni kırıldı bunun için özel bir program olması gerekiyor dün okuduğum haber de bu haberi yeni yayınlamışlardı birkaç gün içinde bu programı internettte bulabiilrsin kolaygelsin.

Eldalote
07-03-2007, 13:37   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

hmm ben her zaman icin teknolojiyi bir kac yuz adim geriden takip ediyorum sanirim :) tesekkurler cevabin icin.
Ama yapmaya calistigim orjinal dvd kopyasi olusturmak degil. normal vcd formatindaki filmleri birden fazlasini (veya bir dizinin bir sezonunu) 10larca cdye diilde tek dvdye kopyaliyorum. Bilgisayarda acip izlemek istedigimde sorun yok ama bu televizyona baglanan dvd playerlarda calistiramiyorum. Soyledigin problem ve cözüm bunun icinde gecerlimi? Sen yazdiktan sonra googleda biraz arastirdim ama buldugum seyler genelde guvenlik olayi abartilmis hd dvdlerin vs sifresinin kirilmasindan bahsediyo. Benim sorunumla ayni sey mi pek anlayamadim :) sabriniz icin tesekkurler :D

BOOMFUNKMCS
07-03-2007, 21:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

(televizyona bagli olan dvd-playerimla izleyemiyorum) çözümün şu;

dvd player,dvd media nın içinde okuyabileceği dosya olmadığından çalıştırmıyor.bunun için veri dvd si yarat değilde dvd film yarat demelisin.böylece gerekli dosyalar oluşturulacak ve izleyebileceksin.

başarılar...

kolki
21-04-2007, 09:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
190 mesaj

pc'ne kayıt yaptığın filmlerin alt yazı dosyaları olması lazım
bu alt yazı dosyalarını film klasörünün için atacaksın ve önemli bir nokta da film ile alt yazı dosyasının isimleri birebir aynı olması lazım başka bir husus da elindeki dvd player tanıdığı alt yazı dosyalarına bir bak hangi uzantılı dosyaları tanıyor sub-ssa vs.. eğer filmdeki alt yazı dosyası dvd playerin tanıdığı formatlardan oluşmuyorsa alt yazıları
yine göremezsin o zaman alt yazı dosyalarını dvd playerin tanıdığı uzantılara çevirmen lazım bu dediklerime bir bak sorun olursa yine yardımcı olmaya çalışırım...