AMD den şikayet edenler kim ? eski konular olmasın

piyees
04-09-2009, 17:38   |  #51  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

AMD turion (tm) 64 x2 mobile technology TL- 60
2.00 GHZ, 1,87 GB RAM
 pc bu kardeş

titi_boss_14
04-09-2009, 20:23   |  #52  
OP Yıllanmış Üye
892 mesaj

sanki sizin intel hiç ısınmıyor a.q bende  pavillion dv2410 serisi war a.q ekran kartı cıksına elimi koyamıyom 
bosta 63-65 derceden inmiyor beee

Mooqle
04-09-2009, 20:30   |  #53  
Yıllanmış Üye
162 mesaj
Alıntı: titi_boss_14  
sanki sizin intel hiç ısınmıyor a.q bende  pavillion dv2410 serisi war a.q ekran kartı cıksına elimi koyamıyom 
bosta 63-65 derceden inmiyor

İsterseniz Seviyeyi Bozmayalım...: )

Isınma Konusuna Gelirsek AMD Athlon x2 +6000 Kullanıyorum Kuzenimin E8400'ünden Daha Az Isınıyor...=)

titi_boss_14
04-09-2009, 20:46   |  #54  
OP Yıllanmış Üye
892 mesaj
Alıntı: Mooqle  
İsterseniz Seviyeyi Bozmayalım...: )
Isınma Konusuna Gelirsek AMD Athlon x2 +6000 Kullanıyorum Kuzenimin E8400'ünden Daha Az Isınıyor...=)
insanda seviye bırakamayan şahıslar düşünsün bana konuşma ben çok iyi biliyorum neyin ne olduğunu
kimsede üsütne alınmasın boşuna

history83
04-09-2009, 21:02   |  #55  
Yıllanmış Üye
758 mesaj

bende amd kullanıyorum.kışın sistemi komple değiştircem ama şimdilik amd 5400 ath. x2  buldum ikinci el alcam eleman bana şöyle dedi bu işlemciler (5400 ler) fazla ısınıyor ona göre baştan söliyim stok fanla sıkıntı yaşarsın extra fan ünitesi alman lazım ucuz diye alıyon sonra fan masrafı çıkmasın dedi konu açacaktım baktım sıcaklık söz konusu sorayım dedim.doğrumu bu 5400 ler diğer amdlere göre daha mı çok ısınıyor?

Süleyman.
04-09-2009, 21:05   |  #56  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Fırtına kopmasın yine aman. :)

Dizüstü bilgisayar işlemcileri 100 dereceye kadar dayanır, 85-90 dereceye kadar sorunsuz çalışır. Dolayısıyla dizüstü bilgisayarlarda gördüğünüz o ısınma normaldir.

Diğer taraftan, her iki işlemci markasında da ısınma sorunu yoktur.

dmx59
04-09-2009, 21:22   |  #57  
Yıllanmış Üye
138 mesaj

Bir amd kullanıcısı olarak bende işlemci ısılarını yazayım.İşlemcim Amd Phenom 2 940 Black edition 3 ghz.Kasa soğutmam oldukça iyi diyebilirim.3*12 cm fan var.İşlemci soğutucusu olarak OCZ gladiator max kullanıyorum.sistem boşta 32-33 derece oyularda max 50 yi görüyorum.Gerçi sıcaklarda  5-6 derecelik artış oluyor.Dün 3.7 ghz e overclock yapıp 3d mark 2006 da test yaptım işlemci max 61 derece oldu.

