Amd ile İnteli dövüştürcem şimdi toplanın

İzmirlifare
04-05-2012, 18:12   |  #26  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj
Alıntı: dabbe1  
sen öyle zannet cahil fanboy... asıl göz boyayan intel hala intelin çakma testlerini gerçek zanneden var... core i serisi çok ısınır... oc ile fanı maksimumda bile olsa 90 dereceyi görebilir...
hadi tamam amd yi savunuyorum intel kullandığım halde tm. fan boy seviyesinin çok çok altındayım ama. sen ise amd yi savunuyorsun tamam eyvallah emmmee fan girl seviyesinde savunuyorsun.
millete cahel diyeceğine aynanın karşısına geç cahilin ne demek olduğunu anla sonra düzgün kelimeler kullan Göz kırpma

Joker65
04-05-2012, 18:21   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

Öff dabbe1 ya git işine ya:
Niye INTEL?:
1-Mimari ve teknolojisi daha iyi.
2-Artık 22nm teknolojisine sahip gayet hızlı işlemciler üretiyor.
3-Isınma sorunları olmaz Amd gibi değildir.Daha az güç harcar.
4-Test sonuçları ve oyun performansndanda INTEL olduğu anlaşılıyor.
ve 5-Eskiden bende oow 8 çekirdekli 4.2 ghz diye fx 8150 serisini tutardım ama şu yukarıdaki 4 önemli ve güzel maddeyi okuyup,farkedince artık Amd'den vazgeçtim.
Son olarak;
Kesinlikle INTEL daha iyidir diyorum.
NOT:Bu arada dabbe1 bize uzmanlık taslama kesko ve glscgn senden daha bilgililer.
Tüm forumlarda Amd fanboyluğunu yapıyorsun farkediyorum.
Tüm maddeleri güzelce oku ve INTEL'in daha iyi olduğunu anla.
NOT:Bir daha kimseye cahil deme terbiyeli ol ve düzgün kelimeler kullan olay çıkartma.
Aynadan kendine bak bakalım kim cahilmiş?
Kimse cahil değil ve bir dahada kimseye cahilsin! diye konuşma.

Son Düzenleme: Joker65 ~ 04 Mayıs 2012 18:26
dabbe1
04-05-2012, 18:27   |  #28  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

INTEL yolunan kazlarının kendini haklı gözsterme çabası... yediğiniz kazıklardan yürüyemez olmuşsunuz... sizin gibilere laf anlatmak zordur anlamazsınız... intel kazıklarına oturmaya devam edin...

Son Düzenleme: dabbe1 ~ 04 Mayıs 2012 18:28
Joker65
04-05-2012, 18:30   |  #29  
Yıllanmış Üye
2,229 mesaj

1-Bir üste yazdığım yorumu tamamen okumanı tavsiye ederim
2-Intel pahalı olabilir ama verilecek parayı gayet hakediyor.
Amd fx serisi başarılı olsa zaten ucuz olmazdı.

İzmirlifare
04-05-2012, 18:31   |  #30  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj
INTEL yolunan kazlarının kendini haklı gözsterme çabası... yediğiniz kazıklardan yürüyemez olmuşsunuz... sizin gibilere laf anlatmak zordur anlamazsınız... intel kazıklarına oturmaya devam edin...
sende koltuğuna oturmaya devam et tamam mı herşeyi iyi bilen cahil olmıyan amd fanatiği pırofeşiyonal kardeşim tamam mı

Joker65
04-05-2012, 18:36   |  #31  
Yıllanmış Üye
2,229 mesaj

Dabbe1'in post kasmaktan ve çoğu şeyde intel'in daha iyi olduğu halde amd'in fanatikliğini fanboyluğunu yapmaktan başka bir amacı yok.
Kimseye cahil deme hakkın yok herkesi cahil,bilgisiz görüp kendini professional,uzman yapma hakkın yok.
Benden bu kadar dabbe1.

