AMD Overdrive problemi

Sakbag
01-05-2013, 18:24   |  #1  
Sakbag avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
22 mesaj

Herkese merhabalar. Asus marka bilgisayarım var, AMD A10 işlemci ve ATI Radeon HD7730M ekran kartı var,bilgisayarımın donanımını biraz daha kişiselleştirmek istedim,overdrive programını kurdum, her nasıl olduysa bu program harddiskimde sorun çıkardı,harddiskteki sorun ekran kartını da vurunca sürekli mavi ekran aldım ve sonunda servise götürmek zorunda kaldım,servise gitti geldi orda sadece harddiski değiştirilmiş, tekrar kurdum bunu,ancak programı kurar kurmaz bilgisayar yine kendini kapatıyor direkt,windows başlatılmıyor,sistem geri yükleme yaparak ancak kurtarılabiliyor cihaz. Bu program neden sıkıntı çıkartıyor ya da sıkıntı çıkarmaması için ne yapmam lazım,bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Sistem Bilgilerim
  • Asus N56DP- S4024V
  • Windows 7 Home Premium 64-bit
  • AMD -A10 Quad Core 2.3 GHz (TBoost 3.2 Ghz)
  • ASUSTek Inc.N56DP
  • AMD (ATI) RADEON HD7730M 2GB & RADEON HD7660G 512MB
  • Bang&Olufsen ICEpower
  • Google Chrome
  • Avira Antivir Personal Free
  • 8192 MB
  • Android
  • - Tabletim yok -
Kapalı Hesap (253461)
01-05-2013, 19:09   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

eğer sorunlar overdrive açıp bir kaç ayar yapınca(hız aşırtma gibi) çıkıyorsa ayarları yanlış yapıyor olabilirsin. fazla voltaj yada hız aşırtma gibi.

DiamondMines
01-05-2013, 19:51   |  #3  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Sakbag  
Herkese merhabalar. Asus marka bilgisayarım var, AMD A10 işlemci ve ATI Radeon HD7730M ekran kartı var,bilgisayarımın donanımını biraz daha kişiselleştirmek istedim,overdrive programını kurdum, her nasıl olduysa bu program harddiskimde sorun çıkardı,harddiskteki sorun ekran kartını da vurunca sürekli mavi ekran aldım ve sonunda servise götürmek zorunda kaldım,servise gitti geldi orda sadece harddiski değiştirilmiş, tekrar kurdum bunu,ancak programı kurar kurmaz bilgisayar yine kendini kapatıyor direkt,windows başlatılmıyor,sistem geri yükleme yaparak ancak kurtarılabiliyor cihaz. Bu program neden sıkıntı çıkartıyor ya da sıkıntı çıkarmaması için ne yapmam lazım,bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Laptopda overdrive kullanma. Sürücüleri güncel tut, çipset yükle, beta sürücüleri yükle dene fakat overdrive yaptırma sisteme, özellikle ekran kartına. Böyle dene bakalım sorun çıkacak mı.