amd hd 7850 görüntü gelmeme

EXAD
19-11-2017, 23:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaşlar selam

hd7850 ekran kartım var

oyun girdim. 2 dakika sonra ekranda çizgiler oluşmaya başladı kapattım oyunu hemen düzeldi. 2-3 kez daha denedim yine aynı sorun. daha sonra furmark ta test yaptım yine 20 saniye sonra aynı olay olmaya başladı. yani ekran kartı yük altındayken ekran çizgi çizgi oluyor ve görüntü gidiyor. sonra son bir kez daha deneyeyim diye oyunu açtım ve yine çizgi çizgi olduktan sonra görüntü gitti ve gelmedi. restart attım yine gelmedi. boot ekranında görüntü geliyor windows yükleme ekranında geliiyor sonra gelmiyor. ayrıca ekranın 2 yerinde yukarıdan aşağı yeşil şeritler oluştu. renge göre gözüküyor bu şeritler. güvenli modda çalıştırıp sürücüyü kaldırdım. noormal modda açıp yükledim ve sürücü kısmen yüklendi deyip tekrar hata verdi. nedir sorun? ramlerin yerini değiştirdim her şeyi denedim. yandı desem hiç görüntü gelmezdi heralde? resimde şeritler gözüküyor. yardımcı olursanız sevinirim.

https://hizliresim.com/kXRBPJ

https://hizliresim.com/qJnMVq

turboforce
20-11-2017, 18:20   |  #2  
turboforce avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
323 mesaj

ekran kartında büyük ihtimalle sorun var. Garantisi varsa götürsen iyi olur.

DEXTER 26
21-11-2017, 08:29   |  #3  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

AMD ekran kartları genelde ömrünü doldurduğun da bu şekilde hatalar başlıyor eski pcme ikinci el 6850 aldım 3 ay önce aynı sorunla karşılaştım çözüm aradım sadece fırınlama yaparak 2 ay daha kullanabildim ekran kartı fırınlama ile ilgili pek çok video mevcut ama garanti varsa öncelikle garantiye yollayın

EXAD
22-11-2017, 16:57   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

sistemimdeki ilk ekran kartım 6850 idi benim. garantinin bitmesine 5 gün kala aynı böyle oldu. gönderdim sonra iade yaptılar. 7850 aldım. ama bunu kullanalı 3 seneyi geçti. garantisi yok. bende dediğin gibi az önce fırınlama yaptım ve çalışıyor şuanda Dans

bakalım nereye kadar idare edecek.

asus ve sapphire marka ekran kartı almam bundan sonra. bu sorun araştırdığım kadarıyla genelde bu iki markada oluyor.