M.G.G
04-05-2012, 19:12   |  #32  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Bi bitmediniz *****koyim
Paranın yettiğini alacaksın intel amd diye tartışmaya gerek yok.Bu kadar ;))

Joker65
04-05-2012, 19:16   |  #33  
Yıllanmış Üye
2,229 mesaj

M.G.G de doğru laf söyledi aslında :D
Bütçen düşükse AMD yüksekse INTEL bu kadar basit :D

Kapalı Hesap (203105)
04-05-2012, 19:43   |  #34  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj
sen öyle zannet cahil fanboy... asıl göz boyayan intel hala intelin çakma testlerini gerçek zanneden var... core i serisi çok ısınır... oc ile fanı maksimumda bile olsa 90 dereceyi görebilir...
ben cahilsem sen kör cahilsin malesef safmısın nesin arkadaş bende diyorumki amd fiyat performans da iyi ama paran yetiyorsa intel alıcaksın diyorum anlamıyorsunuz amd x6 da sistem açılırken hoşgeldiniz yazısı çıkıyordu artık windows açılırken hoşgeldiniz yazısı çıkmıyor neden mi artık x6 yerine i3 kullanıyorum da ondan ve amd x6 da 40 sn yede açılırken i3 lü sistemde ise 32 saniyede açılıyor ve sistem daha düşük tepkime süreleri var yani i3 işlemcim x6 dan daha çabuk algılayıp daha hızlı yapıyor işlemi ha ama iş winrar dan dosya açmaya gelince amd x6 daha üstün performansı var

NOT:sistemimde sata 2 60 gb ssd vardır

Kapalı Hesap (200174)
04-05-2012, 19:47   |  #35  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: glscgn  
ben cahilsem sen kör cahilsin malesef safmısın nesin arkadaş bende diyorumki amd fiyat performans da iyi ama paran yetiyorsa intel alıcaksın diyorum anlamıyorsunuz amd x6 da sistem açılırken hoşgeldiniz yazısı çıkıyordu artık windows açılırken hoşgeldiniz yazısı çıkmıyor neden mi artık x6 yerine i3 kullanıyorum da ondan ve amd x6 da 40 sn yede açılırken i3 lü sistemde ise 32 saniyede açılıyor ve sistem daha düşük tepkime süreleri var yani i3 işlemcim x6 dan daha çabuk algılayıp daha hızlı yapıyor işlemi ha ama iş winrar dan dosya açmaya gelince amd x6 daha üstün performansı var

NOT:sistemimde sata 2 60 gb ssd vardı

Güzel kardeşim sakin ol görmezden gel
Ben halen bu kişiyi çözemedim neden biliyonmu
Bu adam intel ve apple'ı sevmiyor geçen bir yorumunda apple'ın mac sistemlerini övüyordu 
Windows kullanmayın linux yada mac kulllanın diyordu...
Gülümseme
Boş verin şu amd intel davalarını ya size bişey olmasın AMD ve İntelinde mk Kahkaha

Kapalı Hesap (203105)
04-05-2012, 19:56   |  #36  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: kesko  
Güzel kardeşim sakin ol görmezden gel
Ben halen bu kişiyi çözemedim neden biliyonmu
Bu adam intel ve apple'ı sevmiyor geçen bir yorumunda apple'ın mac sistemlerini övüyordu 
Windows kullanmayın linux yada mac kulllanın diyordu...
Gülümseme
Boş verin şu amd intel davalarını ya size bişey olmasın AMD ve İntelinde mk Kahkaha
klavyesi olan yazıyor  abi yav milleti yanlış bilgilendiriyorlar biz sanki herkese intel öneriyoruz sen tanıyorsun beni en ççok amd işlemci ve ekran kartını öneriyorum çünki burada sistem toplamak için açılan konularda genelde bütçe düşük oluyor bizde amd tıopluyoruz parası olana intel topluyoruz  yazık milleti yanlış bilgilendiriyorlar

Kapalı Hesap (200174)
04-05-2012, 20:02   |  #37  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: glscgn  
klavyesi olan yazıyor  abi yav milleti yanlış bilgilendiriyorlar biz sanki herkese intel öneriyoruz sen tanıyorsun beni en ççok amd işlemci ve ekran kartını öneriyorum çünki burada sistem toplamak için açılan konularda genelde bütçe düşük oluyor bizde amd tıopluyoruz parası olana intel topluyoruz  yazık milleti yanlış
Evet kardeşim aynen dediğin gibi adam sana gıcıklık olsun diye alakası olmayan parçaları öneriyor 
İlla benim dediğim olsun zihniyeti var..
Bence yanlış Birde şu fanboy kelimesine ayar oldum iyice bu forumda...

