Android ciddi ciddi "uçuyor!"

CHIP Online
03-08-2013, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Şu anda, satılan her 100 akıllı cebin ne kadarının Android'li olduğuna inanamayacaksınız!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... i-ucuyor_41856.html

Resimlerle: Akıllı telefon yolunda kilometre taşları

Araştırma şirketleri, 2013'ün ikinci çeyreğindeki akıllı telefon satış rakamları raporlarını açıkladılar. Strategy Analytics'in raporuna göre, Android ikinci çeyrekte büyük bir satış patlaması yaşamış. İkinci çeyrek boyunca satılan her 100 akıllı telefonun 80'inin Android olduğu anlaşılıyor.


Android'in bu başarısının arkasında birkaç faktör yatıyor. Nokia'nın uzun zamandır kullandığı Symbian sistemini terk etmesi, bu sistemin kullanıcılarının bir kısmını Android'e yönlendirdi. Apple'ın yüksek fiyat politikasının da, bazı Apple kullanıcılarını çok daha efektif olan Android sistemine geçişe mecbur bıraktığı düşünülüyor. 


Microsoft'un ise bu çeyrekte pazar payını biraz arttırdığı gözlemleniyor. Ancak yine de %3,9'luk pazar payı Mİcrosoft yöneticilerini kesinlikle memnun etmiyor. 


Android'in ise %69,5'dan %79'a yükselmesi, Android'in önlemez yükselişinin beklenen sonucu olarak yorumlanıyor. Apple, bu yıl yeni iPhone çıkardığında satışlarını biraz arttırması mümkün olsa da Android'in esnek yapısı sayesinde, farklı üreticiler çok farklı modellerle tüketicileri cezbetme imkanına sahip ve daima sürpriz yeni modellerle satış rakamlarını yüksek tutmayı başaracakları düşünülüyor.

Tüm Konu: Android ciddi ciddi "uçuyor!"

Resimlerle: Akıllı telefon yolunda kilometre taşları

Kaynak: www.chip.com.tr