Amd Phenom x4 9850 B.E.

Boracalin
04-07-2011, 23:39   |  #1  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Arkadaşlar , kolay gelsin...

Benim sistem eski , bütçede yok gibi :D hadi dedim eskiye bişeyler yapayım...

Bu amd phenom x4 9850 nasıldır ?

şu an amd athlon x2 3800+ kullanıyorum... Ona göre kıyaslayabilir misiniz ?

Birde ikinci el olarak şu fiyata buldum fiyat olarak uygun mu ?

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/263/ekrntsgu.jpg/][/URL]

laper12
05-07-2011, 00:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
146 mesaj

Gayet güzel bence bendede athlon 4400+ var şu anda phenom 2 x4 black edition almayı düşünüyorum.. 
Fiyat çok uygun..

black_flood
05-07-2011, 21:51   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

fiyatı iyi 160 tl gayet uyugun bazı şahıslar var rakamsal değerler ile tatmin olamayan illa bol sıfırlı rakamların konuştuğu işlemcileri tercih eder eğer o tarz bir kişi ise bunu satan zaten pert yapmıştır işlemciyi overclock yaparak.

overclock olup olmadığını çalışır vaziyetteyken bakmadan anlamak zor şansına temiz çıkarsa iyidir.

Boracalin
05-07-2011, 23:47   |  #4  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj
Alıntı: black_flood  
fiyatı iyi 160 tl gayet uyugun bazı şahıslar var rakamsal değerler ile tatmin olamayan illa bol sıfırlı rakamların konuştuğu işlemcileri tercih eder eğer o tarz bir kişi ise bunu satan zaten pert yapmıştır işlemciyi overclock yaparak.

overclock olup olmadığını çalışır vaziyetteyken bakmadan anlamak zor şansına temiz çıkarsa iyidir.

Peki işlemcinin performansı nasıldır ?

Birde o/c yapılıp yapılmadığını nasıl anlarız ?

black_flood
06-07-2011, 00:16   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bu işlemci modelinden ne kullandım nede sattım o yüzden birşey diyemeyeceğim sentetikler dersen oda fasa fiso kulladığında karşına sentetiklerden daha farklı bir durum çıkıyor. örneğin everest aida yazılımındaki testlerde elimdeki x2 550 modeli neredeyse beklemeden yanıt vermesine karşın hep rezil sonuç aldı görünüyor ama kıçı kırık intelin en dandik dual core işlemcisi aynı işlemi yaparken çakılıp kalmasına rağmen sonuçlarda hep bendeki işlemcini baya bir yukarısında yer alıyor.

overclock olan bir işlemciden stabilite beklemenin anlamı yok takılmalar donmalar işlemler arası geçişlerde dahi işlemci kullanımı olmadığı halde kasar.
ısı değeri olması gerekenden fazla olur bu en büyük sorun fan dahi değiştirsen nafile overclocktan dolayı zarar gören işlemci hayır etmiyor.
2. el ürün için pek birşey demem  mümkün değil.