Anakart ve parça bilgisi

Raxx36
15-01-2009, 21:53   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,706 mesaj

Kitapçığında yazıyordur ilk sayfalarda :=) fikrim yok

bilgifrm
17-01-2009, 20:07   |  #27  
Yıllanmış Üye
143 mesaj

pc ler kasmasın diye yapmamız gereken ne gibi şeyler vardır. ya da almamız gereken önlemler nelerdir?

gerekli olmayıpta pc de boş yere duran ve kasan programlar var mıdır? Nelerdir?

kısacası, ne yaparsak pc miz daha sağlıklı, hızlı ve performanslı olur

Kaptanos
17-01-2009, 22:49   |  #28  
Yıllanmış Üye
1,349 mesaj
bilgifrm
benim anakartın girişlerinden bir tanesinin ne olduğunu bulamadım acaba sizin bir fikriniz var mı klavye ve mause girişinin altındaki, usb girişlerinin üstündeki giriş, nedir.
Onlar SPDIF girişleri

S/Pdif Açılımı (Sony/Philips Digital Interface) Bir ses iletim formatıdır, yani bir aygıttan diğerine dosya üzerinde değişiklik yapmadan (dolayısıyla ses kalitesinden bir düşüş yaratmadan) aktarma olanağı sağlar. Örnek olarak harici dolby ses çözücüleri verebiliriz, ses kartınızın s/pdif çıkışından kablo ile harici dts çözücüye bağlarsınız ve yazılımınızdan da ayarlarını yaptığınızda örneğin dvd izlerken ses, ses kartınız yerine direkt harici dts çözücüye aktarılır ve çok daha kaliteli bir ses çıkışı elde edersiniz sonuçta 2. bir donanıma ihtiyacınız vardır s/pdif kullanabilmek için.

Normal bir bilgisayar kullanıcısı için gereksiz. Bilgisayarınızın normal ses çıkışlarından yeterli kalitede ses alabilirsiniz. Hiç kafanızı yormayın derim.

bilgifrm
18-01-2009, 14:50   |  #29  
Yıllanmış Üye
143 mesaj

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ama pek birşey anlamadığım ortada :)

Dolby ve dts dediğiniz ne oluyor

Kaptanos
18-01-2009, 15:11   |  #30  
Yıllanmış Üye
1,349 mesaj

Digital ses çözücüler bilgisayar haricinde ayrı parçalarla bilgisayardan çıkan sesi çok daha net ve kaliteli bir hale dönüştürmeye yarıyor..

bilgifrm
18-01-2009, 15:14   |  #31  
Yıllanmış Üye
143 mesaj

yani bu araçlar hoparlör gibi bir şey değil.
değilse eğer; nereye takılıyor kasanın ya da parçanın neresine