Anakart sıcaklık değerini nasıl öğrenebiliriz.

MoonLightt
08-06-2018, 23:03   |  #1  
MoonLightt avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaşlar Anakart sıcaklık değerini dogru gösteren şaşmayacak bir program arıyorum veya biostan dogal yöntemle bakıp öğrenebilirmiyiz anakartım asus h81mk modelidir arkadaşlar Sorum buydu ve aidata64 programına güvenilirmi ısı değerleri hakkında suanda bu programla bakmaktayım veya farklı bir yöntem yol harici kart filan vs neyle öğrenir neyle bakarız neyle anlarız bu işi yardım edin arkadaşlar hepinize icten teşekkürler arkadaşlar. Hasta

excel_mustafa
08-06-2018, 23:08   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

hwinfo programı bu konuda iyidir.

MoonLightt
08-06-2018, 23:14   |  #3  
MoonLightt avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

Soylediğiniz program ve speecy programı denedim yanlış gösteriyorlar ve güncel değiller hocam teşekkürler varmı başka bilen

excel_mustafa
08-06-2018, 23:23   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

bios en sağlam olanı

MoonLightt
08-06-2018, 23:45   |  #5  
MoonLightt avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

peki biosta nereden bakcacaz hangi bölümden yani

BüşraGencer
09-06-2018, 22:39   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba!Karizma

Ben Büşra.

Anakartın sıcaklığını tam olarak ölçen iki uygulama vardır: Birisi artık silinmiştir, diğeri ise henüz yapılmamıştır...Üzgün

Eğer anakartınızın sıcaklığını ölçmek istiyorsanız tercihiniz bir program değil BIOS ayarları olmalı.!!!

Peki BIOS ayarlarına nasıl gireceğim?Soru

!!! PC ilk açıldığı zaman bilgisayarınızın markası ekranda görünür. Orası gittiği an sürekli DEL tuşuna basın. İşte karşınızda BIOS ayarları!Alkış

!!! E şimdi ne yapacağım? Yön tuşlarıyla "PC HEALTH STATUS/HARDWARE MONITOR" seçeneğini bulun. Enter tuşuna basın. Buradan işlemci sıcaklığını görebilirsiniz!Kazanan

E iyi hoş da Büşra, sıcaklığın uygun olup olmadığını nasıl anlayacağız?Soru

!!! Normal bir işlemcinin sıcaklığı ortalama 40 derece olur. Eğer sıcaklık 50 dereceden yüksekse tehlike çanları çalmaya başlamış demektir!Ha?

Hoşça kalın!Göz kırpma