sinanozk
04-09-2009, 21:37   |  #58  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

boşwer aga takma kafana;o ısı sorunları vs. çok eskilerde kaldı.şu ana kadar iki sistemim oldu(biri şu an kullandığım) ikisi de amd.tabi intele bir lafım yok ama intelin p4 leri athlonlara göre daha fazla ısınıyor.en azından etrafımda kullanan arkadaşlarım,kuzenlerimden biliyorum.mesela şu anda kuzenimin birinde p4 ht 3.0 gz var stok fanla zor soğutuyordu iyi bir fan aldı anca sıcaklıkar biraz düştü.ama intel özellikle core2 duo larla birlikte daha az ısınan işlemciler yaptı.ama şunu da belirtmeliyim ben phenom2 x4 955 kullanıyorum tam yükte uzun süre kalmasına rağmen 55 dereceyi geçmedi,tabi soğutucununda katkısı vardır,fakat bi kuzuenimde de corei7 var onunkide stock fanla 65derecelerde tam yükte.yani son çıkan mimaride öyle fazla ısınan,sorunlu işlemci pek kalmadı iki cephede de.herkes istedği ürünü kullanabilir sonuçta...

Mooqle
05-09-2009, 13:49   |  #59  
Yıllanmış Üye
162 mesaj
Alıntı: piyees  
  nasıl yok kardeşim benim pc de amd işlemci var öyle bir ısınıyorki yanıyor adeta bazen bazen laptobun
ekran kapanma yerine dokunamıyorsun o şekilde yani en sonra laptobun ethernet kartı gitti onu yaptırdım
şimdide ses kartını yeni amd işlemciden uzak durun yere batsın nerden aldık sakın bulaşma sana dicem

Adam Sana Masaüstünden Bahsediyo Sen Laptop'ım Isınıyor Diyorsun...

GameRMan
05-09-2009, 14:15   |  #60  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj
Alıntı: titi_boss_14  
insanda seviye bırakamayan şahıslar düşünsün bana konuşma ben çok iyi biliyorum neyin ne olduğunu
kimsede üsütne alınmasın boş

AMD ' ye SöyLeyinde Maaşınızı artırsın . İyi AMD Reklamı yaptınız Vasat Bir İşlemciyi Savunmak Nasıl bir His ?
:)

GameRMan
05-09-2009, 14:18   |  #61  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Herzaman Söylüyorum. AMD Ağaçta Mevye İken, INTEL Çocuk yapıyordu. Dün çıkan AMD Gibi Bebe Firmalarla İntel,İntel Uyumlu Anakartları Lekeyemezkimse. INTEL İsme bakya Adı bile güven veriyor. P4 işlemciyle %45O/C İLE ISI 45 İN ÜSTÜNE ÇIKMIYORSA Daha SöyLencek Söz Kamamıştır. ADM miş :) Komik olmayın. Daha Çok Şey Yazarımda Chip teyiz

Mooqle
05-09-2009, 14:24   |  #62  
Yıllanmış Üye
162 mesaj
Alıntı: GameRMan  
Herzaman Söylüyorum. AMD Ağaçta Mevye İken, INTEL Çocuk yapıyordu. Dün çıkan AMD Gibi Bebe Firmalarla İntel,İntel Uyumlu Anakartları Lekeyemezkimse. INTEL İsme bakya Adı bile güven veriyor. P4 işlemciyle %45O/C İLE ISI 45 İN ÜSTÜNE ÇIKMIYORSA Daha SöyLencek Söz Kamamıştır. ADM miş :) Komik olmayın. Daha Çok Şey Yazarımda Chip

AMD'yi Kötülemek Yanlış Bana Göre AMD'ninde Örneğin Phenom II Gibi Core 2 Serisini Geçen Bir Serisi Var...

Bana Göre Önemli Olan Şimdiki Durumdur AMD İşlemcilerinide Kullanıcısına Uygun Fiyatlarla Veriyor Performansıda Gayet Sağlam,Arkadaşa AMD Sizin Maaşınızı Arttırsın Demişsiniz Fakat Asıl Fanatikliği Bu Durumda Siz Yapıyorsunuz...: ))

Saygılarımla

...

