Anakart ve Toplama pc için tavsiye...

malkoc
10-04-2011, 15:57   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
159 mesaj

S.a

Arkadaşlar enson 2007 de pc toplamıştım, piyasa baya ilerlemiş biraz geri kaldık teknoloji bilgisinden.Piyasada çok fazla marka ve acayip bi rekabet var şaştım kaldım baya ilerlemiş bu sektör.
  Öylebi Anakart ve pc toplayayım diyorumki yeni nesil işlemcileride desteklesin ve fiyatıda çok fazla olmasın.
  PC toplamayı düşünüyorum Bütçe 1400/1500 TL arası çok baktım çok araştırdım ama baya çelişkide kaldım,çok fazla tercih ve seçenek olunca siz değerli Chip üyelerine danışayım dedim.Daha öncede bazı bilgin arkadaşlar yardımcı olmuştu.Tavsiyelerinizi önerilerinizi dinlemek isterim.
  Herkese şimdiden teşekkür ederim...

Kapalı Hesap (203105)
10-04-2011, 17:10   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

toplamak istediğiniz pc ne amaçlı oyun amaçlımı ofis amaçlımı monitör varmı sadece kasa mı toplanıcak o fiyata

kreal65
10-04-2011, 17:17   |  #3  
kreal65 avatarı
Yıllanmış Üye
510 mesaj

+1

rap1997
10-04-2011, 17:26   |  #4  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

işllemciyi bnde kullanıyorum çok güzel harika anakartın usb 3 destekli ramlerin kingston hyper X ve 1600mhz bu harddiski bende kullanıyorum cachesi biraz düşük ama genede iyi ekran kartın 2 gb nVidianın çok satab modeli ve oc yapılmış kasada söze gerek yok zaten 80+ sertifikalı ve harika
CPU:

INTEL i5 760 2.80 GHz Quad Core Socket 1156 8MB
                                                                                       210 $ (            320,25            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                ANAKART:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5797]ASUS P7H55-M/USB3, H55, DDR3, PCIExp, Socket 1156, micro ATX, OB VGA, SATA III

126 $ (            192,15            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                BELLEK - RAM:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5063]KINGSTON 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL9 HYPERX KHX1600C9D3K2/4G

59 $ (            89,98            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                HARD DISK:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4700]SAMSUNG 500 GB HDD SATA II 16 MB 7200 rpm

42 $ (            64,05            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                EKRAN KARTI:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6448]PALIT GTX 460 SONIC 2 GB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X11, GDDR5, 256 bit, 725/3650

235 $ (            358,38            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                KASA:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6911]COOLER MASTER CM 690 II (RC 692) 650W 80PLUS Tek Kanal Güç Kaynaklı Bilgisayar Kasası

175 $ (            266,88            TL) 

[url=http://www.novabilgisayar.com/uye_sepet_ekle.asp?urun=6911][/url]                                

TOPLAM :

1.291,68             TL
                           KDV (%18) :
                             232,50         
                                               NAKİT / HAVALE (TL) :                               1.524,18            TL

malkoc
10-04-2011, 17:48   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj

Elbetteki oyun için pc toplamayı düşünüyorum.Offis için 1400/1500 tl harcamaya ne gerek var ::D

malkoc
10-04-2011, 18:38   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj

Böyle birşey topladım bütçeyi aştı biraz ama napalım.Bununu gibi bir pc toplamak istiyorum...

Son Düzenleme: malkoc ~ 10 Nisan 2011 19:00
Kapalı Hesap (203105)
10-04-2011, 18:44   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

ofis için evet buna monitörde ekle bakalım ne oluyor o paraya anca ofis pc si olur  al sana oyun pc si elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım toplam 1,500 yapıyor bu gün vatan da indirim var o radan daha uyguna toplayabilirsin.
                                                  Ürün Adı                                                Adet Fiyatı                        Adet                        Ara Toplam                                                                                                                                                                                « Alışverişe Geri Dön                                                                                                                                                                                                                Sil

Dark Knight HotSwap Disk Yuvalı ve USB 3.0 Destekli Oyuncu Kasası                                                                                                    159,11 TL                                                                        159,11 TL                                                                                    Sil

High Power Absolute 650W 80+ Plus Modüler Güç Kaynağı                                                                                                    176,99 TL                                                                        176,99 TL                                                                                    Sil

Gigabyte GA-870A-UD3 AMD 870 AM3 DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart                                                                                                    251,00 TL                                                                        251,00 TL                                                                                    Sil

AMD Phenom II X4 955 Black Ed.  AM3 8MB 3.2GHz Dört Çekirdekli İşlemci                                                                                                    266,37 TL                                                                        266,37 TL                                                                                    Sil

MSI ATI HD6850 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı                                                                                                    320,00 TL                                                                        320,00 TL                                                                                    Sil

Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit (2x2GB) (KHX1600C9D3K2/4G)                                                                                                    103,94 TL                                                                        103,94 TL                                                                                    Sil