berkay0660
04-05-2012, 20:04   |  #38  
berkay0660 avatarı
Yıllanmış Üye
334 mesaj

glscgn arkdaşım x6 55 derecen aşşa inmiyor diyorsan lütfen yalan yanlış bilgi vermeyelim bende x6 1090t kullanıyordum 1 ay önce sattım sistemi 1.5 saat sitres testinde stock fan ile kasada 12cm lik 1 fan vadır en son 57 dereceyi gördüm sen kimi kandıryon.Bir arkdaşım da i5 760 kullandım normal kullanırken baktım baya seri ve hızlıydı hatta dedim bnm işlemci kdr hızlı dedim kendi kendime peşinden pes 2012 yüklemeye başladık peşinden 2 sekme internet windows media player ve küçük bir oyun winrarı açtım pc tamamen kitlendi ne ekrandaki hiçbir şey çalışmıyor tamamen dondu.İşte intel dediğin bu kdr baktiki bizim cahil milletimiz sentetik testlere inanıp işlemci alıyor o zmn bizde sentetik testlerde yüksek puan alan işlemciler yapalım dediler ve karşınız hile hurda ile intel bütün testlerde önde gözüküyor yiyorsa masaüstü kullanımda + çoklu işlemde karşılaştıralım.konu açan arkadaş detroid_35 adlı arkadaşı konularını ve yorumlarını incelemeni öneririm o sana yeterli bilgi ve gerçekleri gösterecektir.

Kapalı Hesap (203105)
04-05-2012, 20:13   |  #39  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: berkay0660  
glscgn arkdaşım x6 55 derecen aşşa inmiyor diyorsan lütfen yalan yanlış bilgi vermeyelim bende x6 1090t kullanıyordum 1 ay önce sattım sistemi 1.5 saat sitres testinde stock fan ile kasada 12cm lik 1 fan vadır en son 57 dereceyi gördüm sen kimi kandıryon.Bir arkdaşım da i5 760 kullandım normal kullanırken baktım baya seri ve hızlıydı hatta dedim bnm işlemci kdr hızlı dedim kendi kendime peşinden pes 2012 yüklemeye başladık peşinden 2 sekme internet windows media player ve küçük bir oyun winrarı açtım pc tamamen kitlendi ne ekrandaki hiçbir şey çalışmıyor tamamen dondu.İşte intel dediğin bu kdr baktiki bizim cahil milletimiz sentetik testlere inanıp işlemci alıyor o zmn bizde sentetik testlerde yüksek puan alan işlemciler yapalım dediler ve karşınız hile hurda ile intel bütün testlerde önde gözüküyor yiyorsa masaüstü kullanımda + çoklu işlemde karşılaştıralım.konu açan arkadaş detroid_35 adlı arkadaşı konularını ve yorumlarını incelemeni öneririm o sana yeterli bilgi ve gerçekleri gösterecektir.
ben amd X6 o değeri söylerken yüzde yüz tam yükteyken demiştim o değeri yoksa masa üstünde 30-35 derece  tam yükte de kendi stok fanıyla 65 derece civarlarındaydı  e normaldir 45 nm lik bir işlemci

zaten x6 1090 T ile i5 760 ı kıyaslamana bile gerek yok bana sorarsan   x6  direk daha iyi derdim

o söylediğin arkadaşla biraz tartışmamız olduğu için yaptığı faydalı konulara bakmıyorum zaten gerekde yok çünki bilmediğim birşey konusunda iddia etmem

sestetik testler de inanmıyan inanmaz bende para varsa şu an alınabilecek en iyi işlemci i7 3770 K olur   param daha az ise gider 2 ci el  garantili  250 tl ye amd x6 alır kullanırım

zira intel ve amd tarafında da birçok işlemciyi kullandım ve kendime yetecek kadar bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum 

bu arada sen benim i3 le x6 yı kıyasladığımı düşüp i3 daha iyi dediğimi sanıyorsan buna güler geçerim ben sadece  intel işlemcilerin daha hızlı tepki verdiğini söylemek istedim varsa başka bir konu buyurun söyleyin konuşalım vakit buldukca bu konuya yanıt yazacağım

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 04 Mayıs 2012 20:17
Kapalı Hesap (203561)
04-05-2012, 21:19   |  #40  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Bu konuyu açan kişi kavga etmek için açmadıysa neden sinirlendirecek cevaplar yazıyor.

Amd Tofaş üretip 320 km yapan gösterge koyuyor
İntel BMW üretip 250 km yapan gösterge koyuyor.

Bir TM'ci olarak olay bu kadar basit. Boy eşekte de var derler ya hani 8 çekirdek de AMD'de var.

berkay0660
04-05-2012, 23:32   |  #41  
berkay0660 avatarı
Yıllanmış Üye
334 mesaj

Amd fx-8150 32nm 3.6 ghz 16 mb cahce 8 core

İntel i5 2500k 32nm 3.3ghz 6mb cahce 4 core (2 tanesi sanal ztn)

mantıksal olarak bakınca nasıl olurda her şeyiyle üstün olan bir işlemci diğer daha düşük özelliklere sahip işlemciden kötü oluyor.bazı kişiler i5 in daha ii olduğunu idda ediyorlar ama hem mantıksal hemde gerçek olarak fx-8150 daha iyidir parası olan alıp test etsin ikisinide.bu özellik konusuna şuna benziyor : 

AMD FX-8150 : ferrari 8 silindir 550 bg

İntel i5 2500k : tofaş 4 silindir 75 bg 

ama siz tofaşın daha iyi olduğunu söylüyorsunuz mantık kullanın azcık her şey o sentetik testlerden ibaret değil.

