Android'in kullanıldığı 8 farklı cihaz!

CHIP Online
07-05-2013, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'in cep ve tabletler dışında bu cihazlarda da kullanıldığını görünce çok şaşıracaksınız!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... li-cihaz_40189.html

Resimlerle: Bu 5 cep, belki de hiç olmayacak!

Google'ın Linux tabanlı popüler mobil platformu Android, bizlere kendisini cep telefonları ve tabletlerde gösteriyor. Açık kaynak kodlu işletim sistemi, popülerliği ile geliştiricilerin ve kullanıcıların ilk tercihleri arasında. Ancak Android, sadece cep ve tabletlerde kullanılmıyor. İşte Android'in gücünden faydalanan 8 cihaz daha!

1. Android'li buzdolapları: Android'le çalışan Samsung T9000, Evernote not alma uygulamasıyla geliyor. 10 inç'lik bir dokunmatik ekrana sahip buzdolabı, fotoğraf ve video uygulamalarını, takvim ve yemek tarifi uygulamalarını destekliyor.

2. Android'li televizyonlar: Android'li TV'lere nadir rastlansa da, böyle LG'nin Google TV'si gibi televizyonlar mevcut. Bunun yanında Archos TV Connect (99 Sterlin) gibi bir cihazla TV'nize Android'i ve Google Play'i entegre edebilirsiniz.

3. Android'li otomobiller: Parrot Asteroid ile otomobilinizi Android'li bir araç-içi eğlence sistemiyle donatmanızı mümkün. Cihaz bluetooth ile eller-serbest konuşma işlevinden FM radyosuna ve web erişimine, haritalardan çeşitli Android uygulamalarına birçok işlev sunuyor. İnternete bağlanabilmek için bir USB 3G modeme ihtiyacınız olacak.


Tüm Konu: Android'in kullanıldığı 8 farklı cihaz!

Resimlerle: Bu 5 cep, belki de hiç olmayacak!

Kaynak: www.chip.com.tr