Son Düzenleme: Mooqle ~ 05 Eylül 2009 14:25
GameRMan
05-09-2009, 14:29   |  #63  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Üsrekli AMD Savaşın veren o arkadaş Bende zaten o yuzden maaşınızı artırsınlar dedim. Ve ilk kez INTEL fanatikliği yapıyorum. Bundan sonrada YAPACAM çünki o ''Doğası Gereği GÜÇLÜ'' :)

SAYGILAR :)

kuruwa
05-09-2009, 14:36   |  #64  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

boynuz kulağı geçebilir unutma ama bunlar artık karşılıklı anlaşmalı gidiyor sankı amd buldozerle geçecek belli sürede o ekmek yiyecek gibi ben artık 2012 de şu japon işlemciyi beklemekteyim radikal değişiklik yapmadıkça ikiside performasn cok fazla ilerleyemiyecek sadece çekirdek ve mhz de bitmiyor iş artık fazlası gerekli bu arada inteli doğası gereği güçlü bilinçsiz kullanıcılar yaptı bir şey bilmeden aldınız para ya bogdunuz kısacası zamanında kandırıldınız onlarda turnayı para olarak vurdu

Qromodynmc
05-09-2009, 14:43   |  #65  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

amdyi kötülemek doğru olmaz,gerçekten uygun fiyata performanslı işlemciler üretiyor ama güven veremiyor çoğu kesime,buna bende dahil,özellikle 3 çekirdekli işlemciler beni çok şaşırttı,çerkirdeğin 1 bozuk diye 3e düşürülürmü,ya bigün diğeride bozulsa,bence 3 çekirdekli işlemciler pek güvenilir deil,diğer serileride kullanma şansım oldu,gayet hızlı çalışıyorlar ama yük altında ben stabilite sorunu gördüm,ısınma konusuna gelince ısınmayan işlemci olurmu ya,işlemciye zarar vercek seviyede deilse sorun yoktur,o derece yüksek sıcaklıklarda gezen ne amd ne intel işlemcide görmedim

Z1mBaBwE
05-09-2009, 14:50   |  #66  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj
Herzaman Söylüyorum. AMD Ağaçta Mevye İken, INTEL Çocuk yapıyordu. Dün çıkan AMD Gibi Bebe Firmalarla İntel,İntel Uyumlu Anakartları Lekeyemezkimse. INTEL İsme bakya Adı bile güven veriyor. P4 işlemciyle %45O/C İLE ISI 45 İN ÜSTÜNE ÇIKMIYORSA Daha SöyLencek Söz Kamamıştır. ADM miş :) Komik olmayın. Daha Çok Şey Yazarımda Chip
Meyve dediğiniz firma zamanında intelin işlemcilerini yerden yere vuruyordu.Şuan için meyve dediğiniz firmanın teknolojilerini intel kendi işlemcilerindede kullanıyor siz nasıl intelin işlemcilerine ve anakartlarına laf söylettirmiyorsanız amd nin işlemcilerinide kötüleme hakkınız yok Allah aşkına çocukça yorumlar yaparak forumu kirletmeyin.P4 işlemci ye % 45 o.c yapıyorsun 45 derecenin üstüne çıkmıyor diyorsun P4 lerin 478 socketleride lga775 modellerininde ısı problemi var bunu inkar edemezsin.Komik olmayın diyorsun ancak aynada kendine bakmanı tavsiye ederim yorumlarınla kendin komik duruma düşüyorsun.

kuruwa
05-09-2009, 14:54   |  #67  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