Kapalı Hesap (203105)
04-05-2012, 23:53   |  #42  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

mantıksal olarak bakınca nasıl olurda her şeyiyle üstün olan bir işlemci diğer daha düşük özelliklere sahip işlemciden kötü oluyor.bazı kişiler i5 in daha ii olduğunu idda ediyorlar ama hem mantıksal hemde gerçek olarak fx-8150 daha iyidir parası olan alıp test etsin ikisinide.bu özellik konusuna şuna benziyor : 

ama siz tofaşın daha iyi olduğunu söylüyorsunuz mantık kullanın azcık her şey o sentetik testlerden ibaret değil.

demişsinki:

tamam artık senle tartışmaya bile gerek yok çünki daha işlemcinin teknik özelliklerini bile bilmiyorsun kafa dan sallıyorsun

buyur kendin bak

senin dediğin sanal çekirdek olayı bu işlemci gibi

Batuhan Karsan 26
05-05-2012, 08:26   |  #43  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Benim Intel Core 2 Duo E6300 (şimdiye işlemci sayılmıyor ama neyse) 5 senedir ne fanını yeniledim nede termal macununu yeniledim.7 Sekmeyle birlikte 63 dereceyi görüyor.Ama Intel sadece oyun için işlemci üretmiyor.Photoshop için 3Ds max içinde üretiyor.Amcamda da Amd var bu 2.0 ghzlik bir modelini hatırlamıyorum.Ya bir işlemciden o kadar çekti ki artık fıstık gibi bilgisayarı hayvan gibi ötüyor.Ki o termal macununu falan da yeniliyor.Yok abi AMD'yi gözüm tutmadı.

YasinC
05-05-2012, 08:40   |  #44  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,472 mesaj

Bu foruma 1 senedir uğramıyordum anlaşılan yine değişen bir şey yok sanırım sizler gibi böyle at gözlüğü takan kişiler yüzünden forumda kaliteli insan kalmamış 
Tasarım, mimari, ALU birimlerinin farkları ve gücü AR-GE denilen geliştirme faliyetlerinden vs haberiniz yok sanırım. Zaten bu konuları bu etkenleri bilseydiniz böyle saçma yorumlar yapmaz F/P da AMD Performansda ise İntel'in başarılı olduğunu söylerdiniz uzun uzun yazmıyacağım bu arada ben şu son 3 ay içinde FX8150 ve FX 8120 sistem topladım defalarca 2500K'nın işlemci gücü gerektiren oyunlarda eş performans gösteriyorlar hemen hemen ancak 2500K overclock'a verdiği tepki daha iyi olduğundan bir adım öne çıkıyor. 2600K için  ise zaten bahsetmeme gerek yok neyse uzun uzun yazmıyacağım zaten okunmuyor susmak en güzeli

Son Düzenleme: YasinC ~ 05 Mayıs 2012 08:54
Kapalı Hesap (203561)
05-05-2012, 12:43   |  #45  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

AMD vs. İntel tartışmasından bıkmadınız değil mi?

Dileyen istediğini alsın yav. Sadece nesnel olaylarla önde olduğunu anlatın bize. Kağıt üzerindeki sabit bilgilerle değil.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 05 Mayıs 2012 12:46
Boracalin
05-05-2012, 18:57   |  #46  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj
Alıntı: kesko  
Ben amd'yimi karaladım şimdi ?
Amd'de mac sistemleri çalıştıran işlemci sunsun alalım Gülümseme

Edit;Amd  de oyunlarda iyidir...
Amd'yi karalamıyoruz sadece deneyimlerimizi paylaşıyoruz.........
Herkes bilgisayarı oyun amaçlı kullanacak diye bir kural yok
Ben mac os x için kullanırım
BAşkası photoshop için kullanır
Bir başkası oyun için
Kimi medyayı takip eder
Kimisi tavla oynar...

Kolay Gelsin...
Tarafsız olacaksın...

Tartışmaya gerek yok ikinizde haklısınız... Sen diyorsun ki ben mac kurarım... Eyvallah... Amd'de problem mac kurmak... 

