Android 4.4 ve sonrası sd kart yazma izni

cey_cey
17-11-2014, 10:51   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
181 mesaj

Bu android işletim sistemi, android 4.4 versiyonundan sonra harici sd karta yazma izni vermediğini birçok kullanıcı bilmiyordur benim gibi. Fotoğrafları videoları çekerken sd karta kaydedebiliyorsunuz fakat beğenmediniz bir fotoğraf veya videoyu silemiyorsunuz. Google bunu ne amaçla yapıyor bilemiyorum ama ben çok rahatsız oldum açıkçası ve yeni almış olduğum g3 telefonumu root etmeyi düşünüyorum. Android işletim sistemli telefon alacak arkadaşlara duyurulur.

Androidin bunu düzeltme olasılığı varmıdır bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

CemTnTn
17-11-2014, 22:19   |  #2  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

SD kartta sorun olmadığından eminmisin? Sıfır kart ile denedin mi? Hiç karşılaşmadığım için başka bir şey diyemiyorum.

cey_cey
18-11-2014, 15:59   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
181 mesaj

Kartla alakalı bir durum değil. Android işletim sistemi izin vermiyor.

Arkadaşlar  üçüncü parti yazılımlarla sd karta yazamıyoruz fakat telefonda yüklü gelen dosya yöneticisiyle istediğimizi yapabiliyoruz. Kopyalama silme taşıma hiç bir sorunla karşılamadan gerçekleştirilebiliyor.

SurkentliEA
04-01-2015, 23:41   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

bir haftadır LG G3 kullanıyorum ve android 5 sürümüne yükselttim. ve dediğin olayı fark ettim. OfficeSuite diye bir program kullanıyorum ve sd kartımda bulunan word dosyasını düzenledikten sonra kaydetmek isteyince olmuyor ama telefonun hafıza kartına kaydetmeye izin veriyor. telefon hafızasına kaydediyorum ordan da sd kartıma taşıyorum.

daha önce S3 mini de OfficeSuite programı kullanıyordum ve böyle bir şey yoktu. bu düzeltilemez mi.