Android'in başkan yardımcısı işten ayrıldı

CHIP Online
30-08-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'in Android olmasını sağlayan en önemli isimlerden biri, artık Google ile çalışmayacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... -ayrildi_42345.html

Resimlerle: Dev isim ve şirketleri rezil eden anlar!

Yaklaşık bir ay önce yeni Nexus 7'nin tanıtımında sahneye çıkıp yeni Google tabletini tanıtan Android'in başkan yardımcısı Hugo Barra, şirketten istifa etti. Hugo Barra artık Çin'li telefon üreticisi Xiaomi için çalışacak. 


Mart 2008'den beri Google'da çalışan Hugo Barra, aynı zamanda Google'ın önemli lansmanlarındaki medya yüzü olarak da iyi tanınıyordu. Android'den, daha önce de sistemin yaratıcılarından Andy Rubin ayrılmıştı.


Hugo Barra'yı saflarına katan Xiaomi&lt;span style="text-decoration: underline;"> bir süredir Çin pazarında büyük bir ivme yakalamıştı.</span> Android tabanlı telefonlar üreten Xiaomi, Hugo Barra'nın deneyimi sayesinde dünya pazarlarına açılmayı planlıyor. Dolayısıyla, Hugo Barra, Xiaomi'nin dünya pazarlarındaki genişlemesinden sorumlu olacak. Görevine Ekim ayında başlayacak Barra sayesinde Xiaomi markalı telefonları pek çok ülkede görebileceğiz.


Google ise yayınladığı bildiride, Barra'ya yeni görevinde başarılar dilediklerini ve onunla çalışmayı çok özleyeceklerini, ayrıca onun Android ekosistemi içinde kalmasından büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.


Hugo Barra ise, Google+ hesabından yaptığı açıklamada, kariyerine yeni bir şirkette devam etme kararı aldığını, birkaç hafta sonra Xiaomi'ye katılacağını ve görevinin de Xiaomi Global'da başkan yardımcılığı olduğunu açıkladı. Hugo Barra ayrıca beraber çalıştığı insanlardan Andy Rubin, Hiroshi Lockheimer, Sundar Pichai ve Vic Gundotra'ya, kendisine verdikleri destek için özel olarak teşekkür etti.

Tüm Konu: Android'in başkan yardımcısı işten ayrıldı

Resimlerle: Dev isim ve şirketleri rezil eden anlar!

Kaynak: www.chip.com.tr