Anakart Debugled sorunu(msı Z170A tomahawk ac)

TC Serdar Demirel
30-08-2017, 17:52   |  #1  
TC Serdar Demirel avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar yaklaşık 7 aydır yaşamakta olduğum sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum.öncelikle bu 7 aydır sistemimi hiç kullanamadım.sorunu videoya çektim ve cevaplarınızı bekliyorum.

sistem videosu tıklayın[|:<]

ve anakartı servise 3.kez gönderişimde ürünle beraber gelen video

servis videosu tıklayınCinnet

servis değişim yapmıyor,servis raporu vermiyor.ürünün sağlam olduğunu söylüyor.benim parçalarım ise sağlam anakartın sitesinden uyumlu parçaları seçerek aldık.parçalar şunlar:

• anakart:Z170A TOMAHAWK AC(3 defa servise gitti)
  • işlemci:core İ5 7400 kaby lake (servise gitti yenisi geldi)
  • ram:kingston hayperx savage 8 gb ddr4(servise gitti sağlammış)
  • e.kartı:msı nvidia geforce gtx 1050 2 gb oc

yorumu size bırakıyorum arkadaşlar.başka forumlarda da bu konu açık ama sonuç yok.yeni anakart almamı tavsiye ederseniz uygun fiyatlı msı dışında hangi kartı almalıyım sizce teşekkürler...

Serdar Mengüç
09-09-2017, 19:05   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

aynı anakarttan bendede var.aldığınız parçaların ürün numaraları ile birlikte msi sitesinded destek kısmından bu ürünlerin anakart ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz lazım.malesef msi da böyle sorunlar yaşaya biliyorsunuz .her aldığınız parçayı anakart kabul etmeyebiliyor.destek sayfasında ürünlerin ram ve işlemcinin serisi tutmuyorsa bu sorunu yaşarsınız.ama ben yaklaşık 20 yıldır msı ın değişik anakartlarını kullanıyorum .söylediğim hususlara dikkat ederseniz msi dan memnun kalacağınıza eminim.çünkü  dediğim gibi 20 yılda msi anakartlarını kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım.çabuk arızalanan bir anakart çıkartmıyorlar.anakart üzerinde yanan arıza ledlerinin hangileri yanıyor? ve bunun dışında arızayı her parçayı tektek sırayla taktıktan sonra ana karta start vererek kontrol edersen hangisinde arıza olduğunu daha çabuk bulursun.bazen gösterdiği arıza farklı olabiliyor birbirini tetikleyebiliyor.birde benim tavsiyem işlemci de dahil bütün parçaları tekrar söküp yeniden montaj yapmanızdır.ve kasa fanlarını takmadan çalıştırınız.

Son Düzenleme: Serdar Mengüç ~ 09 Eylül 2017 19:26