AMD den şikayet edenler kim ? eski konular olmasın

GameRMan
05-09-2009, 16:26   |  #76  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,045 mesaj

:)

Bu Yeterli Sanırım Yukarıdada Dedigim Gibi testlere Bakın Gereken Cevabı alın Ve Konuyuda ARENA Haline dönüştürmeyin. Başkada cevap yazmıcan. SAdece TEST' Lere bakın.

Son Düzenleme: GameRMan ~ 05 Eylül 2009 16:28
titi_boss_14
05-09-2009, 17:09   |  #77  
OP Yıllanmış Üye
892 mesaj

1. bi kere ben intelin yahudi firması ve gelirlerinin bir kısmını israil savaş bütçesine ayrıdığını bildiğim günden beri nefret ediyorum bu firmadan 

2. isim wererek söleyim GAMERMAn arkadas ben bir kere türkiyede yasamoyom ve AMD de calısmıyorum 
istersen gel nerede yasadıgımı gör hem şu an öğrenciyim çalışmam mümkün deil 

3.yelkowan beyefendi ye hatırlatim bu konuyu ben hortlatmadım sadece konuyu ben oluşrudum 

4.ben zaten burda kimseyi AMD ci yapmam AMD yi bilen bilir zaten intel gibi teknoloji çalmıyor en azından

GameRMan
07-09-2009, 10:06   |  #78  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Birisi Konuyu Kitleye bilirmi ?

YasinC
07-09-2009, 23:27   |  #79  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Kötü şöhret neden Prescott işlemciler ile yayılmadı peki?

O işlemciler 80-90 dereceyi bulup sistem kapatıyorlar hala... Hala birçok kişide bu işlemci var ama bizde belli başlı marka kalıpları var...

Hala ekran kartı satın alırken MB'ına bakıyorsanız daha çok yol katetmeniz gerek demektir.

Uzmanına sorun bölümünde çok görüyorum:

Ekran kartı: 512 MB....

İyi de sarı çizmeli mehmet ağa mı bu?

Bende Pentium 4 630 vardı yani prescott 3 GHZ 2 MB ön bellekli kendi stock fanı ile 3,6 GHZ yaptım  ne rest attı ne bir şey ısındı ama öyle 80 90 derece yi hiç görmedi en fazla 65 dereceye çıkmışdır halada çalışıyor maşşallah daş gibi işlemci

black_flood
08-09-2009, 11:39   |  #80  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Recep bey AMD işlemciler ısınıyor malesef 80 dereceyi göreni var 5200+ 2.7 ghz buda bir sorunmu diyende var içimizde  Evet bende gördüm görmedim değil ama argoya başvuracam artık ebe odun kelleli şey hiç sebebine baktınmı ne diye ?? bakmadın neden çünkü öküzsün mal gib netteki abuk sabuk şeylere bakıyorsun . ya intelin uçak olduğunu idda edipte ortalığı karıştıran öküz oğlu öküzler ya siz ne halt yaptığınızı sanıyorsunuz formlardada milleti dolduruyorsunuz. donanım haber vs. deki konular içindi bu argo tatmini kelimem burda daha öyle abartıpta kraldan kralcıyım diyen yok henüz.

amdnin 5200+ bendede var ama ne işse koskoca yaz boyunda oda sıcaklığı 52 derece olan odada bile 34 dereceyi geçemedi oyun açıkken. ama önceki asus' un ati çipsetli kullandığım anakartında boşta iken 59 derece yükte 85 dereceyi köklüyordu.

sebep anakart işlemci uyumsuzluğu çıktı. 5200 65nm söküp yerine athlon 90nm 4200 taktımişlemci 28 ila 38 arasında gezip duruyor. 5200+ olanıda abit anakarta taktımnforce 6150 çipset buz gibi çalışıyor.

bunun dışında kasaların dandik oluşuda çok büyük etken. alıyoruz ucuza kasa bekliyoruz buz dağı gibi çalışan makina varmı böyle saçmalık içindeki psu nekide ne bekliyorsun gerçek çıkış değerlerini ölçecek kadar uğraşmayı göze alabilecek yeteneğin olmayan 3 mal arkadaş acaba  gerçek. 3.3 volt ve ek +5 sabitmi yoksa ara sıra 0' a kadardüşüyormu bakabildinizmi hayır asla sonra ısınıyormakinam hadi ya üzerinde pirzola yada köftede pişirebiliyormusun??