[/url]                                                                            [url=http://www.teknobiyotik.com/seagate-barracuda-500-gb-7200-rpm-16-mb-on-bellek-3-5-sata-iii-disk-st3500413as.html]Seagate Barracuda 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST3500413AS)                                                                                                    81,57 TL                                                                        81,57 TL                                                                                    Sil

SONY AD-7260S-0B DVD-RW 24X SATA (Kutusuz)                                                                                                    48,61 TL                                                                        48,61 TL                                                                                    Sil

A4 Tech X7-G800V Q Oyuncu Klavye USB (Gri/Siyah)                                                                                                    36,07 TL                                                                        36,07 TL                                                                                    Sil

Cooler Master Hyper TX3 Intel / AMD PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu (LGA1155 Uyumlu)                                                                                                    50,05 TL                                                                        50,05 TL                                                                                                                                                    Genel Toplam (KDV Dahil)                1.493,71 TL

osmanefe
10-04-2011, 23:53   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

off ne etmişsiniz kaslar 300 liralar filan uçuşuyo :)

osmanefe
11-04-2011, 00:29   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

biraz felsefe yapalım ne kadar oyun oynamak için işlemci gereksede harcamalarımızdaki en büyük kalemi işlemciye ayırmamalıyız oyun aynamak için en önemli parça ekran kartıdır neyse sitemi topluyorum beğenirseniz kafanızı karıştırmayın daha fazla herşey görüntü değil birazda kendini geliştiren arkadaşlara sözüm olsun ben bu yollardan geçtim ve iyikide geçmişim chipden ayrılmayın :)

.......kasanın kutusundan başlayım görüntüsü güzel olsun derseniz kasanız bu olsun ama psuyok kasa görüntüsünüz siz seçersiniz bana kalırsa eski kasanıza iyi bir psu alın donanımlarınızıda onun içine depiştirin.....
-------------KASA-------------------------143TL------------
http://www.exa.com.tr/inwin/kasalar/inwin_dragon-336-12603.html

--------------------------PSU---------------------89TL------
.........KASA ALMAYIP PSUYU DAHA İYİ TUTABİLİRSİNİZ!.......
http://www.vatanbilgisayar.com/x ... ils.aspx?I_ID=44076

-------------------------İŞLEMCİ----------256TL---
...............Tercihim AMD çünkü f/p kralı ayrıcaişlemcinin çarpan kilidi açık yanı o/c ile rahatlıkla 3,7 gzye çıkarabilirsiniz extra fan almanıza gerek yok...................
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=43210

---------ANAKART-------------211TL-----
.......USB 3.0 lı süper bir anakart ve o/c potaniyeli ve üreticinin verdiği yazılımlarla en iyisi :).......
http://www.vatanbilgisayar.com/g ... ils.aspx?I_ID=48401

------------RAM-------------52TL----------
.......VATANDA YAZAN RAM ARALIĞI KAFANIZI KARIŞTIRMASIN ANALKART RAM DESTEK LİSTESİNE BAKTIM 2200MHZ YE KADAAR BİRÇOK RAMİ DESTEKLİYOR VE BAŞLANGIÇ OLARAK 2 GB YETERLİ........
http://www.vatanbilgisayar.com/k ... ils.aspx?I_ID=40546

-----------EKRAN KARTI----------302TL--------------
........AMD TAKINTIM VAR GİBİ GÖZÜKÜYOR AMA NE YAPABİLİR BU FİYATA EN İYİ SİSTEM AMD OLUR :). KASA ALMAZSANIZ EKRAN KARTINI ARTTIRABİLİRSİNİZ ............
http://www.vatanbilgisayar.com/s ... ils.aspx?I_ID=50187

-------------HDD--------------114TL
.....İKİ KERE HDD'İM YANDI VE İKİSİDE WD İDİ BENCE WD HDD ALMA GÜVENİM KALMADI. UNUTMADAN ANAKARTI SATA 3 OLDUĞU İÇİN HDDENDE SATA 3 DESTEKLİ OLMALI BUNUN GİBİ PERFORMANS VERİR........
http://www.vatanbilgisayar.com/s ... ils.aspx?I_ID=52581

--------------------------------------------------------
DOSTUM BURAYA KADAR 1167 TL
---------------------------------------------------------
BUNDAN GERİSİ İSTEĞİNE BAĞLI EKRAN SES SİSTEMİ KLAVYE İÇİN AYIRABİLECEĞİN 350 TL VAR VENCE KASA ALMA VE ONUN YERİNE BİR TANE DAHA RAM AL HATTA EKRANDA VARSA EKRANDA ALMA EKRAN ÖNERİMİDE AŞŞAĞIYA YAZICAM 1400 LİRAYA OYUN PCSİ OLMAZ DİYEN ARKADAŞLAR HEMEN KESTİRİP ATMAYIN BENİM OYUN PC 800TLYE MAAL OLDU HALA OYNATIYO :) EKRNA KARTIMI DEĞİŞİTRİCEM 2 YIL OLDU VE BU ÖNERDİĞİM SİSTEMLE BAYA BAYA YÜKSEK AYARLARA ÇIKABİLİRSİNİZ BENİM SİSTEM İSE KİŞİ PROFİLİMDEN BAKABİLİRSİNİZ İMZAMDADA İŞLEMCİLE İLGLİ MUHABBET VAR :D

osmanefe
11-04-2011, 00:32   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