BOZUK OLAYI COGUNLUKLA HİKAYE ,,,AMA ENDER DE ÇIKAR  BOZUK İŞLEMCİ --AMA MUHAKKAK DOĞAL YAPIDA YAPMAK ZOR DU  ,,,AMA 45 NM DEKİLER  COGUNLUKLA SAĞLAM,, İŞLEMCİYİ KAPATMA YÖNTEMİ  DAHA ÇOK SATMAK İÇİN VE SADECE ACC ANAKARTLARDA AÇILMAKTA ,,,İNTELİ DÜŞÜN O.C DE İYİ ADAMLAR İYİ ANAKART VE DÜŞÜK İŞLEMCİYE O.C İLE PERFORMANSIN  PEŞİNDE GİDİCEM DİYE DÜŞÜNEN KULLANICILARDAN  İYİ KAZANDI VE O.C YE HAYATTA İZİN VERMETEN İNTEL  CORE 2 DUO LARLA İZİN VERDİ ...YAHUDİ ZİHNİYETİ RESMEN AMD ZAMANINDA İNTEL DEN DAHA  İYİ O.C  OLURKEN  İNTEL KESİNLİKLE İZİN VERMEDİ ...AMD DE BU YAHUDİLİĞİ YAPIYOR İŞTE 3 AL İYİ ANAKARTLA 3 YAP ..  İNTEL NEDEN  3 PİNDE 3 ŞU  ANDA ..1366 DA CORE İ3 LER OLAMAZMIYDI DAHA COK PARA PEŞİNDE KABUL AMD DE BULDOZERLE PİN DEĞİŞTİRECEK AMA DAHA COK VAKTI VAR KI AM3 LER BİLE DDR 2  LE CALISMAKTA SU ANDA TÜKETİCİ DOSTU AMD GORUNMETE KAZIKLAYANDA İNTEL YİNE AMA İLERDE NE OLUR BİLEMEM

Son Düzenleme: kuruwa ~ 05 Eylül 2009 15:10
Süleyman.
05-09-2009, 15:04   |  #68  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: kuruwa  
BOZUK OLAYI COGUNLUKLA HİKAYE AMA ENDER DE OLUR MUHAKKAK DOĞAL YAPIDA YAPMAK ZOR DU AMA 45 NM REDIKLER COGUNLUKLA SAĞLAM İŞLEMCİYİ KAPATMA YÖNTEMİ İNTELİ DÜŞÜN O.C DE İYİ ADAMLAR İYİ ANAKART VE DÜŞÜK İŞLEMCİYE O.C İLE PERFPRMASN PEŞİNDE GİDİCEM DİYE İYİ KAZANDI VE O.C YE HAYATTA İZİN VERMETEN İNTEL İZİN VERDİ YAHUDİ ZİHNİYETİ RESMEN AMD ZAMANINDA İNTEL DE İYİ O.C İKEN İNTEL KESİNLİKLE İZİN VERMEDİ AMD DE BU YAHUDİLİĞİ YAPIYOR İŞTE  İNTEL NEDEN ABUK SABUK 3 PİNDE 3 ANDA 1366 DA CORE İ3 LER OLAMAZMIYDI DAHA COK PARA PEŞİNDE KABUL AMD DE BULDOZERLE PİN DEĞİŞTİRECEK AMA DAHA COK VAKTI VAR KI AM3 LER BİLE DDR 2 CALISMAKTA SU ANDA TÜKETİCİ DOSTU AMD GORUNMETE KAZIKLAYANDA İNTEL YİNE AMA İLERDE NE OLUR
Hiçbir şey anlaşılmıyor yazdıklarınızdan. Ayrıca büyük harfle yazmak uygun değil.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 05 Eylül 2009 15:07
GameRMan
05-09-2009, 15:07   |  #69  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj
Alıntı: Z1mBaBwE  
Meyve dediğiniz firma zamanında intelin işlemcilerini yerden yere vuruyordu.Şuan için meyve dediğiniz firmanın teknolojilerini intel kendi işlemcilerindede kullanıyor siz nasıl intelin işlemcilerine ve anakartlarına laf söylettirmiyorsanız amd nin işlemcilerinide kötüleme hakkınız yok Allah aşkına çocukça yorumlar yaparak forumu kirletmeyin.P4 işlemci ye % 45 o.c yapıyorsun 45 derecenin üstüne çıkmıyor diyorsun P4 lerin 478 socketleride lga775 modellerininde ısı problemi var bunu inkar edemezsin.Komik olmayın diyorsun ancak aynada kendine bakmanı tavsiye ederim yorumlarınla kendin komik duruma düşüyorsun.

