Anakart değişiminde bilgilerim gider mı ?

medocy
26-08-2011, 19:03   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

MSİ marka laptop um az önce oyun oynarken birden kapandı . Ne yaptımsa acılmadı ve şarjda olmuyor hiç bir şekilde elektrik almıyor . Sanırım anakart yandı . Benim iki sorum var , birincisi yeni anakart alıp değişirsem bilgisayarda ki bilgiler dosyalar videolar vs silinir mi ? Ikincisi msi ye uygun anakartı bulmam mümkün mü Türkiye de ve fiyatı ne kadar olur ?

mhkceza
26-08-2011, 19:13   |  #2  
Taze Üye
16 mesaj

Bilgilerin büyük ihtimalle gitmez çünkü harddiske kaydoluyor bilgiler oyunlar felan.Laptopdada anakart değişimi oluyor bildiğim kadarıyla ama nerden bulabilirsin bilmiyorum

Son Düzenleme: mhkceza ~ 26 Ağustos 2011 19:14
asdwer123
26-08-2011, 19:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
556 mesaj

gitmez ama hdd nin içine at yedeklerini

Kapalı Hesap (172709)
26-08-2011, 19:23   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: medocy  
Merhaba arkadaşlar,

MSİ marka laptop um az önce oyun oynarken birden kapandı . Ne yaptımsa acılmadı ve şarjda olmuyor hiç bir şekilde elektrik almıyor . Sanırım anakart yandı . Benim iki sorum var , birincisi yeni anakart alıp değişirsem bilgisayarda ki bilgiler dosyalar videolar vs silinir mi ? Ikincisi msi ye uygun anakartı bulmam mümkün mü Türkiye de ve fiyatı ne kadar olur ?

birincisi yeni anakart alıp değişirsem bilgisayarda ki bilgiler dosyalar videolar vs silinir mi ?
1. Hayır silinmez nede
2. Evet silinir neden
çünkü anakartın deyişeceği için yeniden format atacaksın eyer harddisk iki bölümse c ve d
d bölümündekilere bişey olmaz fakat c bölümüne format atacağın için ordaki bilgiler gider ama
onlarıda bazı programlarla ulaşırsın ama çok uğraştırır veya harddiskini başka bir bilgisayara bağlar vede bigileriniz o bilgisayara aktarır vede öyle format atarsınız vede bigileriniz sağlama almış olursunuz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (45414) ~ 26 Ağustos 2011 19:39
medocy
26-08-2011, 19:39   |  #5  
OP Yeni Üye
29 mesaj
Alıntı: asdwer123  
gitmez ama hdd nin içine at
Hdd nin içine nasıl atacağım ? Hiç bir şekilde elektrik almıyor ve açılmıyor ki ! var mı
bir yolu ?

Peki Yeni bir anakart bana kaça mal olur ? ve servise götürmeden kendimde bunu değişebilirmiyim ?

NOT: Laptop bana Almanya dan geldi ve orda hala garanti kapsamında . Burda yani Türkiye de de garanti kapsamında bunu tamir edebilir miyim ?

Kapalı Hesap (172709)
26-08-2011, 19:52   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: medocy  
Hdd nin içine nasıl atacağım ? Hiç bir şekilde elektrik almıyor ve açılmıyor ki ! var mı
bir yolu ?

Peki Yeni bir anakart bana kaça mal olur ? ve servise götürmeden kendimde bunu değişebilirmiyim ?

NOT: Laptop bana Almanya dan geldi ve orda hala garanti kapsamında . Burda yani Türkiye de de garanti kapsamında bunu tamir edebilir miyim ?

Bencec Almanya garantisi almanya için geçerli olur
MSİ türkiyeyi arar onlar sana söyler o garanti geçerli olurmu olmazmı artı alacağın parça fiyatınıda sorarsın.

Recep Kılıç
11-05-2019, 08:46   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: mhkceza  
Bilgilerin büyük ihtimalle gitmez çünkü harddiske kaydoluyor bilgiler oyunlar felan.Laptopdada anakart değişimi oluyor bildiğim kadarıyla ama nerden bulabilirsin

Benim bilgisayarımda bu şekilde olsu biligilerim oyunlarım c deydi gidermi acaba tüm hesaplarım ve şifrelerim de masa üstündeydi yani o da c de gidermi acaba??