Android için "quantum çağı!"

CHIP Online
20-10-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'i geliştirmek isteyen Google, gözünü öyle büyük bir projeye dikti ki...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/android-icin-quantum-cagi_43209.html

Resimlerle: Android 4.4'ten yeni ekran görüntüleri sızdı!

Google, 2009 yılında, quantum bilgsayarlar üretecek olan Kanadalı D-Wave ile iş birliği yapacağını duyurmuştu. D-Wave aynı zamanda ilk ticari quantum bilgisayarı üreten firma olarak biliniyor. Firmanın ürettiği quantum bilgisayar NASA tarafından test edilmiş ve gerçek bir quantum bilgisayar olduğu onaylanmıştı. Dolayısıyla, üç kurum da quantum bilgisayarlar üretmek için iş birliği halindeydiler.


Google, sahip olduğu dev reklam ve kullanıcı veri tabanlarındaki verileri işlemek için NASA ise gökyüzünü taramak, dünyanın yörüngesindeki milyonlarca çöpü izlemek ve diğer uzay araştırmaları için sürekli daha fazla işlemci gücüne ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacın çözümü olaraksa quantum bilgisayarlar görülüyor.


Mayıs ayında üç kurum, Google'ın Quantım Artifical Intelligence Lab'ı kurduğunu açıklamıştı. Bu laboratuvarda, quantum bilgisayarlar yardımıyla gelişmiş yapay zeka çalışmaları yapılacak.


Ancak Google'ın quantum bilgisayarlarla ilişkisi sadece uzayı keşfetmek, kara delikleri bulmak, başka boyutlara kapılar açmak için çılgın deneyler yapmakla sınırlı değil. Firma, Android'in gelişmesi için de quantum bilgisayarları kullanıyor. Android'in sürümlerini daha etkin ve hatasız hale getirmek için testler gerçekleştiren Google böylece milyonlarca test kullanıcısının ulaşabileceği iş gücüne ulaşmış oluyor.


Quantum bilgisayarı yaptılar... Ama önemli bir sorun var; nasıl kullanıldığını bilmiyorlar. Haberimizin ikinci sayfasında...


Tüm Konu: Android için "quantum çağı!"

Resimlerle: Android 4.4'ten yeni ekran görüntüleri sızdı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Turhost