Amd Radeon r9 380 gaming strix sorun yaşıyorum

vichy035
04-01-2019, 03:04   |  #1  
vichy035 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar bir problemim var 1 sene öncede vardı bu sorun bi ara düzeldi şimdi tekrar başladı. Oyunlara girdiğim zaman amd görüntü sürücüsü çalışmayı durdurdu ve bu durumdan kurtuldu diye bir hata alıp duruyorum. sitelerde yazılan bütün şeyleri denedim çözemedim. ZM600 güç kaynağım var acaba sorun ondamı bilmiyorum. masaüstündeyken sıcaklık 45 - 55 derece arası oyuna girdiğimde 65-75 arası sistem özelliklerim 8gb kingston hyperx ram var . z97-p anakart var . i7 4790 işlemci var oyundan cıktığımdada masaüstünde aşırı bir kasma oluyor bir süre ( 1dk felan ) sonra düzeliyor . Birisi ekran kartı çipsette sıkıntı olabilir dedi birisi güç kaynağın bozulmuş dedi. Ama oyunların görüntü kalitesinde hiçbir anormallik yaşamıyorum . yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

vichy035
04-01-2019, 05:00   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

az önce ram test yaptım windowsta ve  donanım sorunları algılandı bu sorunları belirlemek ve gidermek için üreticiye başvurun yazıyor. acaba ramden dolayıda yaparmı.

klyglsn
04-01-2019, 21:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

bunun bir sebebi vardır hız aşımı yapmış ve işlemci voltaj ram cas değerlerini  doğru girmemişseniz açılışda mavi ekran yada windows görüntüyü kesti kurtardı ikazı alırsınız yada chipsetleriniz çökmüştür yeniden yüklemeniz gerekir onun içinde gireceksiniz c ye amd ile görünen dosyaları sağatıklayarak sileceksiniz hatta programfiles ve programdosyaları86nın içerisinde bulunan amd ati klasörü görürseniz sağatıklayarak silin böyle silinki orada dosya görünmesin  yoksa yeni driver  yükseltmesi yaptınızmı yükler gibi yapıyor ama yüklemiye biliyor buda böyle soruna yol açabiliyor birkaçdakika sürmesi gereken bir yükleme birkaçsnde oluyorsa bir sorun vardır birde eski bir oyun oynuyorsanız onu uyumluluk modunda çalıştırın eski oyunlar sistemin grafik ayarlarını değiştirir