Anakart ile Ekran kartını değiştirdim.

HPQ-User
08-12-2007, 18:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cihan ceyhan sormuş:
Merhabalar iyi çalışmalar.Bir problemim var.BIOSTAR 865gv micro 478 onboard anakarta sahibim.ATI Radeon 9250 olan ekran kartımı anakarta taktım.Driverlerını kurdum.Ancak BIOS kafamı karıştırdı.Anlatılana göre ekran kartını taktığım zaman BIOStan anakartın dahili ekran kartını disable etmem gerekiyormuş.Ancak BIOSta böyle bir seçenek bulamadım.Sonra anakartın mevcut ekran kartı sürücüsünü sildim.Ve oyuna girdim ancak belli bir süre sonra PC dondu ve reset düğmesine basmak zorunda kaldım.ATI Radeon 9250 ekran kartını kurduktan sonra ne yapmam gerekiyor? yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri: Intel Pentium 4 3.0
BIOSTAR 865GV Micro 478
1 GB RAM
256 MB ATI Radeon 9250
40 GB Samsung SP4002H
17" Samsung 753DFX
İnternet Tarayıcı: Mozilla

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.11) Gecko/20071127 Firefox/2.0.0.11

Sefa Adak
08-12-2007, 19:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

BIOS'ta mutlaka böyle bir seçenek vardır ve sizin bu seçeneği Disabled yapmanız gerekiyor.(Onboard VGA'yı)

eggman
09-12-2007, 15:03   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

AGP slota herhangi bir ekran kartı takdığınızda Onboard Vga otomatik olarak disable olacaktır. Hatta aygıt yöneticisinden baktığınızda Onboarda vga ile alakalı herhangi bilgi bulamayacaksınız. Ekran kablosunu onaboard vga ya takdığınızda görüntüde alamayacaksınız. Windows işletim sistemini kurdukdan sonra driver ları tanıtmadan önce ilk yapmanız gereken iş intel chipset sürücülerini yüklemek olmalıdır. daha sonra görüntü, ses,lan vs.. güncel driver ları yüklenir. İşlemci sıcaklığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bioastar bios içirisinde Healt Status adı altında işlemci sıcaklığını görebileceğiniz giriş mevcut. İşlemicı sıcaklığı 75 derecenin üzerine çıkıyor ise ciddi problem var demektir.

Kapalı Hesap (59233)
09-12-2007, 15:15   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj
eggman
AGP slota herhangi bir ekran kartı takdığınızda Onboard Vga otomatik olarak disable olacaktır. Hatta aygıt yöneticisinden baktığınızda Onboarda vga ile alakalı herhangi bilgi bulamayacaksınız. Ekran kablosunu onaboard vga ya takdığınızda görüntüde alamayacaksınız. Windows işletim sistemini kurdukdan sonra driver ları tanıtmadan önce ilk yapmanız gereken iş intel chipset sürücülerini yüklemek olmalıdır. daha sonra görüntü, ses,lan vs.. güncel driver ları yüklenir. İşlemci sıcaklığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bioastar bios içirisinde Healt Status adı altında işlemci sıcaklığını görebileceğiniz giriş mevcut. İşlemicı sıcaklığı 75 derecenin üzerine çıkıyor ise ciddi problem var demektir.
Teşekkürler ilginiz icin.