anakart perfonmans sınırı !!!!

HPQ-User
05-02-2009, 06:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

oguz_52 sormuş:
FSB HIZINI ARTDRDIGMISD DOGAL OLARAK ANAKARTINDA IZIN VERICEGIMI BI SINIR WARDI MUHAKKAK BENIM ANKARTIM 1333 FSB YE STANDAR O.C IMKANI WERIO YANI FSB HIZNI 333 MHZ KADAR RAHAT DESTEKLIO(( DGRUMU DEILMI BILMIYORUM TAHMINIM)
SIMDI BUNA GORE BEN EGER ISLEMCIMI FSB HISINI 400 YAPTIGIMDA ANAKART DA 1600 FSB HISINA MI ZORLANIO YADA ZRLUYORUM BUNU KARSILAMAK ICIN RAMLERE NASIL UYGULAMA YAPICAM YANI FSBYI ARTDRDIGIMDA RAM CARPANIDA OTOMATIKMAN ARTIO AMA BEN YA 2 YE YADA 2.5 E DUSURORUM AMA YAPMASSAM SISTEM ACILMIO BURDAKI PUF NKTAYI ANLAMADIM YANI RAMLERIN O.C MIKATRI BELLIDIR BEN EGER 800 MHZDEN 1000 MHZ E YUKSELTRSEM 2.5 CARPANLA MUTLAKA BELI BI ZAMNDAN SONRA HATA WERIO AMA 2 DE BIRAKIRSAM STABIL TUM TESETLERI YAPABILIYORUM CINEBENC 3DMARK06 VE PCWIZARDS 08 SORUNSUZ AMA ORTHOSDA MUTLAKA HATA WERIO ISIN ILGINCI ORTHOS MU YALANCI YKSA CIDDI ANLAMDA ASLINDA GRUNMEYEN AMA DOSNAIMSAL BIR SORUN MU WAR anlamadım VE ANAKARTIN HACMINE GORE FSB MAX. NEKADAR OLABILIR BUNU NE ILE ANLAYABILIRS

ekran kartına oc yapı9lınca bıosda ekran kartına gıden voltajda atrma yapmaya gerek warmı yksa zaten ekran kartı otomatıkman cekıomu ? (fsb 400den sora asla pc acılmıo)

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:

gigabyte p35c-ds3r anakart
intel e6400 dual core 2.13 işlemci (3.2)
samsung 250gb sata2 hdd
ocz platinium 2*2gb 800mhz ddr2 ram ( 800 de sabıtledım)
ati3870hd 512mb ddr 4 ekran kartı
x-clio a380 kasa
zalman 9700 led cpu sogutucu
430watt coolermaster psu
lg w2252tq lcd ekran
thermaltake egzos fanı ledlı
lg dvd romm ve wrıter  
harman kardon 2+1 180 watt ses sıstemı

(psu sıstem ıcın yetrlımıdr)                                       
YARDIMLARINIS ICIN TESEKKURLER !!!

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2; MSN Optimized;TR)

SAİNT
05-02-2009, 09:29   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

oc pek anlamam ilgilenmedim yanlız bazı boardlar sınırlı'dır bazı boardlarda ise tanıtım kataloglarında oc ile en son rakamlarla bildirilir bunun için anakart özelliklerini netten bakabilirsin.
ayrıca psu gerçek değerler sunuyorsa elektirk tüketimin ve verdiği elektirik başa baş götürüyordur ama bunu oyunlarda test ederek yapmış olduğun oc ne kadar stabil onu gör.
ve stabil çalıştığın değerlerde kalmanı öneririm zaten 3.2 çıkmışın sistemi fazla zorlama derim.
ekran kartınına gelince ati kullanıyorum overdrive dediğimiz olay sadece rakamları giriyorum ve kendisi test ediyor olmassa hata kodu veriyor ayrıca viltaj vermene gerek yok.