AMD İşlemcisi ile ilgili ATİ Ekran Kartı Sorusu ?

StyleALP
16-06-2009, 00:35   |  #1  
StyleALP avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Sevgili Arkadaşlar;

AMD işlemcisinin ATİ 'de nVİDİA 'ya göre daha performans verdiğini duydum. Zaten AMD 'nin Offical WebSitesinde felan hep ATİ ile ilgili belgeler var. Bu kavram doğrumudur ? AMD Phenom X4 işlemci almayı düşünüyorum ve bu işlemciye ATİ mi yoksa nVİDİA mı daha çok yakışarak performans vereceği ile ilgili sizden öneriler bekliyorum...

osmanefe
16-06-2009, 00:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

ikisindede performas artışı olucaktır ama bu performan hangi ekran kartında ne dakdar etkili olur bilmiyorum amd yi tercih etmenizin sebebini bilmiyorum ama bu saaten sonra herkese amd öneriryorum az fiyata yüksek bir başarım almak isteyen pc kullanıcıları amdyi tercih etmeli amdnin intele karşı + olan yanıo 3D Now özelliği bu özelliği sayesinde 3D grafiklerde daha yüksek başarıma sahip oluyo ama ati mi nvidiamı bilmiyorum ama alırsanız atinin 40 nm lik HD4770 ekran kartını almanızı öneririm hatta acele etmeyip daha alt bir seviye ekran kartı alıp bir süre 5000 serisini bekleyebilirsiniz.

Z1mBaBwE
16-06-2009, 08:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,674 mesaj
StyleALP
Sevgili Arkadaşlar;

AMD işlemcisinin ATİ 'de nVİDİA 'ya göre daha performans verdiğini duydum. Zaten AMD 'nin Offical WebSitesinde felan hep ATİ ile ilgili belgeler var. Bu kavram doğrumudur ? AMD Phenom X4 işlemci almayı düşünüyorum ve bu işlemciye ATİ mi yoksa nVİDİA mı daha çok yakışarak performans vereceği ile ilgili sizden öneriler bekliyorum...

Ati zaten AMD tarafından satın alındı bilmiyorsanız.Bu belgeler o yüzden AMD nin sitesinde yer alıyor.AMD işlemci AMD chipsetli anakart ve AMD gpu lu ekran kartı ile kurulan sistemle daha iyi performans alabileceğiniz gibi AMD işlemci nvidia chipsetli anakart ve nvidia gpu lu ekran kartı ile kurulan sistemdede iyi performans alabilirsiniz burada parça uyumu önemlidir.Ancak AMD nin yonga setleri nvidianın kilere göre çok daha iyidir.