AMD Ekran Kartı Bellek boyut problemi

tylnykskkya
19-11-2016, 19:34   |  #1  
tylnykskkya avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

HP PAVİLİON AB103NT MODEL BİLGİSAYARI SAHİBİM AMD İŞLETİM SİSTEMİ VAR 8GB RAM VAR VE AMD RADEON R7 360 2 GB EKRAN KARTINA SAHİBİM.

PROBLEMİM İSE GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICISINDA AYRILMIŞ VİDEO BELLEĞİ 512 MB OLARAK GÖZÜKÜYOR OYSA BENIM EKRAN KARTIM 2 GB BUNUN 2 GB OLMASI LAZIM DEĞİL Mİ VE BEN OYUNA GİRDİĞİM ZAMAN 512MB LİK BİR PERFORMANS MI ALACAĞIM YOKSA 2 GBLİK BİR PERFORMANS MI ALACAĞIM . EKRAN KARTIM APU+GPU TEKNOLOJİSİNE SAHİP.
NOT: AMD SİTESİNDEN EN SON DRİVERİ GÜNCELLEDİM EKRAN KARTINI.

BU PROBLEMMİDİR YOKSA NORMALMİDİR BİR ŞEY YAPMAM GEREKİR Mİ ?
BİRDE DENEYİMLERİNİZE DAYANARAK BU PC GTA 5 FİFA 2017 BATTLEFİELD 1 KALDIRIR MI ?
2GHZ TURBO İLE 3,3 HIZA SAHİP ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Sistem Bilgilerim
berk1995
19-11-2016, 20:49   |  #2  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 17
323 mesaj

"Amd Radeon Dual Graphics'i Devre Dışı Bırak" seçeneğini seçerek tek ekran kartına dönüş yapabilirsin ama masaüstünde de harici ekran kartını kullanarak fazla güç tüketimine gitmiş olacaksın.

Aslına bakarsan senin bilgisayarda iki adet ekran kartı bulunuyor bu laptoplarda olan bir güç tasarrufu diyebiliriz. Mesela sen masaüstünde geziniyorsun yada internetten bir şeylere bakıyorsun sistem otomatik olarak güç tasarrufu yapmak için işlemcide bulunana dahili ekran kartına geçiyor.

Ama oyuna girdiğinde ise harici ekran kartı yani 2 gb olarak belirttiğin r7 m360 ekran kartına geçiş yapıyor. Tabi arada bu geçişlerde aksama olabiliyor mesela eski oyunları oynama sırasında sistem kendine göre hesap yapıp isterse dahili ekran kartında kalabiliyor. Hiç uğraşmam güvenmiyorum dersen dediğim işlemi yapman yeterli olacaktır. Ama şuan ki durumda kullanım biraz deneyimlemeni olmazsa geçiş yapmanı öneririm.

berk1995 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tylnykskkya
19-11-2016, 21:53   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

kardeşim Allah razı olsun senden :) 
APU benım ekran kartım GPU da ekran kartı işlemcisi oluyor yanlış anlamadıysam
ve benım ekran kartımın az gözükmesinden dolayı bir işlem yapmam gerekiyor mu ?
bu lanet bilgisayar bana oyunlarda 2 gb ekran kartının hakkını verecek mi tek merak ettiğim bu

NOT: birde dediğini yaptım bellek boyutu aynı değişmesi gerekir mi

Son Düzenleme: tylnykskkya ~ 19 Kasım 2016 21:55
berk1995
20-11-2016, 13:45   |  #4  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 17
323 mesaj

Evet doğru;

gpu = ekran kartı
apu = işlemci + ekran kartı

Bir kaç oyuna girip bir de bak bakalım oyun performansın nasıl olacak normalde o geçişi yapması gerekiyor yazılımsal bir problem olmazsa.