anakart iyimi?

SametTR06
19-02-2019, 13:12   |  #1  
SametTR06 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Gigabyte Ga-970A-Ds3p 970 soket 32 gb ram destekliyor

Islemcisi fx 4300 3.8 GHz , islemci fanida cool master overlock 

Ürün 2.el 1 yıl kadar kullanılmış adam 500 tl diyor alinirmi bu fiyata?

Son Düzenleme: SametTR06 ~ 19 Şubat 2019 14:25 Neden:
klyglsn
19-02-2019, 17:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

yani şu amdde fx işlemciler için bir ddr4 destekli anakart çıkartmıyor ortada am3+ birkartda kalmamış şimdi vatandaş ne yapacak bu işlemcileri, paşam ben baktım ikinci el var  onlarında ne olduğu belli değil dedimki fxler için işlemci faz girişi 8 pinli olsa daha iyi gerçi sendeki işlemci dört çekirdekli ortalıkda anakart kalmamış  sen onu kaçırma bari sonra onuda bulamıya bilirsin elindekine uygundur ben onlardanda kullandım kuzey köprüsü çok ısınır jelini yenile ve soğutucusunu üzerine iyi bas yoksa tabakadan yanık kokusu alırsın naziktir kart arabanın vitesi gibi ikidebir elini atıpda kasayı kuırcalama çabuk bozuluyorlar ramleri beyaz olandan dışarı taraftakinden takarak çalıştıracan zaten üzerinde ram 1 diye yazması lazım hız aşımı yapma hepsi otamatik olsun

excel_mustafa
20-02-2019, 22:28   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

150 tl fazla verip ekran kartı, ram ve fx6300 le beraber asus anakart alabilirsin

sahibinden/FX 6300 asus anakart hd7790

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 20 Şubat 2019 22:29
mikail13
04-04-2019, 21:47   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Yerinde olsam Gigabyte almazdım. Sevmiyorum yani.. Tamiri olmuyor. Genelde Kuzey ve Güney köprüleri yanıyor. Bunun belirtisi önce yüksek sıcaklık, aşırı ısınma....  Anakartın ısısını kontrol etmeden alma kesinlikle...

http://sinuzitforum.ecballium.co ... genel-sorunlar.html

zombi
04-04-2019, 22:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj
Alıntı: klyglsn  
yani şu amdde fx işlemciler için bir ddr4 destekli anakart çıkartmıyor ortada am3+ birkartda kalmamış şimdi vatandaş ne yapacak bu işlemcileri, paşam ben baktım ikinci el var onlarında ne olduğu belli değil dedimki fxler için işlemci faz girişi 8 pinli olsa daha iyi gerçi sendeki işlemci dört çekirdekli ortalıkda anakart kalmamış sen onu kaçırma bari sonra onuda bulamıya bilirsin elindekine uygundur ben onlardanda kullandım kuzey köprüsü çok ısınır jelini yenile ve soğutucusunu üzerine iyi bas yoksa tabakadan yanık kokusu alırsın naziktir kart arabanın vitesi gibi ikidebir elini atıpda kasayı kuırcalama çabuk bozuluyorlar ramleri beyaz olandan dışarı taraftakinden takarak çalıştıracan zaten üzerinde ram 1 diye yazması lazım hız aşımı yapma hepsi otamatik

arkdaşım sen iyi misin? bu yazıyı nasıl bi kafa ile yazdın merak ettim

1. am3+ dediğin seri çok esk bi seri. 2011 mi ne çıkışlı. ddr4 ne alaka? ayrıca am3 mimarisindeki işlemcilere göre ddr4 lü anmakar t vr. sizin a320 diye bildiğiniz çipsetler aslında fx mimarili işlemciler için geliştirilmişti. amd ryzenler buna da takılır ama oc edilemez demesinin sebebi bu çipsetlerin ryzenleri tam desteklememesidir ki o mimarideki athlon 950 ya da apu sınıfı bazı işlemcilerin a320 çipsetlerle oc edilebilmesinin nedeni bu

2. 8 fazlı anakartı napıcan sen? o anakartın mimarisi ile ryzen 1 mi? ryzende apular da aynı anakarta tkılıyor. senin 8 fazlı sandığın çoğu ryzen zaten 4 faz. ya da 6 faz. ki 6 fazın 3 ü apu sınıfı gpu lu bi işlemci takınca ç.alışır. yani benimki gibi cpu takarsan o fazlar boş boş yatar.

soruyuı soran arkadaş konu geçmiş ama eğer üzerinde işlemci de veriyorsa ve ram o zaman alınabilir. yoksa 970 anakartların en babası 300 tl mi neydi en son hatırladığım 990 fxa saber tooth türü anakartlar pahjalıdır çünkü 9590 gibi işlemcieri alıp oc ediceksen bu anakartlar lazım ve askeri tiptir. yoksa 970 anakarta o kadar para verilmez.