amfi yardım

dimebag
27-03-2007, 17:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

herkese merhaba
pc mi amfiye bağlıorm.Oradan hoparlörlere aktarıyorum.                                                                                                                   Bu işlemi yaparken pc nin verdiği sesi min.düzeye getirmezsem,
ses aşırı derecede cızırtılı oluyor.  Sesi min düzeye alıp amfi den arttırıoyorum.Bu normal bi durum mu?
Bu durum seste kalite kaybına neden olr mu?

arslankurt
27-03-2007, 18:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
393 mesaj

Hocam bende sony sinema sistemine bağlıyorum hiç bi problem yok...kablolarını kontrol etsen iyi olur

dimebag
27-03-2007, 19:47   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

benim sistem de sony ancak durum dediğim gibi kablo da problem olduğunu sanmıyorum.                              Farklı kablolar da denemiştim.Ses kalitesi iyi ama en aza indiriorm pcnin sesi,amfiden acıorm garip bi durum

Özalp
27-03-2007, 22:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
139 mesaj

Bilgisayarın ses çıkışı yüksek olduğu zaman cızırtı yapması normal. Ama orta seviyede falan yapmaması lazım.

Mea
28-03-2007, 01:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Değerli üyemiz
AMF. ile Pc arasındaki Kabloyu Quaksiyel kablo alarak Boğultu ve Distorsiyon seslerini önlüyebilrisin.Bilgisayarından Ses denetiminden Ses ayarını fazla açmasan iyi olur 10 luk değer üzerinden 3 de kalsa yeterli.Amf. geri kalan sinyalı çekerek ztn yükseltip sana sunacaktır.Bu şekilde istediğin ses düzeneğine ulaşabilirsin.

jeomania
29-03-2007, 06:42   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
dimebag
herkese merhaba
pc mi amfiye bağlıorm.Oradan hoparlörlere aktarıyorum.                                                                                                                   Bu işlemi yaparken pc nin verdiği sesi min.düzeye getirmezsem,
ses aşırı derecede cızırtılı oluyor.  Sesi min düzeye alıp amfi den arttırıoyorum.Bu normal bi durum mu?
Bu durum seste kalite kaybına neden olr mu?
tabiki evet bu normal bir durum...
eğer ses denetiminden, ayarı 10 üzerinden 3 ün üstüne getirirsen asıl bu durum seste kalite kaybına hatta birkaç dakika sonra belkide anfinin de kaybına neden olur :)

dimebag
31-03-2007, 10:57   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

yardımlarınız için sağolun