Ana Hatlarıyla Facebook

theironman
07-12-2007, 14:06   |  #26  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

önemli değil, bu tip bir problemle karşılaşan pek fazla insan yok, o yüzden biz de öğreniyoruz yeni bişeyler. Başka sorunun olursa gene beklerim ;)

betulmk
07-12-2007, 14:28   |  #27  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

ben burdayım zaten ayrılamıyom burdan:))ada sorunum çözülmüş değil..Ne yapsam protesto filan mı yapsam üyeliğimi geri verin filan :))

CU_GS7
07-12-2007, 14:40   |  #28  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
elvis32
Kullanıcı sayısı günden güne katlanıyor, o yüzden artılarıyla eksileriyle bu konuyu ele almak lazımdı; bu sosyal ağ hakkında fikri olanlar da paylaşabilir, hepimiz öğrenmiş oluruz.
Fikrim şu ki..:
Bazı şeyleri bu kadar abartmanın, hep kötü yanını görmeye çalışmanın anlamı yok..
Facebook'a ben de yeterince geç katılanlardanım.. (Eylül veya Ekim 2007 sanırım..)
Ama zararından çok yararını gördüm.. Sadece eğlencesine ve laf olsun diye açtığım bir profil sayesinde ilkokul arkadaşlarımı bulmam bana yetti.. Onlarla hafta sonları buluşmalar düzenlemek, eskilerden bahsetmek, kimisini yeniden tanımaya çalışmak (sonuçta 5 yılımızın aynı 4 duvar içinde geçtiği insanlar) keyifli anlar kesinlikle, kimse bunu inkar edemez sanırım..
Çok önemli bir kişilik değilseniz, yani sıradan 1 ev kullanıcısı iseniz ve beklentiniz de aşırı derece farklı veya ütopik şeyler değilse facebook size yarar sağlayabilir..
Bana ilkokul arkadaşlarımla buluşmak ve diğer bazı uygulamaları ve geyikleriyle sıkıldığımda hoş zaman geçirmemi sağlaması ile yeterli faydayı elde etmemi sağlıyor..

Banned
07-12-2007, 15:24   |  #29  
Banlandı
1,148 mesaj
CU_GS7
elvis32
Kullanıcı sayısı günden güne katlanıyor, o yüzden artılarıyla eksileriyle bu konuyu ele almak lazımdı; bu sosyal ağ hakkında fikri olanlar da paylaşabilir, hepimiz öğrenmiş oluruz.
Fikrim şu ki..:
Bazı şeyleri bu kadar abartmanın, hep kötü yanını görmeye çalışmanın anlamı yok..
Facebook'a ben de yeterince geç katılanlardanım.. (Eylül veya Ekim 2007 sanırım..)
Ama zararından çok yararını gördüm.. Sadece eğlencesine ve laf olsun diye açtığım bir profil sayesinde ilkokul arkadaşlarımı bulmam bana yetti.. Onlarla hafta sonları buluşmalar düzenlemek, eskilerden bahsetmek, kimisini yeniden tanımaya çalışmak (sonuçta 5 yılımızın aynı 4 duvar içinde geçtiği insanlar) keyifli anlar kesinlikle, kimse bunu inkar edemez sanırım..
Çok önemli bir kişilik değilseniz, yani sıradan 1 ev kullanıcısı iseniz ve beklentiniz de aşırı derece farklı veya ütopik şeyler değilse facebook size yarar sağlayabilir..
Bana ilkokul arkadaşlarımla buluşmak ve diğer bazı uygulamaları ve geyikleriyle sıkıldığımda hoş zaman geçirmemi sağlaması ile yeterli faydayı elde etmemi sağlıyor..
Merak ettim şimdi...
Bakalım ben bulabilecekmiyim...

Borga-x
07-12-2007, 15:29   |  #30  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

MEsela bende ortaokul arkadaşlarımı üniv. arkadaşlarımı buldum. Bence laf olsun dıye açıyorsanız sadece arkadaşlarınızı bıle aramanız yeterli.Onun dısında Feysbook cılgınlıgım yok Allah'a şükür

Banned
07-12-2007, 17:49   |  #31  
Banlandı
1,148 mesaj

Valla bi kişiyi buldum...
Oda Komşum... İstanbul Teknik Üniversitesi Bil. Müh..grubuna kayıtlı...
Başka Kimse yok...
Üyelik İptali oluyor mu bunda...

CU_GS7
07-12-2007, 17:55   |  #32  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
byzihh
Üyelik İptali oluyor mu bunda...
Profil sayfandayken "account"a tıkla.. Ordan sağ altta deactivate'e tıkla..
Çıkan sayfada üstten yuvarlaklardan 1'ini işaretle.. Bu zorunlu.. Sonra alttan deactivate'e tıkla tamamdır..

theironman
07-12-2007, 23:26   |  #33  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

hesap tamamen silinmez, sadece gizlenir ona göre.

CU_GS7
07-12-2007, 23:28   |  #34  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Ama silmeden önce bütün yazdıklarını silerse yine de "silindi" say sen onu..

theironman
07-12-2007, 23:54   |  #35  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

olabilir, ancak girilen eski bilgiler de hiç merakın olmasın bir yerlerde kayıt altındadır, facebook bilir işini. Bir kere fişlenmeye gör...

Olumsuz yanlarından hep bahsettim biliyorum, okul arkadaşlarını bulmak ve hasret gidermek de var, ki bunlar iyi tarafı. Ama insanların büyük çoğunluğu facebook tehlikelerine karşı savunmasız, ayarları bilen fazla insan yok, o yüzden fasülyenin faydalarını yazmamın bir anlamı olmazdı, herkes öğrenmeliydi.