psu ların ucuz modellerindedevoltajasla doğru değil çok oynuyor. 50 liralık psular haricinden idare edecek şekilde doğru +3 ve +5volt çıkışı beklemesin kimse.  çoknadir bu değerleri verebilen ucuz psu.

ya kullanılan ekran kartları onlara nedemeli kalorifer gibi yanıyor yeni modellerin bazıları. oem kasalar zaten ufacık birde o ekran kartını takıyorsunuz kapak kapalı iken hamam gibi içerisi hava silikülasyonu diye bişey olmuyor içinde. yelpaze yaprak diye adlandırılan kasa fanlarından 4 tane takılacakki kurtarsın oem kasalarda.

ayrıca intele gelecek olursam intelde gayet iyi ve güzel işler çıkartmış durumda entegre bellek kontrolcüsü vga derken baya ilerledi alanında. ısınma sorunuda yok fakat oem kasalarda yinede ısı sorunu  yaşatabiliyor o nedenle biraz kaliteli kasa kullanımına özen göstermekte fayda var

dextercan
08-09-2009, 12:42   |  #81  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj
Alıntı: titi_boss_14  
1. bi kere ben intelin yahudi firması ve gelirlerinin bir kısmını israil savaş bütçesine ayrıdığını bildiğim günden beri nefret ediyorum bu firmadan 

2. isim wererek söleyim GAMERMAn arkadas ben bir kere türkiyede yasamoyom ve AMD de calısmıyorum 

3.yelkowan beyefendi ye hatırlatim bu konuyu ben hortlatmadım sadece konuyu ben oluşrudum 

4.ben zaten burda kimseyi AMD ci yapmam AMD yi bilen bilir zaten intel gibi teknoloji çalmıyor en azı

Arkadaşım çok saçma sapan ve bilmeden konuşuyorsun.Yok intel teknoloji çalıyormuş.Hadi ya,valla mı?!
Biride birşey demiş intel test sonuçlarıyla oynuyor;tek birşey sorcam:Yaşınız kaç acaba?9 yaşında falasnınız sanırım hayal gücünüz çok geniş.E8500 kullanıyorum.Overclock ile 3.6 GHZ de kullanıyorum.Tam yükte orthosla test ettim.50 yi geçmedi ve reset de atmadı bilgisayar.Amd ye kötü demiyorum.F/P açısında heralde Amd ama performans ve hız isteyenler için İntel.Artık saçma sapan yorumları bırakın.

sinanozk
08-09-2009, 16:21   |  #82  
Yıllanmış Üye
479 mesaj

boşwerin yaw kafa yormayın arkdaşlar,isteyen istediği gibi yapsın,düşünsün,alsın!!!belli bi yaştan sonra insanların bildiğini değiştirmek ya da yaptırmak zor iş...iyisi mi herkes yaşayarak görsün neyin ne olduğunu,biz bakalım işimize...

YasinC
09-09-2009, 01:31   |  #83  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj

4.ben zaten burda kimseyi AMD ci yapmam AMD yi bilen bilir zaten intel gibi teknoloji çalmıyor en azı

Doğru AMD müslüman firması hatta bu HAC olayını kolaylaştırmak için yeni projeleri var Oha!

İntel teknoloji çalıyor öylemi sen bu sözü kardeşime söyle sana bir bakar hadi leyn der  AMD yokken İntel işlemci üretiyordu ve AMD intelin soketlerine muhtaç olduğu zamanları bilmiyon tabi sen Titi boss 2 sene sonra gel seni ben AMD nin genel müdürü yapcam Ağzı kulaklarına varıyor

Z1mBaBwE
09-09-2009, 09:13   |  #84  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

