AMD Ekran Kartı En Performanslı Sürücüsü

LENO7
19-04-2014, 15:18   |  #1  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Şuan en güncel sürüm 14.14

Test edip en çok performans aldığım sürüm 13.4

Desteklediği modeller

Radeon™ HD 7000, HD 6000 ve HD 5000 Serileri

Günce ve Beta İndirme Adresi

TIKLA

En Performanslı Sürüm

Öncelikte bu linkten AMD sürücülerini ve yazılımlarını kaldırma programını indirip çalıştırın. Kaldırma işlemi devam ederken buradan 13.4 sürücüsünü indirin (Türkçe'dir). İşlem bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın ve 13.4 sürücüsünü yükleyin.

Bu sürücüyü kurduğunuzda oyun açılışlarında hız farkedebilirsiniz. 30 FPS aldığınız oyunlarda birden 35 ve üzeri FPS alabilirsiniz.  Ayrıca Windows puanı 6.5'ten 6.6'ya yükseldi.Test Ettiğim model HD 5570.

13.4 ve önceki sürümlerden daha çok performans aldıysanız konuda belirtiniz.

Not:  Daha önce overclock yaptıysanız kaldırma/yükleme işleminden sonra tekrar overclock yapın.

Eğer hala bir değişiklik olmadıysa bunuda indirip yükleyin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Son Düzenleme: LENO7 ~ 13 Temmuz 2014 15:13
ümitTürmen
21-04-2014, 10:29   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

ben asus r9280x directcu2top 3gb 384bit amd radeon kullanıyorum ve en son sürüm olan 14.3 beta kullanıyorum  yanında amd gaming evolved kurdum oyun optimize için ancak dün battlefield oyununa girerken oyun penceresini sol üst köşede yarım açtı tıklayıp tam ekran yaptıkça geri küçültü  tüm amd driverları pc den kaldırıp tekrar kurdum bu sefer hiçbir ayarına dokunmadım yine yaptı aynı sorunu 2. kez full kaldırdım driverları ve tekrar kurdum bu sefer amd gaming evolved kurmadım ve oyuna girişte sorun olmadı 

ilk kez amd sistem topladım ve şu amd nin mantle teknolojisine kanarak ve pişmanım acıkçası daha çok amd nin ekran kartı yazılımı olan catalyst cont. center dan ben böyle berbat bişey ilk kez gördüm ya çok uzun zaman nvidia alıştım bana böyle görünüyor bilemiyorum

LENO7
21-04-2014, 13:52   |  #3  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
Alıntı: ümitTürmen  
ben asus r9280x directcu2top 3gb 384bit amd radeon kullanıyorum ve en son sürüm olan 14.3 beta kullanıyorum  yanında amd gaming evolved kurdum oyun optimize için ancak dün battlefield oyununa girerken oyun penceresini sol üst köşede yarım açtı tıklayıp tam ekran yaptıkça geri küçültü  tüm amd driverları pc den kaldırıp tekrar kurdum bu sefer hiçbir ayarına dokunmadım yine yaptı aynı sorunu 2. kez full kaldırdım driverları ve tekrar kurdum bu sefer amd gaming evolved kurmadım ve oyuna girişte sorun olmadı 

ilk kez amd sistem topladım ve şu amd nin mantle teknolojisine kanarak ve pişmanım acıkçası daha çok amd nin ekran kartı yazılımı olan catalyst cont. center dan ben böyle berbat bişey ilk kez gördüm ya çok uzun zaman nvidia alıştım bana böyle görünüyor

O kadar paraya o kartı alman iyi olmadı. Ama yinede Birkaç sene bütün oyunlarda kullanabileceğin bir kart. Güle güle kullan.

Beta sürücüsünde Gaming Evolved var evet, 13.12 sürümünde yok.

Bütün beta programlar, uygulamalar, sürücüler herneyse hepsinde mutlaka sorun çıkabiliyor. En iyisi kararlı sürümünü indirmek.

Bu arada bilmeyenler için açıklıyım. Beta demek, yapım aşamasında demek.

ümitTürmen
23-04-2014, 16:04   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

bitmezz bu amd  nin betaları bence aha 14.4 beta çıktı tam sürüm hiç olmayacak adam gibi, nvidia nın gözünü seveyim

birde apu işlemcileri türetti yakacak milletin başını ucuza performans derken hepten rezill ediyorlar işi

LENO7
24-04-2014, 00:02   |  #5  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
Alıntı: ümitTürmen  
bitmezz bu amd  nin betaları bence aha 14.4 beta çıktı tam sürüm hiç olmayacak adam gibi, nvidia nın gözünü seveyim

birde apu işlemcileri türetti yakacak milletin başını ucuza performans derken hepten rezill ediyorlar iş

Ortalıklarda hala AMD ekran kartı öneren var. Neden bu kadar seviyorlar bilmiyorum. Bende AMD kullanıyorum ama Nvidia öneririm herkese. Kalite olarak en iyi marka. Üst seviye kartlarda da böylemidir bilmiyorum ama GTA 4'ü hem AMD hemde Nvidia ekran kartında oynasınlar. Görsünler AMD rezilliğini.

Son Düzenleme: LENO7 ~ 24 Nisan 2014 00:51