AMD Catalyst Control Center Çok Sorunlu

volkan2080
24-07-2013, 22:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Bu benim bilgisayarım: Hp Pavilion G6 - 1215st

Sorun bu ekran kartının sürücüsü: AMD Radeon HD 6470M

1- Açılmıyor
2- En son sürümünü yüklediğimde Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır seçeneği çıkmıyor

Yaklaşık 1 haftadır uğraşıyorum bu adi bilgisayarla. Catalyst'in yeni sürümünü yükledim sorun var. Eski sürümünü yükledim hala sorun var. Format attım hala sorun var. Bunun için 1 haftadır uğraşıyorum canıma yetti artık dayanamayıp atıcam kendimi camdan aşağı (bilgisayarla birlikte). Allah aşkına çözümünü bilen söylesin

Sistem Bilgilerim
murat5038
24-07-2013, 23:29   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Hp ve Casper gibi ürünler almak hatta leptop almak zaten hata. kendini neden atacaksın sinir yapmak iyi değil atacaksan bilgisayarı at aşağı değil git yetkili servisin ortasında kır anlasınlar hiç olmasa :)

Sorun biraz uğraştıcı bir sorun olduğundan bende bu konulara yaklaşmamaya çalışıyorum çünkü sorun çıkmaza gidebiliyor Donanımsal sorundan dolayı. İlk olarak Bilgisayara HP sitesinde En üst hangi sistem var ise onu kur, Sonra HP sitesinden İlk olarak Bios güncel değilse güncelle. Sonra İntel Ekran kartı driverini Sonra AMD veya nvidia ise HP sitesinden driverini yükleyin. Bunlardan başka Ekran kartı driveri olarak hiçbirşey yüklemeyin. Bilgisayarı kapatıp açın biosa giirn biosdan optimize default yapıp save tıklayın ve bilgisayar açılsın sonra AMD/nvidia Kontrol panelinden Yüksek performans veya Değiştirilebilir grafikden Harici seçmek isityorsan Harici İnteli seçmek istiyorsan otomatiği seç. Bunu yaptıkdan sonra değişmez ise ve kontrole ediyorsanız değişme olmuyorsa Yeni aldı iseniz geri götürün Garantisi varsa yine geri götürüp Servise verin sorunu söyleyin. Yapabileceğiniz başka birşey yok almakla hata yapmışsınız neyse kolay gelsin.

volkan2080
25-07-2013, 00:28   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Evet çok haklısınız bu bilgisayarı almakla büyük hata yaptım ama mecburdum çünkü tüplü monitörü ve intel p4 işlemcisi olan bir bilgisayara kalmıştım dayanamayıp değiştirdim rezil oldum paramla. 4-5 foruma konu açtım çözümü bulamazsam mecburen servisine götürücem servis en son çare :/

xDeXteRx
25-07-2013, 10:49   |  #4  
xDeXteRx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
123 mesaj

444 03 07 HP pavillion destek hattını arayıp gerekli yardımı alabilirsiniz.destek uzmanları sizi hiç uğraştırmadan bilgisayarınıza remote olarak ulaşır yada telefonda gerekli tarifi yaparak sorununuzu çözüme ulaştıracaklardır,ki sorun çözülene kadar da kesinlikle bu işin peşini de bırakmayacaklardır,sürekli olarak tarafınıza telefon ile ulaşılır.sizden tam anlamıyla bir teyit alınana kadar da HP tarafındaki çağrınız sonlandırılmaz,emin olun.uzaktan da çözüm sağlanamaz ise,zaten destek uzmanları kapınıza kadar kargo yönlendirmesi sağlayıp cihazınızı servise yönlendirip cihaz onarımının yapılması içinde gerekli yardımı sizlere sağlayacaklardır.

cihaz bios içerisinde catalyst' i yönetebilmeniz için swichable seçeneğini aktif duruma getirdikten sonra değiştirilebilir grafik seçeneklerininde çalışır duruma geldiğini göreceksiniz.bu işlemden sonra gerekli düzenlemeleri sağlayabiliyorsunuz.

dediğim gibi,vermiş olduğum telefon numarasından işi uzmanına danışın,sorununuz çözülecektir.

volkan2080
25-07-2013, 11:55   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

eklemeyi unuttum biosta swichable seçeneği yok baktım bios güncel ama eksik anlamadım. bu bilgisayar kanser edecek beni :(

murat5038
25-07-2013, 15:55   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Yeni bioslarda o seçeneği kaldırıyorlar downgrade yaparsanız önceden var ise özellik gelecektir. ancak servise vermeniz sizin sağlığınız açısından iyi olacak :) daha fazla uğraşıp kendinizi sıkmayın.

volkan2080
26-07-2013, 14:10   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

dün servisine verdim teşekkür ederim yardımlarınız için (hp merkezindeki bayan çok güzeldi :) ).