2 firmada birbirlerinin tekonojilerini kullanıyorlar.Bir aralar intel AMD yi X86 lisansının iptal ederim diye tehdit ediyordu AMD de kendi teknolojilerini kullanan intelin kullanım hakkını iptal etseydi işlemci üretilemezdi.AMD yokken intel vardı ancak AMD kısa sürede büyüyerek rakibi inteli geçmeyi başardı ve bir çok yeniliğe adım attıı AMD olmasa çok çekirdekli işlemcileri göremezdik herhalde  celeron ve P4 lere mahkum edilecektik masaüstü sistemlerde çift çekirdek işlemci mimarisini ilk AMD ortaya çıkarmıştır.

star_023
09-09-2009, 10:16   |  #85  
star_023 avatarı
Yıllanmış Üye
115 mesaj

Bende amd x2 3800+ 2,1 ghz işlemcı kullanıyorum.. performansından gayetde memnunum 2yıldır kullanıyorum hıc bısekılde sorun yasamadım.. amd den kesınlıkle şaşmam...

titi_boss_14
09-09-2009, 13:58   |  #86  
OP Yıllanmış Üye
892 mesaj

AMD MADE IN GERMANY  ALMANLARI seviyorum  bi intelcilerle kapismaya bayiliyorum yaa

titi_boss_14
09-09-2009, 14:05   |  #87  
OP Yıllanmış Üye
892 mesaj

ulen sizleri sevdigimden bole yaziyom yaw ne kadar emen aliniyonuz hele yasin ile dexter :)))

YasinC
09-09-2009, 20:00   |  #88  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: Z1mBaBwE  
2 firmada birbirlerinin tekonojilerini kullanıyorlar.Bir aralar intel AMD yi X86 lisansının iptal ederim diye tehdit ediyordu AMD de kendi teknolojilerini kullanan intelin kullanım hakkını iptal etseydi işlemci üretilemezdi.AMD yokken intel vardı ancak AMD kısa sürede büyüyerek rakibi inteli geçmeyi başardı ve bir çok yeniliğe adım attıı AMD olmasa çok çekirdekli işlemcileri göremezdik herhalde  celeron ve P4 lere mahkum edilecektik masaüstü sistemlerde çift çekirdek işlemci mimarisini ilk AMD ortaya çıkarmıştır.
İntel 98 yılında Core 2 Duo ları hazırlamıştı aslında ona kalırsa ama piyasaya vermemiş bende bunu başka yerden duydum

YasinC
09-09-2009, 20:01   |  #89  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
ulen sizleri sevdigimden bole yaziyom yaw ne kadar emen aliniyonuz hele yasin ile dexter :)))
Benda sana sevgimden bir şey yazcam ama burda yazmam Sinsi

Diablotical
09-09-2009, 23:12   |  #90  
Yıllanmış Üye
593 mesaj
Alıntı: megaloman  
sana o ucuz dediğin parçalarımı ve kaç paraya aldığımı yazayım arkadaşım

psu : tharmaltake 500 watt çıkar tak kablolu 12 cm fanlı

kasa : raidmax 3 fanlı ( önde atx hdd fanı 12 cm-kapakta 8 cm içeriye hava üfleyen fan-arkadada 12 cm egzoz fan-yandaki 8 cm fanı çıkarıp 12 cm tharmaltake 2000 rpm devirli fan taktım )

cpu soğutucu : ocz vandetta2 12 cm fanlı

psu : 145 ytl
cpu soğutucu : 120 ytl
yan fan 45 ytl
şimdi burda amd ısınıyor derken ben dahil diğer arkadaşlarda inteli baz alarak yorum yapıyor.evt amd intele göre fazla ısınıyor..yada ben kendi adıma konuşayım kimsenin adına yorum yapmıyayım.benim 4 çekirdekli işlemcim ısınıyor arkadaş..farkındaysan aldığım ürünler en iyileri..
sadece 2 ayda 4 tane termal macun bitirdim..atmadığım takla kalmadı..sakın bana yok fanlarını temizle,yok cpu soğutucun iyi oturmamıştır kontrol et gibi klasik şeyler önermeyin..kasanın yan kapağını açıp takmaktan bıktım ve 10 gündür kapak açık.şimdi söylermisiniz ben nerde yanlış yapıyorum..yoksa amd gerçekten ısınıyormu?

