AMD den fiyat indirimi....

Banned
14-06-2006, 01:37   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,148 mesaj

arkadaşlar belki işine yarayan olur...bu fiyatlar 2 temmuzdan itibaren geçerli olacak diye yazıyor....
yanlışlarımı düzeltmeniz dileğiyle....
detaylı bilgi için...

saygılar...

Son Düzenleme: Banned ~ 14 Haziran 2006 02:13
ferrarili adam
14-06-2006, 01:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

amd x2 3800 169 dolar bu amerika fiyatıdır.
burada 200 dolar satılır. bence çok rekabetçi fiyat.
amd zaten laptopta pek satış yapamıyor.masaüstünüde intele kaptırırsa işi zor.
aslında yapacağı iş belli.conreolar çıktıktan sonra benzer performans gösteren işlemcileri conreo ile aynı fiyata satmak zorunda onun için bu indirimi yapıyor.
amd de olanlar intele geçmesin diye.

black_flood
14-06-2006, 16:40   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bu fiyata cpu olsun dualcore dışında cpu almam valla 4200+ ların fiytı çok makul olmuş görünüyor gerçekten bu fiyat geçerli olursa.tek çekirdekle hiç uğraşmam bile.ve bence amdnin düşüncesi conreu tabanına çok dayanmıyor sadece görüntü öyle esasta tek çekirdek teknolojisini sona erdirmek bu fiyatlarla çünkü tek çekirdek satışları duracak artık amdlerde millet  duale yönelecek soket A gibi kalkacak tek çekirdek ve dualler dahada düşecek bunuda  garip karşılamıyorum çünkü 4 çekirdek athlon çalışmaları başlamış durumda.

make-believe
14-06-2006, 20:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
black_flood
bu fiyata cpu olsun dualcore dışında cpu almam valla 4200+ ların fiytı çok makul olmuş görünüyor gerçekten bu fiyat geçerli olursa.tek çekirdekle hiç uğraşmam bile.ve bence amdnin düşüncesi conreu tabanına çok dayanmıyor sadece görüntü öyle esasta tek çekirdek teknolojisini sona erdirmek bu fiyatlarla çünkü tek çekirdek satışları duracak artık amdlerde millet  duale yönelecek soket A gibi kalkacak tek çekirdek ve dualler dahada düşecek bunuda  garip karşılamıyorum çünkü 4 çekirdek athlon çalışmaları başlamış durumda.
Dual core'u destekleyen yazılım olmadıktan sonra, tıpkı windows XP'nin 64 bit versiyonunda olduğu gibi, sadece fazladan para vermiş olursunuz...

(Bu konuya Chip yöneticileri de değinmişti.)

LaNeTLi
14-06-2006, 20:50   |  #5  
Üye
87 mesaj

arkadaşlar şimdi çift çekirdekli işlemci alsam bile şuan değişen bir durum olmaz ve çift çekirdekli işlemcinin performansını almaz mıyım diyorsunuz. şuanki yazılımlar çift çekirdekli cpular için uygun değilmi.

ferrarili adam
14-06-2006, 21:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
457 mesaj
LaNeTLi
arkadaşlar şimdi çift çekirdekli işlemci alsam bile şuan değişen bir durum olmaz ve çift çekirdekli işlemcinin performansını almaz mıyım diyorsunuz. şuanki yazılımlar çift çekirdekli cpular için uygun değilmi.
işlemci teknolojisi çok hızlı gelişiyor 64 bit işlemciler çıkalı 2,5 sene oluyor ama daha işletim sistemi ortalıkta yok.
şimdi çift çekirdek çıkardılar. onuda destekleyen yazılım yok.

neden böyle oluyor diye düşünürsek bence (ki ben sadece pc kültürüyle ilgileniyorum mesleğim bu değil yani)
işlemci üreticileri hız peşinde ama yazılım üreticileri fonksiyon işlevsellik ve verim işine ağırlık veriyorlar hız 3. 4. planda kalıyor bu nedenle gerekli yazılımlar çıkana kadar bu işlemcileri almaya gerek yok aslında.
ben şahsen conreo lar dendiği kadar hızlı iseler ve makul fiyatla satılırlarsa alıcağim yoksa amd 3000 işimi fazlasıyla görüyor.

black_flood
14-06-2006, 23:00   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

64 bit vista için valla dual core cpu hikaye ram vga da aynı şekilde tam donanım canavarı 64 vista.ben kurdum 64 ne ram yetiyor ne vga nede cpu hatta ses kartımın gücü bile yetmedi vistanın dijital ses özelliğini crative live 7+1 ses kartını takınca kurtuldum vistanın uyarısından ramide 2 gb yapınca.

Nrguven
15-06-2006, 04:49   |  #8  
Yeni Üye
34 mesaj
black_flood
64 bit vista için valla dual core cpu hikaye ram vga da aynı şekilde tam donanım canavarı 64 vista.ben kurdum 64 ne ram yetiyor ne vga nede cpu hatta ses kartımın gücü bile yetmedi vistanın dijital ses özelliğini crative live 7+1 ses kartını takınca kurtuldum vistanın uyarısından ramide 2 gb yapınca.
abi iyi de gözünü seviyim ne zaman çıktı vista

black_flood
15-06-2006, 08:37   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

microsoftun sitesini ziyaret et görürsün ne zaman ne çıktı zaten beta sürümü bu beta 2 hataları düzeltilmiş halde fakat artık microsoft neden bukadar kararsız kaldı bu windows için gerekli donanımı belirlemekte belli.