Anakartın ekran kart. ve cpu'ya etkisi nedir?

mazot
11-08-2006, 11:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
116 mesaj

arkadaşlar anakart adı üstünde ana-kart yani bütün sistemin babası.3d mark ta 5000 skor veren bir ekran kartı müthiş bir anakarta takılınca 6000 verirmi aynı şey işlemci içinde geçerli..     ------ http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=84  sizce bu anakartların hangisi daha iyi yorumlarınızı bekliyorum!!!

hsnUSTA
15-08-2006, 10:12   |  #2  
Yeni Üye
28 mesaj

Slm arkadaşım yazdığın 2 anakartta biribirinden farklı.Birinicisi soket939 ikincisi 940.Eğer yeni bir sistem toplucaksan ASUS derim çünkü soket940 AMD ler DDR2 800 ram desteği var hemde yeni nesil bi anakart.MSI soket 939 yapısında max. DDR 400 takabilirsin.
Bende sözünü ettiğin ASUS un bir düşük modelini kullanıyorum.
Sonuç olarak ikinci seçenegini yani ASUS u öneriririm

Recep Baltaş
15-08-2006, 13:48   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Evet büyük farklar olabilir...Adı üstünde zaten Anakart...AMD anakartlarda en iyiler sırayla:

1-DFI
2-EPOX
3-ASUS
4-MSI
5-GiGABYTE..

Tabi bunu Ecevit abinin doğrulaması lazım...ki eminim büyük ihtimalle oda böyle düşünüyordur...

kadirkayik
16-08-2006, 22:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
196 mesaj

sehir dusun yollarının cok iyi yapıldıgı binalarinin parklarınınn ulasım sisteminin mukemmel oldugu
bidaha bi sehir dusun yolar var ama tr deki duble yolgibi yada kanalizasyon sisteminin berbat oldugunu kısaca heryerde sorun oldugunu (8 özellikle trafige gircektim kacırdımKahkaha)  sindi sen hangi sehirde işlerini daha hızlı yapan?* vala acil bilgileri ambulans diye dusunursek sistenm devamlı bi sekilde acil durumla ilgilenir bu ambulans hastaneye herseferinde giec gitse trafk vs ireden dolayı?!! ama ambulansın cok iyi olsa neye yarar?* sısteminde cokiyi ram var neye yararla parelel bi soru yada işemci.............
   bide bi tatil köyu dusun ohhh miş gibin hava gunas sahil kıslar vs Kahkaha

Ecevit BIKTIM
26-08-2006, 09:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

DFı deli gibi atakta ve AMD işlemcilerini feci destekliyor. Yinede benim gönlüm ASUS'da ama o da pek ucuz değil. Normal bir kullanım içinse Epox da tercih edilebilir.
Ben alsam Asus, gigabyte arasında seçim yapardım...