Ama diğer arkadaşta diyor ki ifade tarzın yanlış , oooo amd bir halta yaramaz mac bile kurulmuyor ona tu-kaka... gibi anlaşılıyor diyor... O da haklı senin yorumundan bende öyle anlıyorum... 

Ve mac ülkemizde çok çok az bir kesime hitap ediyor... Önemsenmeyecek düzeyde bile sayabiliriz... Zaten mac kullanacak olan ; kusura bakma da gidip çakma yapmaz... Tutar paşa paşa aple'ın yolunu tutar bir mac sistem alır kullanır... Donanımını da dert etmez... 

O nedenle sırf mac kurldu/kurulmadı açısından bir işlemciyi değerlendirmek sadece ütopik bir değerlendirme olur ülkemiz için... Ve kusura bakmayın ancak ifadeniz tarafsız bir değerlendirme yapmadığınızı gösterir vaziyette... 

Bu arada intel ivy'lerin OC. performansı da yerlerde değil mi , rezil durumda ısı değerleri... İntel tu-kaka...

(şimdi bu yaptığım yorum sence oldu mu ? herkes oc. mi yapıyor işlemcisine... örneğin ben hiç yapmam standart hız ne ise o... birçok kullanıcıda bu durumda... Ama senin yaptığın yorumla aynı gibi burdan bakınca ;) Amd'ye mac kurulmaz , intel ivy'ler oc. olmaz ne yapalım o zaman :D  )

Kapalı Hesap (200174)
05-05-2012, 20:03   |  #47  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Tartışmaya gerek yok ikinizde haklısınız... Sen diyorsun ki ben mac kurarım... Eyvallah... Amd'de problem mac kurmak... 

Ama diğer arkadaşta diyor ki ifade tarzın yanlış , oooo amd bir halta yaramaz mac bile kurulmuyor ona tu-kaka... gibi anlaşılıyor diyor... O da haklı senin yorumundan bende öyle anlıyorum... 

Ve mac ülkemizde çok çok az bir kesime hitap ediyor... Önemsenmeyecek düzeyde bile sayabiliriz... Zaten mac kullanacak olan ; kusura bakma da gidip çakma yapmaz... Tutar paşa paşa aple'ın yolunu tutar bir mac sistem alır kullanır... Donanımını da dert etmez... 

O nedenle sırf mac kurldu/kurulmadı açısından bir işlemciyi değerlendirmek sadece ütopik bir değerlendirme olur ülkemiz için... Ve kusura bakmayın ancak ifadeniz tarafsız bir değerlendirme yapmadığınızı gösterir vaziyette... 

Bu arada intel ivy'lerin OC. performansı da yerlerde değil mi , rezil durumda ısı değerleri... İntel tu-kaka...

(şimdi bu yaptığım yorum sence oldu mu ? herkes oc. mi yapıyor işlemcisine... örneğin ben hiç yapmam standart hız ne ise o... birçok kullanıcıda bu durumda... Ama senin yaptığın yorumla aynı gibi burdan bakınca ;) Amd'ye mac kurulmaz , intel ivy'ler oc. olmaz ne yapalım o zaman :D  )

Macbook'ta alırım sorun değil...(benim için)
Ama ben normal donanımlara kurmayı seviyorum(uraşmayı emek vermeyi seviyorum bunu anlayamazsınız)
Mac anakartım ve diğer donanımlarda sorun vermiyor kuruyorum ethernet dahil herşeyi tanıyor
Neden kurmayayım
Apple bilgisayarımda oldu bi zamanlar (chipseti bozulana kadar kullandım Gülümseme
Relax olunGülümseme
Yani şunumu demek istiyorsunuz git amd işlemci al macı seviyorsanda git macbook al ?
.
Yani kısaca
MAC OS = İNTEL oc vs beni alakadar etmez..
AMD  bir yerlerini yırtsada mac'a destek vermedikten sonra bana uzak cehenneme direk Kahkaha
Gidin cebinizden para verin alın amd işlemci yollayın kullanalım heryere karışıyonuz ya Kahkaha
Ama yok ne alacam git sen al kullanda diyorsanız İŞİME KARIŞMAYIN ok
Bir bilgisayar alırken veya toplarken önce ihtiyaclarımı karşılıyormu diye bakarım..
En doğal hakkım
Bilip bilmeden kimse karışmasın bir başkasına...
Yazdıklarımdanda kimse alınmasın
Saygı ve sevgi ile kalın dostça kalın

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (174863) ~ 05 Mayıs 2012 20:52