anakart sorunu

HPQ-User
03-05-2011, 11:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mustafahakan sormuş:
size bir sorum var yardim ederseniz sevinirim,yada bu sorunumun cevabini nerden bulurum....?ben bilgisayari 3 sene once almistim(marka bilgisayar toplama degil)..3 senedir cok memnundum.HIZI ve performansi cok guzeldi ve hic ses cikarmiyordu cok sessizdi.yani 10 tane internet sitesi acsam hic bir ses cikmazdi..sonra bozuldu tamirciye goturdum.. videokart bozuk dedi degistirdi..sonra 1 ay sorunsuz kulandim .ve gene bozuldu gene ayni tamirciye gittim, anakart bozuk dedi yeni anakart aldim (Asus Moederbord P5KPL-AM/EPU  , Socket 775 ) ve tamirci takti,ondan sonra 1 hafta kullandim bilgisayarim gene bozuldu.. neyse gene tamirciye gittim ,tamirci yeni taktigimiz anakartin bozuldugunu soyledi ve ben aldigim yere gittim bozuk anakarti verdim yerine  bozulan anakartin aynisi ellerinde olmadigi icin,bir baska modelini verdiler(Asus Moederbord P5KPL-AM SE,s775)yani ayni modelmis sadece ismi biraz degisikmis..tamircim takti ve su anda 4 gundur bilgisayarimi kullaniyorum.tamirci bilgisayara format atmamis,yani benim eski windows 7 duruyor..anakart degistikten sonra format atmak gereklimi??.ama su an bilgisayarimdan hic memnun degilim..cunku benim 3 sene once aldigim bilgisayardan eser yok simdi..3 tane internet sayfasi acsam bilgisayarim zorlamaya basliyor yani vingggggg diye ses cikarmaya basliyor(fan sesi gibi,yada harddisk sesi) yani gurultu cikariyor...sadece 1 internet sayfasindan  mesela haberlere bakarken  hicbir ses cikarmiyor..ama  internetten kucuk bir oyun oynasam hemen  bilgisayar gurultu cikarmaya basliyor.....anakart degistirmeden once hic boyle bir sorununum ve ses yoktu.bilgisayarim istersem 20 tane internet sayfasi acayim hic ses cikartmazdi..ne olduysa anakart degistikten sonra oldu..2 yada 3 internet sayfasi acsam bilgsayar zorlaniyor ses cikariyor.yani anakart degistikten sonra bilgisayarimdan hic memnun degilim..bi uyumsuzluk var gibi...sorun ne olabilir...harddiskten felan olabilirmi,yada  bilgisayara format atayimmi?sizden cevap bekliyorum...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
intel Core 2 duo @ 1,8 Ghz x2
- 1 GB intern geheugen (RAM) ddr2
- 250 GB sata hdd
-512 mb asus vidoekaart
-Asus Moederbord P5KPL-AM SE, Socket 775

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; GTB6.6; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.3; .NET4.0C)