Andorid severler, iPhone'u yerden yere vurdu

CHIP Online
13-11-2011, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android kullananlar iPhone kullanıcılarını nasıl görüyor? İşte kavga çıkartacak sözler ve gerçekler!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ando ... re-vurdu_30205.html

Resimlerle: Tablet OS Savaşı! : Android, iOS'a karşı!

Andorid ve iPhone uzun zamandır rekabet halinde ve bu rekabet gün geçtikçe daha çok artıyor. Kimileri için Andorid vazgeçilmezken, kimileri için de iPhone, kullanılması harika bir cihaz. Fakat son zamanlarda yapılan tartışmalarda, Android bir adım öne geçmiş gibi gözüküyor. İşte bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için yapılan çeşitli araştırmalar bakın ne gibi sonuçlar doğurdu...

Android kullanıcılarına göre insanların iPhone almalarının en başında, cihazın bir statü sembolü haline gelmesi yer alıyor. iPhone satın alanlar tamamen Apple ürünü bağımlısı ve bu cihazın satın alınma sebebi kendisinin tıpkı Rolex saat ya da Gucci çanta gibi bir aksesuar olarak görülmesi. Android kullanıcılarının öne sürdüğü ikinci sebepse, iPhone'nun çok kolay bir kullanıma sahip olması ve bu sebepten telefon kullanmayı bilmeyen insanlara hitap etmesi yer aldı. Üçüncü madde olarak ise bu kullanıcılar; iPhone'un ne kadar limitli bir kullanımı olduğunu görmeyen ve aynı zamanda Android'in ne kadar çok işleve sahip olduğunu anlamayan cahil kullanıcılar olarak lanse edildi.

Çıkan sonuçların en sert olanlarından bir tanesiyse; iPhone kullanıcılarının Steve Jobs'un beyin yıkama kurbanları oldukları ve Apple ürünlerinin yapılan envai çeşit reklamlarına kanarak bu cihazı satın oldukları yönündeki oldu. Bütün bunlara ek olarak, birçok Android kullanıcısı, iPhone satın alanların marka bağımlısı olduğunu iddia etti. Mahallelerinde bulunan kahve dükkanının kahvesi güzel olsa dahi yine de Starbucks'a giden insanlar olarak nitelendirdikleri iPhone kullanıcıları, aynı zamanda bir ünlü meraklısı olarak da dillendirildi. Bu durumun yanında Google'ın hiç tanınmayan milyarderlerinin adı bile anılmadığı için Andorid, Apple meraklıları için hiç dikkat çekici olamadı.


Tüm konu: Andorid severler, iPhone'u yerden yere vurdu

Resimlerle: Tablet OS Savaşı! : Android, iOS'a karşı!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPhone gerçekten bir aksesuar mı?