AMD ekran kartı sorunu

bur4hnhb
26-06-2017, 17:45   |  #1  
bur4hnhb avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar...

Sistemim; win 7 64 bit, amd hd 7670m ve intel hd 4000 ekran kartları, samsung np350v5c-s09tr modelli bir pcdir.

Yaklaşık 1.5 veya 2 sene öncesinde (belki fazlasıda olabilir) "görüntü yöneticisi yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" sorunuyla karşılaştım ve  uzun uğraşlar sonunda çözemedim. Hatta o aralar attığım formatlar sonrasında sistem 7, 8.1 ve 10 bile olsa kurulum sonrası ekran kartı yüklemesi bittiğinde yeni oturum açıldıktan kısa süre sonra mavi ekran sorunu başladı. gel zaman git zaman bu zamana kadar  ben hala o sorunu çözemedim. o zamandan sonra da uğraşmadım amd disable modda intel candır modda imkan dahilinde pc kullandım. bu bi kaç gündür yine şu ekran kartı için denemediğim hiç bişey kalmadı... bakmadığım çözümde...  standart vga bağdaştırıcı sorunu içinde bazı çözümler uygulamadım ama oda olmadı. en son yaptığım driver kurulumunda yine aynı sorunla karşılaştım tekrardan amdyi disable moda aldım. zaten kartınız yüklenmedi diye uyarıda verdi.. şu an aygıt yöneticisinde intel yazan yerde  bir ünlem işareti de var. bu amd yi disable yaptığımda sanki intel de silinmiş. neyse intel yükleniyor ama onda sıkıntı yok derdim amd ile.   yada kart bozulmuştur. bu konuda bana  yardım edebilecek arkadaşlar varsa çok sevinicem :)

excel_mustafa
26-06-2017, 20:29   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

bios ayarlarını değiştirdiysen yada bios bir şeklide sıfırlandıysa ayarları kontrol et.sonuç alamazsan muhtemelen grafik çipi entegresi arızalıdır.

bur4hnhb
26-06-2017, 22:59   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

biosla alakalı hiç bi değişiklik yapmadım ama bi yerde çözüm için biosu güncellersen düzeleceğini söyledi ona da güvenemedim. bilmiyorum düzelir mi bios güncellemesiyle ilgili pek bi bilgim de yok. bakalım biraz daha uğraşacam artık