LGA 775 socket kullanıyorum Asıl siz bilmiyosunuz . Gelin Göstereyim ısınıyomu ısınmıyomu Ya 11 Senedir İNTEL kullanıyorum anlatmayın bana AMD yi :) Neyse Daha Çok uzayacakk bu Diyecegim Tek Bişey Var '' EN KIRAL EN GÜVENİLİR TESTLERE BAKIN INTEL'İ TAVANDA GÖRECEKSİNİZ'' testleride yalanlayamazsınız ya :) Haydi siz uzattıkça uzatın ''testler Son noktayı koysun'' :)

Son Düzenleme: GameRMan ~ 05 Eylül 2009 15:09
Z1mBaBwE
05-09-2009, 15:09   |  #70  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj
Alıntı: punisher123  
amdyi kötülemek doğru olmaz,gerçekten uygun fiyata performanslı işlemciler üretiyor ama güven veremiyor çoğu kesime,buna bende dahil,özellikle 3 çekirdekli işlemciler beni çok şaşırttı,çerkirdeğin 1 bozuk diye 3e düşürülürmü,ya bigün diğeride bozulsa,bence 3 çekirdekli işlemciler pek güvenilir deil,diğer serileride kullanma şansım oldu,gayet hızlı çalışıyorlar ama yük altında ben stabilite sorunu gördüm,ısınma konusuna gelince ısınmayan işlemci olurmu ya,işlemciye zarar vercek seviyede deilse sorun yoktur,o derece yüksek sıcaklıklarda gezen ne amd ne intel işlemcide gö
Yanlış düşünüyorsunuz üretim sırasında dört çekirdekli olarak üretilmek istenen işlemciler wafer adı verilen özel kalıplarda yapılır üretim aşamasında bir kez hata olur ileride çekirdeklerde problem olmaz wafer adı verilen kalıptaki her işlemci aynı performansta olmaz bir taraftaki ürünler verimli olurken wafer ın diğer tarafında verimli olmayabilir test aşamasında bir yada daha fazla çekirdeği hatalı olan işlemciler çöpe gitmesin diye AMD tarafından müthiş bir fikirle piyasaya sürüldü bence mantıklı bir fikir zarar etceğine sürümden kazanmak daha mantıklı merak etmeyin o üç çekirdeğin tüm testlerini yaptıktan sonra piyasaya sürüyorlar ancak piyasadaki ihtiyacı ihtiyacı karşılamak için 4 çekirdeğide sağlam olan işlemcilerin bir çekirdeğini kapatarak üç çekirdekli olarak piyasaya sürüyorlar çekirdek açma muhabbetide burdan ortaya çıktı işte bende athlon x2 7750 BE kullanıcısyım işlemcim normalde phenom I X4 9850 den bozma ama hiç bir sorun yaşamadım performansından çok memnunum.

kuruwa
05-09-2009, 15:22   |  #71  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

LGA 775 socket kullanıyorum Asıl siz bilmiyosunuz . Gelin Göstereyim ısınıyomu ısınmıyomu Ya 11 Senedir İNTEL kullanıyorum anlatmayın bana AMD yi :) Neyse Daha Çok uzayacakk bu Diyecegim Tek Bişey Var '' EN KIRAL EN GÜVENİLİR TESTLERE BAKIN INTEL'İ TAVANDA GÖRECEKSİNİZ'' testleride yalanlayamazsınız ya :) Haydi siz uzattıkça uzatın ''testler Son noktayı koysun'' :)

