Amd Ekran Katı Sorunu

Thelionman1232
04-06-2019, 22:44   |  #1  
Thelionman1232 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarım hp pavilion g6 bilgisayarda normalde 2 tane ekran kartı var.biri intel hd graphics 3000 diğeri ise Amd radeon hd 7600m.ilk başlarda gayet iyi gidiyordu.sonra amd ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmemeye başladı .Standard VGA Bağdaştırıcısı olarak gözüktü.amd nin kendi sitesinden driverlerı buldum ve kurmaya çalıştım.kurmaya çalıştığımda bilgisayar mavi ekran verdi ve yeniden başlatıldı. güvenli modda açabildim ve amd nin driverlarını sildim.ve bilgisayar çalıştı.slim drivers driver booster gibi uygulamalardan güncellemeye çalıştığım zaman aynı hatayı aldım.Artık oyunlarda videolarda ve masaüstünde düşük performans alıyorum.Çözümü olan yazsın lütfen.Eğer tamirci gerekiyorsa kaç TL civarı tutar bilenler lütfen yazabilir mi.teşekkür ederim.Yorumlarınızı bekliyorum.

zombi
05-06-2019, 00:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

temiz format deneyin aynısını yaparsa ekran kartınız bi şekilde devre dışı kalıyor. tamir gerekiyor. ne kadara mal olur bilemem. tamircisine göre değişir.

badwizard
05-06-2019, 18:29   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Vga bağdaştırıcısına sağ tıklayıp kaldır, (sürücü dosyalarını sil işaretli olmalı).
makinayı restart edip tekrar aygıt yöneticisini aç,
kartın listede görünmüyorsa listenin en başına (bilgisayarının ağ adı ne ise) sağ tıklayıp donanım değişikliklerini tara de.
grafik kartın yine vga bağdaştırıcısı olarak görünüyorsa üzerine sağ tıklayıp sürücüyü otomatik güncellemeyi dene, güncelleme çalışmazsa driverı elle kurmayı dene ancak asla üçüncü parti driver bulucuları makinana kurma,
sedece üreticinin sağladığı driverları kullan: https://www.amd.com/en/support

Burada dikkat etmen gereken bir konu daha var: tam olarak kendi kartın için yazılmış driverı çekmelisin,
hd7600 serisi 7610 dan 7690 a kadar gider, bunu yazılımsal olarak tespit edemezsen makinanın dökümanlarından faydalanabilirsin, kartın kimliğini tespit ettikten sonra işletim sistemine ve mimarisine uygun olan versiyonu çekmelisin. (örn: windows 10 x64)

Kartı yine kuramazsan intel grafik kartını da aynı yöntemle kaldır (sürücü dosyalarını sil işaretli olmalı)
sistemi restart edip önceki restart sonrası adımları tekrarla.