amd Efsane Geri Döndü;Hemde 8 Çekirdekle!

kuruwa
11-05-2007, 12:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,438 mesaj

Daha önceki haberlerimizde AMD’nin gelecek yıl çıkarmayı planladığı 45nm üretim teknolojisine sahip doğal 4 çekirdekli ve 6MB paylaşımlı 3. seviye belleğe sahip olması beklenen işlemcileri hakkında bilgiler vermiştik. Şimdi ise yine AMD’nin gelecek yıl çıkarmayı planladığı 8 çekirdekli (Octo-Core) işlemcisi Montreal hakkında da bilgiler gelmeye başladı. Son çıkan haberlere göre, 45nm üretim teknolojisi ile üretilecek Montreal işlemcisi 8 çekirdeğe sahip olacak.

Intel’in şu an satılmakta olan ve çift çekirdekli iki işlemcinin tek pakette sunulması ile elde edilen 4 çekirdekli işlemciler gibi AMD’nin Montreal işlemcisi de 4 çekirdekli ve 45nm üretim teknolojisine sahip iki adet Şangay işelmcisnin birleştirilmesinden olacak. İşin bir diğer güzel tarafın ise yeni işlemcilerin gelecek senin ilk yarısı içinde hazırn olabileceğinden bahsediliyor. 8 çekirdek ve 12MB paylaşımlı seviye 3 bellek kulağa çok hoş geliyor doğrusu.

Tabii Barcelona, Şangay, Montreal derken hani birde Istanbul olsa çokta güzel olurdu doğrusu.

alıntıdır http://haber.dutdibi.com/efsane- ... rdekle.html#more-57

OBA
11-05-2007, 13:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,757 mesaj

çıksın artık sıkıldım beklemekten