DOSTUM 11 SENE DEMİŞSİN  BEN 94 DE BİLGİSAYARCIDA İDİM DİNLE LUTFEN BENDE AMD 939 PİN 3500 İŞ YERINDEKİ BU  EWDEKİ MAKINANIN ANAKARTI  ARIZALINCA   İŞLEMCİ İNTEL DİYE İYİ Bİ ANAKART ALDIM VE ARDINDA CORE 2 DUO E5200 VAR O.C Lİ GUNDELIK 3 GZ AMD DE O.C Lİ 2480 MHZ 90 NM AMD RESMEN KISIN FANI KESMEKTE TABIKI SESZİ VE SAKIN MODUNDA FAN CALSIMIYOR 23 24 DERECEDE TEST İÇİN BIRAKTIM HATTA SOGUK HAVADA 16 DERECE DE FANI BAŞLAT DEDIGIM OLDU AMD SADECE P4 ZAMANI DEĞİL DAHA ÖNCEDEN DE  İNTELDEN PERFORMANSLI İŞLEMCİLERİ VARDI --AMA ANAKART YOKTU MALESEF İŞTE ZATEN BU YÜZDEN ATİ ALINDI ÖNCELIK KENDI ÜRETECEGI PLATFORM --İLK İŞLEMCİM P3 600 ARDINDAN AMD 1700 THUNDERBİRD İDİ YANILMIYORSAM ARDINDAN 2400 BARTON BUNLARI İYİ OKUMANI TAVSİYE EDERİM AMD -- BARTONLA ISINMA SORUNUN ÇÖZDÜ VE 754 PİNLERLE KOMPLE BİTİRDİ AMA İNTEL YANIYORDU NETBURST MİMARİSİ YÜZÜNDEN -- AMA CORE 2 DUO LARLA GÜNÜ KURTARDI AMD NIN VE İNTELİN ŞU ANDA YENİ MİMARİSİ YOK İNTEL P3 DEVAMI CORE 2 VE EKLENEN TEKLONOJİ İLE CORE İ7  VE CORE İ 3 AMD İSE İNTELI ZAMANINDA EZEN K8 MİMARİSİNE DEWAM O YÜZDEN JAPON İŞLEMCİYİ BEKLIYORUM DEDİM BULDOZER BAKALIM NASIL OLCAK KISACASI 2011 E KADAR İŞLEMCİ ALMAK YOK BULDOZERDE HİKAYE İSE JAPON İŞLEMCİYİ BEKLICEM GERİSİ HİKAYE ZATEN

Z1mBaBwE
05-09-2009, 15:24   |  #72  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Bilgisayar dünyası ile tanışmam 6-7 yılı buluyor 3 senedir izmirde tanınmış büyük bir bilgisayar firmasında staj yapıyorum hergün onlarca arızalı pc geliyor artık sorunlarının neden kaynaklandığını ezberlerdim kendime bilgisayar uzmanıyımda demiyorum öğrenecek daha çok şey var.Şuana kadar intelin ve AMD nin bir çok işlemcisini kullandım neyin ne olduğunu biliyorum sizde bana inteli anlatmayın.478 prescott lar aşırı ısınmasıyla ünlüler aynı şekilde 775 lerde ısınıyor.Tanıdığım bir arkadaşımın türk knıght için kullandığı server ın  işlemcisi LGA 775 P4 3.0 Ghz kasa havalandırması iyi sıcaklıklar 65-70 dereceden aşağıya inmiyor ve sistem fan gürültüsü yüzünden kafa ütülüyor.Forumlarda araştırma yapabilirsiniz ayrıca sizin sıvı soğutma yada performanslı bir işlemci fanı kullanıp kullanmadığınızı nerden bilelim.Tarafsız olan kaçtane test var Allah aşkına şu örneği vermekten bıktım tekrar vereyim avrupalı bir forum sitesi tarafından yapılan testlerde kullanılan sistemlerin özelliklerine bakın intel tarafında core i7 920 işlemci gigabyte x58 anakart OCZ üç kanallı DDR3 ram 4 GB 500 GB WD Caviar Black disk AMD tarafında phenom II 955 gigabyte 780G anakart yine ocz nin ramleri DDR2 4 GB ellerinde ikinci caviar black disk olmadığı için seagate disk kullanmışlar ondan sonra test sonuçlarında intel AMD ye herzamanki gibi fark atmayı bildi diye abuk sabuk yorumlar yapmışlar.İki sistemde eşit olsun bakalım ne oluyor 955 in i7 920 yi geçtiği testlerde mevcut intel test programlarını yapanlara para yedirmekten bıkmadı kendi işlemcilerini öne çıkartmak için bunları hiç hesaba katmıyorsunuz

