Android 4.1 ve üzerine Google Now Launcher!

CHIP Online
30-04-2014, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'ın resmi Android giriş ekranı Google Now Launcher'ı, tüm Android ceplere yüklüyoruz...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... launcher_46839.html

Resimlerle: Bu cepler Android 4.4 KitKat'lı!

Google'ın resmi Android launcher'ı, birkaç ay önce Google Play'de indirmeye sunulmuştu, ancak birçok cihazda kullanılamıyordu. Ancak bu kısıtlamayı aşmanın çok kolay bir yolu var.


Launcher'ın kullandığı kodun büyük bölümü, aslında Google Search uygulamasının içerisinde bulunuyor. Ancak Search uygulaması kendisini launcher olarak tanıtmıyor, bu yüzden cebinizin giriş düğmesine bastığınızda ekrana gelmiyor. Bu yüzden Google Home "stub" adı verilen bileşene ihtiyacınız var. Bu APK dosyası, giriş düğmesine bastığınızda devreye giriyor ve Search uygulamasındaki ilgili kodu çağırıyor.


Google Now, sadece Android 4.4 üzerinde çalışacak biçimde tasarlanmış, ancak Android 4.1 ve üzerine sahipseniz, çok fazla sorun yaşamadan onu çalıştırmanız mümkün. Önce bu XDA konusuna gidin ve zip dosyasını indirin. Arşivde üç APK dosyası bulacaksınız, ancak size gereken sadece GoogleHome.apk dosyası. Bu APK dosyasını yükleyin ve giriş düğmesine basın. Artık Google Now launcher'ını varsayılan olarak seçebilirsiniz. Ancak önce launcher'ın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizde fayda var.


Android 4.4 kullanıyorsanız, bu yönteme başvurmanıza gerek yok. Google Now Launcher'ı direkt olarak Google Play'den yükleyebilir, onu mağazadan yükleyemiyorsanız, APK dosyasını indirebilirsiniz.

Tüm Konu: Android 4.1 ve üzerine Google Now Launcher!

Resimlerle: Bu cepler Android 4.4 KitKat'lı!

Kaynak: www.chip.com.tr