Android'i bırak, Tizen'e bak!

CHIP Online
13-07-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Android ile altın çağını yaşayan Samsung, diğer bir işletim sistemi için de kesenin ağzını açtı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... en-e-bak_41482.html

Resimlerle: Samsung'un gövde gösterisinden kareler

Samsung ve Intel ortaklığında geliştirilen Tizen işletim sistemine uygulama yazmak isteyenlere büyük bir teşvik geldi. Akıllı telefonlarda kendine ait Bada işletim sisteminin geliştirilmesini durdurup tamamen Google'ın Android işletim sistemine odaklanan Samsung, alt seviye telefon modellerinde Intel ile birlikte akıllı telefon - temel (feature) telefon karması Tizen platformunu öne çıkarmak istiyor.

Uygulama geliştiricileri Tizen'e çekmek için kolları sıvayan Samsung, bu maksatla toplam değeri 4 milyon dolara varan bir teşvik ve ödül sistemi hazırlamış durumda. Koreli dev, Tizen için geliştirilen oyun uygulamalarında ilk üçe girenlere 40 bin dolardan başlayıp 200 bin dolara kadar ödül vaadederken, oyun dışı kategorilere 20 bin ila 120 bin dolar tutarında ödül biçmiş.

1 Kasım'dan itibaren geliştirilen uygulamaları kabul etmeye başlayacağını açıklayan Samsung, Tizen platformunu kullanan ilk cihazları yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Tüm Konu: Android'i bırak, Tizen'e bak!

Resimlerle: Samsung'un gövde gösterisinden kareler

Kaynak: www.chip.com.tr