Termal macundan tam performans almak istiyorsan kurumasını beklemen lazım 2 ayda 4 tane sürersen kurutamazsın :)  tam performansa 2 haftada gelir termal macun.
Ayrıca 7 fanla soğutamıyorum diyen arkadaş 7 fan demek iyi soğutma demek değildir. Asıl olan kasa içi hava akımının doğru olmasıdır. İçeriye üfleyen ön fan ve bir egzos fan varsa anakarta üfleyen bir yan fan işini görecektir. Sağından solundan bi sürü fan hava akımını bozacaktır ne işlemci fanı adam gibi beslenebilecek nede kasa fanları adam gibi sıcak hava atabileceklerdir. AMD ısınıyor lafı deli saçmasıdır.
Asıl soruya cevap vermek gerekirse AMD 4400+ %30 luk OC ile kullanıyorum stress testinde 2 saat kaldıktan sonra 64 dereceyi zorla gördü güzel işlemcim benim :) yaptığım performans testlerinde AMD 5600+ ı geçti. İntel e6750 yide geçmeyi ihmal etmedi elimdeki pcler bunlar başka test imkanım yok :)
AMD den şikayetçi olmadım şikayetçi olan ya şansızdır sorunlu işlemci eglmiştir eline yada bilgisayar kullanmayı bilmiyordur(hiç yoktan donanımsal olarak) AMD verdiğin paranın performans olarak tam karşılığıdır hatta bazen fazlasıdır 7850 BE gibi :)
saygılar

Son Düzenleme: Diablotical ~ 09 Eylül 2009 23:13
cohannan
10-09-2009, 06:32   |  #91  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

Şimdi şunu söyliyeyim bütceniz düşükse amd her türlü daha fazla performans sağlayacaktır.Ancak 2000 tl civarı bütceniz varsa core i7 alırsınız ve rakipsiz.İsterseniz aşağıdaki resme bir bakın;
Soldaki amd'nin en iyi işlemcisi phenom x4 955,sağdaki ise 1336 pin işlemcilerin giriş seviye işlemcisi(yüksek puan daha iyidir,testler dünyaca ünlü futuremark sitesinden alınma olup en yeni 3dmark programı olan 3dmark vantage sonuçlarıdır)

Bütceniz 1500 altı ise tamamen benim hazırladığım şu konuya bakınız;

http://www.frmtr.com/sistem-onerileri/1989562-amd-mi-intel-mi-son-nokta-video-resimli-aciklama-test-kullanici-gorusleriyle.html#post18646678

Son Düzenleme: cohannan ~ 10 Eylül 2009 06:32
Z1mBaBwE
10-09-2009, 09:56   |  #92  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj
Alıntı: YasinC  
İntel 98 yılında Core 2 Duo ları hazırlamıştı aslında ona kalırsa ama piyasaya vermemiş bende bunu başka yerden

Madem hazırlamıştı neden 2004-2005 e kadar dandik P4 mimarisini kullandı daha sonrada  Pentıum D leri piyasaya yüksek fiyattan sokup milleti kazıkladı üstelik performansıda rezaletti pentıum D yanılmıyorsam 2005-2006 yıllarında çıkmıştı.Pentıum D nin kötü şöhreti yüzünden intel Core duo mimarisini devreye soktu ve performansı düzeltti daha sonra core duo serisi üzerinde bir takım güncellemeler yapan intel performansı biraz daha arttırarak core 2 duo serisi verimli işlemcileri piyasaya sürmüştür.

kuruwa
10-09-2009, 12:17   |  #93  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj
Alıntı: YasinC  
İntel 98 yılında Core 2 Duo ları hazırlamıştı aslında ona kalırsa ama piyasaya vermemiş bende bunu başka yerden

ASLINDA BİR BAKIMA DOĞRU ama tam değil core 2 ler p3 lerin israilliler tarafından geliştirlimiş halidir  ler  ps ler p4 lere göre daha hızlı idiler ama mhz sorunlarından p4 e geçildi ama amd athlon la geçince israil bunu geliştirdi yanı core 2 nin atası p3 dur

Son Düzenleme: kuruwa ~ 10 Eylül 2009 12:20