Alternatif İndirme Yöneticisi

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mılgaz
15-06-2013, 15:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
10 mesaj

Merhaba,

Ben indirme yöneticisi olarak Internet Download Manager 6.16(lisanslı) + uTorrent kullanıyorum.

Turbobit gibi web sitelerinden dosya indirirken, eğer premium indirme yapmıyorsak, site tarafından IDM getleri bloke ediliyor. Bu yüzden de IDM'den istenilen verimi alamıyoruz. 

Bu tür sitelerden dosya indirmek için alternatif bir yöntem ve yazılım var mıdır?

Bir dosya indirirken tek link yerine parçalı indirme yaparak ve bu indirmeyi de JDownloader gibi bir yazılım kullanarak yapsak, IDM'ye göre hız artışı olur mu? (Modeme reset atıldığından bekleme olmayacağından + IDM gibi bloke olmaz)

edit// Ops... :D Yanlış yere açmışız konuyu.(Download yazısını görünce pek araştırmadan buraya girdim açıkçası :/ ) Kusura bakmayın. :) Konu taşınırsa sevinirim...

Son Düzenleme: mılgaz ~ 15 Haziran 2013 16:16
murat5038
15-06-2013, 17:19   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

IDm Doğru yüklenmiş ise Eklentileri filan tam ise doğru çalışması ve herşeyi indirmesi lazım. Jdownloader Da IDM gibi çalışan bir indirme yöneticidir. hız artışı diğer programlara uygulamaz kendi programına uygular. Premium olmayan yerlerden download yapmak için beklemen lazım başka bir programı yok. Rapidsharenin var oda bazen işe yarıyor.

Joshua27
15-06-2013, 18:43   |  #3  
Joshua27 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
50 mesaj
Alıntı: murat5038  
IDm Doğru yüklenmiş ise Eklentileri filan tam ise doğru çalışması ve herşeyi indirmesi lazım. Jdownloader Da IDM gibi çalışan bir indirme yöneticidir. hız artışı diğer programlara uygulamaz kendi programına uygular. Premium olmayan yerlerden download yapmak için beklemen lazım başka bir programı yok. Rapidsharenin var oda bazen işe yarıyor.

IDM doğru yüklensede fark etmez.Turbobit ile premium şekilde olmadıktan sonra  idm yada herhangi bir indirme yöneticisi size +hız sağlayamaz çünkü site premium dışında tek sunucudan sınırlı hız ile indirmenizi sağlar.

Yani IDM indirseydi dahi size bi hız sınırı uygulardı.Boşa indirme yöneticinizi değiştirmeyin.Ya premium yada aracı siteler :)

Son Düzenleme: Joshua27 ~ 15 Haziran 2013 18:47
murat5038
15-06-2013, 19:04   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: Joshua27  

IDM doğru yüklensede fark etmez.Turbobit ile premium şekilde olmadıktan sonra  idm yada herhangi bir indirme yöneticisi size +hız sağlayamaz çünkü site premium dışında tek sunucudan sınırlı hız ile indirmenizi sağlar.

Yani IDM indirseydi dahi size bi hız sınırı uygulardı.Boşa indirme yöneticinizi değiştirmeyin.Ya premium yada aracı siteler :)

Dediğimi yanlış anlamışsın, İyice oku. Hız sağlamıcağını yazdım zaten.Konu sahibinin de ne demek istediğini yanlış anlamışsın. Programın programa takviyesini sormuş. Sen sitenin ne kadar indirebileceğini yazıyorsun.

Joshua27
15-06-2013, 19:14   |  #5  
Joshua27 avatarı
Üye
50 mesaj
 Dediğimi yanlış anlamışsın, İyice oku. Hız sağlamıcağını yazdım zaten.Konu sahibinin de ne demek istediğini yanlış anlamışsın. Programın programa takviyesini sormuş. Sen sitenin ne kadar indirebileceğini yazıyorsun.

Sende iyice oku bence :) programın programa tavsiyesi ama hangi amaçla istemiş turbobitte idm çalışmıyor alternatif diyor.yani bu tarz sitelere idm tarzı  program arıyor.Bende bulsanda fark etmez site premium olmadan sana o hızı vermez dedim.

mılgaz
15-06-2013, 20:12   |  #6  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
10 mesaj

İkinizin de demek istediğini anladım. :)

Öncelikle; program takviyesinden kastım, IDM'ye alternatif olabilecek bir yazılımdı. JDownloader ile partlara ayrılmış bir dosyayı, IP değişiminden dolayı bekleme yapmadan indirebiliyoruz. Böylece "tek link program" arayışından kurtulmuş oldum. Turbobit gibi siteler dışında upload siteleri aramaya başladım. Artık oralardan indiriyorum genellikle... 

...ve evet; Turbobit, hangi yazılım olursa olsun kota koyuyor premium dışındakilere. Bu kotanın program değişimi ile aşılması imkansız dediğiniz gibi. Tek çaresi aracı siteler(ki bunların da çoğu bloke edildi) ya da hacking/cracking platformlarındaki premium hesaplar ve çerezler... Bunların da güvenlisini bulmak mesele. :)

murat5038
15-06-2013, 22:31   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: Joshua27  

Sende iyice oku bence :) programın programa tavsiyesi ama hangi amaçla istemiş turbobitte idm çalışmıyor alternatif diyor.yani bu tarz sitelere idm tarzı  program arıyor.Bende bulsanda fark etmez site premium olmadan sana o hızı vermez dedim.

Ben yazdığım şeyin farkındayım." hangi amaçla istemiş " dediğin beni ilgilendirmez ben IDM ile indirebilceğini yazdım sen hıza kafayı takdın. ben hatayı düzeltmeye çalışıyorum sen hızın artışı olmaz başka programda olsa diyorsun ben ayrı bişey diyorum sen ayrı bir konu açıyorsun :D

Joshua27
15-06-2013, 22:53   |  #8  
Joshua27 avatarı
Üye
50 mesaj
 Ben yazdığım şeyin farkındayım." hangi amaçla istemiş " dediğin beni ilgilendirmez ben IDM ile indirebilceğini yazdım sen hıza kafayı takdın. ben hatayı düzeltmeye çalışıyorum sen hızın artışı olmaz başka programda olsa diyorsun ben ayrı bişey diyorum sen ayrı bir konu açıyorsun :

Aynı şeyleri söylüyoruz ısrar etme artık :))