Amd mi ? İntel mi ?

idhrofila
20-08-2013, 02:03   |  #51  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
36 mesaj

çok harika güzel bir tesbit. teşekkürler. aynen katılıyorum.

idhrofila
20-08-2013, 02:15   |  #52  
Yeni Üye
36 mesaj
Alıntı: black_flood  
ekran kartı 4850 256 bit var birtek o sıkıntı yaratıyor anlam veremediğim bir ağırlık yaratıyor grafiksel işlemlerde onun dışında tık demiyor. .
 bunu ben de çözemedim. özellikle bu ekran kartındaki ağırlık,görüntü işleme değil de genel anlamda bir darboğaz da değil genel bir ağırlaşma var. Şayet eğer ki yakında öyle bir pc tarafıma gelirse bunu şu an şübhelendiğim bir olay mı acaba? bu hd4850 256 bit olan ekran kartların çekirdekleri ciddi anlamda kararsız bir akım çekme ve de kullanma durumu var. ben bunu bilgisayardan bağımsız bir kararlı 12 volt 30 amper harici güç kaynağı ile çalıştırıp akım grafiğini takip edeceğim. acaba anakart üzerinde akımları kararsızlaştırıp ta sistem monitörünü fazla meşgul edip genel bir kullanımda işlem görme yerine sürekli sistem takibi mi oluyor.  Bu şuna benzer; ben kuş avına çıkıyorum,av kovalama esnasında ayağıma giren bir karınca sürekli beni rahahatsız ediyor, ben onunla ilgilenirken avı takip etme durumm aksıyor,avdan ziyade ayağımı kaşıyorum,veya elle yokluyorum. ama sonuçta da yavaş da olsa arada bir de olsa avımı yapıyorum gibi. Bakalım zaman gösterecek.

Son Düzenleme: idhrofila ~ 20 Ağustos 2013 02:38
idhrofila
29-08-2013, 00:41   |  #53  
Yeni Üye
36 mesaj

Bu olayı da çözdüm. hd 4850 ve 4870 kartlarında ciddi  bir akım dalgalandırması gördüm. tam olarak 12 volttan 440 watt net çekiyor ve 510 watt peak yapıyor. işlemci ile ankart kaynakları ile birlikte bu kartları kullananlar 750 watt iyi akım verebilen güç kaynağını kesinlikle kullanmalıdır. hangi işlemci olursa olsun bu şart.

Diğer yandan referans olan sistemimde crysis3 ü train yaparak hızlı bir şekilde sahneleri olayların içine dalarak çıkarak oyunu sonuna kadar oynadım. en ufak takılma,duraklama,sahne donmaları, en ufak fps kararsızlığı 1 kez dahi bile görmedim. Diğer referans intel sistemimde defalarca fps kararsızlığı,sahne tarama olayında tutma olayına deng geldim. arada korkunç kalite farkı var. youtube de bunun videosunu zamanım olursa koyacağım. Millet bilgisayar görsün diye.

Saygılarımla.