Murat.
05-09-2009, 15:29   |  #73  
Yıllanmış Üye
948 mesaj

Her iki üreticinin de son ürünlerinde ısınma problemleri yok. ( aynı modellerde bazı problemler çıkabilir, buda istisnaları bozmaz, bu sorunları olanlar ürünlerini hemen iade/tamir süreci yapmaları doğru olanıdır ) Zaman zaman intel' in, zaman zaman AMD ' nin belirli ürünlerinde ısınma problemleri oldu.

Yapılacak en iyi şey, almayı düşündüğümüz ürünle ilgili detaylı bir araştırma yapıp almak. O zaman problemli ürünlerde zaten ellerinde kalır.

yelkowan
05-09-2009, 15:32   |  #74  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

1- AMD'den şikayet edenler kim? diye sormuşsun konudaki cevaplardan kimin ne diye şikayet ettiği açıkça belli oldu :)) sonuç her zamanki gibi yıllar geçti INTEL değişti AMD gelişti ama fanatikler değişip gelişmedi.
AMD işlemciler sıcak diye bir furyadır almış başını gidiyor klavyesi olan yorum yapıyo :))
AMD işlemciler sıcak değil; fakat diğelimki gerçekten idda ettiğiniz gibi sıcak intelden 5 hatta 10 derece fazla ısınıyo e bu O.C. yapmayan kullanıcıları neden bu kadar ilgilendirir bir türlü anlayamadım zaten O.C. ile uğraşanların sayısı belli. Bilgisayar toplayanlara bile aman AMD alma işlemcileri yanıyo diye tavsiyelerde bulunulur:)) sanki alan kişi gidip hemen o.c yapacak :)

Herzaman Söylüyorum. AMD Ağaçta Mevye İken, INTEL Çocuk yapıyordu. Dün çıkan AMD Gibi Bebe ............................ ADM miş :) Komik olmayın.

2- Komik olmayın derken keşke komik duruma düştüğünün farkına varabilseydin çünki dün çıktığını idda ettğin firma  eğer sen 30'unucu yaşını kutlamıyorsan daha sen dünyada yokken kuruldu.

Herkesin bildiği bir deyim vardır herkes kendi yağında kavrulur her şey bundan ibaret aslında bütçeye göre işlemciye ayırdığın para ne kadarsa o paraya en iyi performansı veren işlemciyi almak varken fanatikliğin kime ne yararı var anlamak zor doğrusu.

3-Ben İntel E6600 kullanıyorum işlemcimden de gayet memnunum çünki benim ihtiyacımı karşılıyor gerisi boş. İşlemcimi aldığım tarihte işlemciye ayırdığım bütçedeki en tatmin edici sonuçlar E6600 de idi bu intel değilde AMD olsaydı hiç gözünün yaşına bakmaz AMD alırdım.

4- Sonuç olarak AMD'den şikayet edenler AMD kullanmadan kafaya göre yorum yapanlar ve ihtiyaçlarını belirlemeden işlemci seçenler.
Her iki firmada çok köklü ve iyi her iki firmanında çok iyi işlemcileri ve işlemcilere kattığı yeni teknolojileri oldu.
Biri inteli kötüler biri AMD'yi sonuçta kazanalar fanatikler değil hep gerçek tüketiciler oldu...

Güncelleme: İmla

Son Düzenleme: yelkowan ~ 05 Eylül 2009 21:42
Z1mBaBwE
05-09-2009, 15:33   |  #75  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

GameRMan arkadaşım şu konuyu incele istersen