Android 4.4.2 KiKat Wi-Fi Sorunu

RoyaLongju
01-03-2015, 00:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Herkese iyi akşamlar.

Casper VIA V8c model cep telefonum da Wi-Fi sorunum var. Özellikle YouTube'de video izlerken bağlantı videonun ortasında kopuyor veya video biterse bile 2. videoya geçince gene bağlantı kopuyor ve daha sonra hiçbir program ile internet bağlantısı kuramıyorum ve sadece YouTube ile değil kendi kendine de bağlantı kopabiliyor. Wi-Fi özelliğini kapatıp tekrar açıncaya kadar sorun devam ediyor ve bazen birden fazla kapatıp açmam gerekiyor, bi kerede düzelmiyor. Bazen Wi-Fi bağlantısı komple kopuyor bazende Wi-Fi bağlantısı kopmasa bile internet bağlantısı gidiyor.

Bazen ise Wi-Fi ağına bağlanırken Kimlik Doğrulama Sorunu diyor ve gene bir kaç defe açıp kapadıktan sonra düzeliyor.

İnternetten biraz araştırma yaptım, Android 4.4.2 KitKat sürümlü, Samsung dahil birçok markada bu sorun varmış. Telefonunum yazılımı orijinal ve root yok. Telefonum daha 2-3 aylık, rootsuz bir çözüm arıyorum. AVG Wi-Fi Assistant yükledim, sorun gene aynı. Telefonumda herhangi bir güç koruma modu açıp değil veya bu tarz ekstra bir program yok.

Bu sorunları birden fazlan Wi-Fi ağında aynı şekilde yaşıyorum. Modemlerde sorun yok, hepsiyle başka cihazlar ile sorunsuz internet bağlantısı kurabiliyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

Sistem Bilgilerim
  • ACER/Aspire 5738G Laptop
  • Windows 7 Home Premium 64-bit
  • Intel Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6600 @ 2.20GHz
  • AMD (ATI) Mobility Readon HD 4570 Up to 1791 MB HyperMemory
  • Google Chrome
  • Kaspersky Anti-Virus
  • - Bilmiyorum -
  • Symbian
  • - Tabletim yok -