Banned
08-12-2007, 00:18   |  #36  
Banlandı
1,148 mesaj

Özel bir bilgi girmedim...
Adımı ve Soyadımı Girdim...E-mail de tabiki...
Şimdi tehlike varmı?...
Bence olmaz ama...

theironman
08-12-2007, 00:27   |  #37  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj
byzihh
Şimdi tehlike varmı?...
Bence olmaz ama...
senin durumunda abartılacak bir yan yok. Ancak doğum tarihinden başlayarak, vesikalığa benzer resimlerini paylaşıyorsan, verilerile ulaşımını sınırlandırmadıysan, iyi tanımadıklarını listene eklediysen, olur olmaz her gruba üye oluyorsan (grup adminleri kişi verilerini görebilir), privacy ayarlarını default (ilk haliyle) bıraktıysan, her bilgini vs'ni burada paylaşıyorsan problem olabilir tabii.

Banned
08-12-2007, 00:32   |  #38  
Banlandı
1,148 mesaj
elvis32
byzihh
Şimdi tehlike varmı?...
Bence olmaz ama...
senin durumunda abartılacak bir yan yok. Ancak doğum tarihinden başlayarak, vesikalığa benzer resimlerini paylaşıyorsan, verilerile ulaşımını sınırlandırmadıysan, iyi tanımadıklarını listene eklediysen, olur olmaz her gruba üye oluyorsan (grup adminleri kişi verilerini görebilir), privacy ayarlarını default (ilk haliyle) bıraktıysan, her bilgini vs'ni burada paylaşıyorsan problem olabilir tabii.
yok yok.. öyle şeyler paylaşmadım...
ve tüm ayarlar Only my friend şeklinde işaretledim...
Sağolasın...

theironman
08-12-2007, 00:48   |  #39  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

o zaman şimdilik bir problem yok...

matrax551
18-12-2007, 13:28   |  #40  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

facebook desktop diye bir masaüstü proğramı var ama hata msjı veriyo bunu nasıl düzeltebilirim?

Son Düzenleme: matrax551 ~ 18 Aralık 2007 13:31
theironman
18-12-2007, 22:36   |  #41  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

continue ye basmana rağmen hatada ısrar ediyor sanırım; bu konuda bi bilgim yok, çünkü aracı bi program kullanmıyorum, direkt siteye giriş yapıyorum. Tekrar kaldırıp kurmayı dene istersen.

Soul_Reaver
25-01-2008, 13:36   |  #42  
Yönetici
254 mesaj
matrax551
facebook desktop diye bir masaüstü proğramı var ama hata msjı veriyo bunu nasıl düzeltebilirim?
Siteden giriş yapmanız daha sağlıklı olur.

LordBusa
25-01-2008, 16:43   |  #43  
Taze Üye
14 mesaj

facebook TR de 2.sırada

theironman
01-02-2008, 17:26   |  #44  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj
LordBusa
facebook TR de 2.sı
şaşılacak bir durum yok bunda.

Dj_Eğri
03-02-2008, 11:44   |  #45  
Yıllanmış Üye
381 mesaj

facebook gereksiz

theironman
03-02-2008, 11:54   |  #46  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj
Dj_Eğri
facebook
burada gerekliliğini tartışmıyoruz zaten, kullananlara yardım etmeye çalışıyoruz.

dickinson
12-02-2008, 00:28   |  #47  
Taze Üye
1 mesaj

Facebook'la ilgili bir sorunum var... Facebook'a rahatlıkla giriş yapabiliyorum fakat mesela mini-feed de yaptıklarım şeyleri silemiyorum çarpıya basınca hiçbirşey olmuyor, friends sekmesine de tıklayınca arkadaşlarımı göremiyorum boş bir sayfa görünüyor... yardımcı olursanız sevinirim...

theironman
12-02-2008, 09:32   |  #48  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj
dickinson
Facebook'la ilgili bir sorunum var... Facebook'a rahatlıkla giriş yapabiliyorum fakat mesela mini-feed de yaptıklarım şeyleri silemiyorum çarpıya basınca hiçbirşey olmuyor, friends sekmesine de tıklayınca arkadaşlarımı göremiyorum boş bir sayfa görünüyor... yardımcı olursanız sevinirim...
Çarpıya bastığında 'Hide Story' i seçmen gerekiyor; bunu yaparsan görünümden kalkacaktır. Friend sekmesine tıkladığında (kendi friend listenden bahsediyorsun sanırım) nasıl çıkmıyor? Yani normalde tüm arkadaşlarını görebilmen lazım. Belki 'Recently Updated Friends' sekmesi açılıyordur sende 'Friends' butonuna ilk bastığında, çünkü otomatik ona ayarlı oluyor genelde. Eğer arkadaşlarından biri güncelleme yapmadıysa da liste boş olur. O yüzden 'Friends' e tıklamak yerine gene bu butonun hemen yanında 'Aşağıyı gösteren bi tane' ok olacak; ona tıkla ve çıkan seçeneklerden ALL FRIENDS'i seç. Bu şekilde listendeki herkesi görebilirsin. Veya 'Friends' e tıkla önce, ondan sonra da üstteki seçeneklerden 'Everyone' ı seç, bu da aynı sonuca ulaştıracaktır seni.

Son Düzenleme: theironman ~ 12 Şubat 2008 09:33