Amd Radeon Graphics ekran kartı ile ilgili sorun !

caganyasa
14-03-2013, 11:40   |  #1  
caganyasa avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşlar Bilgisayarımın özellikleri

Windows 7 home premium ekran kartım amd radeon graphics ekran kartı

işlemcim intel core i7

Pc Modelim Hp pavilion dv6 Notebook Pc

8gb ram 

64 bit 

Arkadaşlar bildiğiniz gibi amdde değiştirilebilir grafikler diye bi bölüm var masaüstünde sağ tıklayınca..

oradan oyun oynarken genelde hepimizin yaptığı yüksek performans kısmını seçiyorum

oyunlarda (minecraft vb gibi küçük oyunlarda bile) hiç kastığını görmedim ama 2 dakika oynadıktan sonra 

amd sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası ile görüntü donuyor ve düzelince oyundan atıyor

fakat değiştirilebilir grafiklerden güç tasarrufu bölümünü seçince bu hata olmuyor ama bu seferde oyunda kasıyor :(

not : ekran kartı driverlerim güncel.

ısınma yapmıyor zaten servisten yeni geldi fanını değiştirdik

Yardımcı Olursanız Sevinirim arkadaşlar :(

murat5038
14-03-2013, 12:12   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Leptop modelinizi doğru şekilde verin DV6 serisi ancak model deği verdiğin.

xxxx-xxx (x lerin yerinde rakam ve harflerin oluşturduğu modeli yazın leptopun altında olur genelde.)Sisteminiz kaç bit.

caganyasa
14-03-2013, 12:20   |  #3  
caganyasa avatarı
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: murat5038  
Leptop modelinizi doğru şekilde verin DV6 serisi ancak model deği verdiğin.

xxxx-xxx (x lerin yerinde rakam ve harflerin oluşturduğu modeli yazın leptopun altında olur genelde.)Sisteminiz kaç bit.

64 bit yukarda yazdığı gibi 

Hp Pavilion dv6 

modeli : A7N36EA kardeşim..

murat5038
14-03-2013, 12:35   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/ ... ct=5213142&sw_lang=

Bunları yükle yenisi var derse eskisini sil bunları yükle.Hepsi yüklendikden sonra yeniden başlat windowsu updateden ekran kartı ile ilgili driver güncellemelerini alma.

Güncel driverlerini bir dahaki sefere burdan indir.

caganyasa
14-03-2013, 13:04   |  #5  
caganyasa avatarı
OP Taze Üye
8 mesaj

ben değil abi ya vatan pcden daha yeni geldi zaten pc bende sadece güncelleme yaptım driverleri ben yüklemedim yani daha önce format bile atmayan biriyim açıkcası korkuyorum

LvvNt
17-03-2013, 11:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: caganyasa  
Arkadaşlar Bilgisayarımın özellikleri

Windows 7 home premium ekran kartım amd radeon graphics ekran kartı

işlemcim intel core i7

Pc Modelim Hp pavilion dv6 Notebook Pc

8gb ram 

64 bit 

Arkadaşlar bildiğiniz gibi amdde değiştirilebilir grafikler diye bi bölüm var masaüstünde sağ tıklayınca..

oradan oyun oynarken genelde hepimizin yaptığı yüksek performans kısmını seçiyorum

oyunlarda (minecraft vb gibi küçük oyunlarda bile) hiç kastığını görmedim ama 2 dakika oynadıktan sonra 

amd sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası ile görüntü donuyor ve düzelince oyundan atıyor

fakat değiştirilebilir grafiklerden güç tasarrufu bölümünü seçince bu hata olmuyor ama bu seferde oyunda kasıyor :(

not : ekran kartı driverlerim güncel.

ısınma yapmıyor zaten servisten yeni geldi fanını değiştirdik

Yardımcı Olursanız Sevinirim arkadaşlar :(

Ekran kartınızla ilgili sorun var. Aşırı yükleme oluyor. Ekran kartınızı AMD(ATI) yetkili servisine götürün. Sorunu düzeltirler. Donanımsal sorunları maalesef burdan çözemiyoruz.

Ayrıca : "http://support.amd.com/us/gpudow ... es/auto_detect.aspx" burada ki otomatik driver yükleyiciyi denemelisin. (AMD'nin orijinal yazılımı zaten siteye girince görürsün)

grezimonk
18-03-2013, 00:13   |  #7  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

güvenli modda radeonu kaldır restart yine güvenli modda aç yeni sürücüyü kur... normal başlat... normal başlattığında güncelleyemezsen...