BUDA BENİM EKRANIMIN YENİ HALİ BUNUN AYNISINI KULLANIYORUM VE MUHTEŞEM BİR GÖRÜNTÜ KALİTESİ VAR BEN 2007 MARTINDA 350 LİRAYA ALMIŞTIM BUNUN FİYATI İSE 212 TL son toplam 1379 TL
GERİYE KALAN HARCAMALRIDA SEN YAP
http://www.vatanbilgisayar.com/p ... ils.aspx?I_ID=50300

Son Düzenleme: osmanefe ~ 11 Nisan 2011 00:34
osmanefe
11-04-2011, 00:38   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

BU ARADA DOSTUM GEÇ İNTELİM İ5 İ7 CAZİBESİNİ ONLAR MODA OLDU SEN AMDYE GEL F/P GÖR :) BU ARADA O İ5 İLE BENİM ÖENRDİĞİM İŞLEMCİ ARASINDA NE KADAR FARK VAR BİLMEM AMA BAYA BİR FİYAT FARKI VAR  NEYSE AMD İŞLEMCİ İLE O/C YAP 3,7~3,8GHZYE PAŞALAR GİBİ ARAYI KAPATIR EĞER ARALARINDA PERFORMANS FARKI VARSA AYRICA BU İLEMCİDE SANIRIM İ5DE OLMAYA L3 VAR FARINI GÖRÜCEKSİN HEMDE 6MB :) TOPLAMDA 8MB CACHE VAR

malkoc
11-04-2011, 00:51   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj

Dostum çok saol.Ana kart hariç hepsi kafama yattı.Anakartı daha iyi birşey almak isterim ilerisi için yani yeni nesil işlemciler için diyorum.Tavsiyelerini kesinlikle dikkate alacağım...

osmanefe
11-04-2011, 11:16   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

Eğer bnim söylediğim sistemdeki anakartın ileriye dönüklüğüyle şüphe duyduysan duyma :) anakart am3 (am2+dan döneme değil orjinal am3) bu yüzden amdenin buldozer platformunda çıkaracağı işlemcileri rahatlıkla kullanabilirsin
usb 3 sata3 4ü kim bilir ne zaman çıkar crosfire desteği var çift pcı exp 16x ramlerde 2000mhzye kadar +o/c ile 2200 lere dayama şansın var anakartın gigabyte olmasının da bir farkı var 2oz yanı normalin 2 katı bakır kullanıyo bu sayede pcbsi daha kaliteli daha dayanıklı ve daha serin onun harici o/c potansiyeli ankart sayesinde yüksek
işlemciye fan almana gerek yok hiç takma stok fanla en kötü 3,6 ghzye çıkarırsın ben kendi işlemcim 3,1 stok fanla kışları normal oda sıcaklığında yanı 20 25 derecede 3,8 ile yazları 30 35 derecede 3,6 ile rahatlıkla kullnıyorum

osmanefe
11-04-2011, 11:17   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

desteklenen ram listesi http://download1.gigabyte.ru/mem ... -870a-ud3_v.2.1.pdf

osmanefe
11-04-2011, 11:22   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

işlemci destek listesinede baktım ama yeni işlemciler çıkmadan deneme sanları yok o yüzden kesin çalışır diye bir liste hazırlayıp koymamışlar ama anakart am3 yeni işlemciler am3+ ve am3 ankartlarda çalışıcak ben daha am4 soket tipi duymadım inş. gözümden kaçmamıştır ama anakartın yeni nesil işlemcileri destekleyecektir.

osmanefe
11-04-2011, 11:31   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

internette asusu ve msı yın ankartlarla ilgili açıklamalarını buldum
http://donanim.thgtr.com/haber/d ... am3-islemci-destegi
http://www.donanimhaber.com/anak ... stegi-getirecek.htm
birçok firma bu şekilde açıklama yapmış am3 anakartlar bios güncellemesi ile am3+ işlemcileri çalıştırabilecek veya direk takın kullanın şeklinde gigabyte bios güncellemesi konusunda çok iyi ankartım çıkalı 2 yıl oldu en son güncellemeyi 1 ay önce aldım sizin için önerdiğim anakarttada bios güncellemesi verilecektir yanı yeni nesil işlemcileri kullanabilirsiniz

osmanefe
11-04-2011, 11:35   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

bu arda gigabyte ile ilgili böyle bir açıklama bulamadım ama olmasınada gerek yok yeni işlemci alırsanız takın kullanın çalışıcaktır. buldozer işlemciler daha yeni pişyasa savaşı veirdiği için gigabyteden ses çıkmaması şimdilik normal ayrıca dediğim gibi oyun için işlemcinin rolü büyük ama en önemlisi ekran kartı artık ekran kartlarının işlemci üniteleri daha güçlü merkezi işlemciyi okadarda zorlamıyorlar