Altyazı Düzenleme İçin Yardım

Kemal Dogan
13-04-2014, 16:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

Ben film altyazısı düzenlemek istiyorum çünkü izlemek istedigim filmler için buldugum altyazılarda genelde senkron problemi oluyor ve en uygun senkronluyu bulana kadar ciddi vakit harcamam gerekiyor. Bazen hiç bulamadıgım da oluyor. Yapmak istedigim, altyazı düzenleme programında bütün altyazıları aynı anda topluca 1-2 saniye geriye ya da ileriye kaydırabilmek. Bunu tek tek yapmak ciddi vakit gerektiriyor çünkü 2 saatlik bir filmde 2000'den fazla altyazı olabiliyor ve bunlarla tek tek ugraşmak çok vakit alıyor. Subtitle Workshop programını biraz kurcaladım ama istedigimi yapabiliecek bir toplu altyazı kaydırma fonksiyonu göremedim. Bunun nasıl yapılabilecegini bilen varsa tarif etmesini rica ediyorum.

Teşekkürler

mehmet_93
13-04-2014, 16:53   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Bununla uğraşma kardeş gom player yükle (ben gom playerde biliyorum). oynatırken sağ tıklayınca altyazının 1-2-3 vs saniye daha hızlı ilerlemesini veya yavaşlamasını sağlayıp senkronu 3-5 saniyeni harcayarak ayarlayıp tadını çıkarabilirsin. Aynı özellik videolardaki ses uyumsuzlukları için bile geçerli. Yükle dene yapamazsan yaz.Altyazıyı düzenlemek yüzlerce kat daha zahmetli olacaktır.

Son Düzenleme: mehmet_93 ~ 13 Nisan 2014 16:55
Kemal Dogan
13-04-2014, 20:34   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
Bununla uğraşma kardeş gom player yükle (ben gom playerde biliyorum). oynatırken sağ tıklayınca altyazının 1-2-3 vs saniye daha hızlı ilerlemesini veya yavaşlamasını sağlayıp senkronu 3-5 saniyeni harcayarak ayarlayıp tadını çıkarabilirsin. Aynı özellik videolardaki ses uyumsuzlukları için bile geçerli. Yükle dene yapamazsan yaz.Altyazıyı düzenlemek yüzlerce kat daha zahmetli olacaktır.

Filmleri bilgisayara baglı olmayan TV'den izledigim için farklı player kullanma imkanım yok maalesef. Subtitle Workshop ile bahsettigim ayar yapılabiliyormuş zaten, yeterince kurcalamamışım.

Cevap için teşekkürler